FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
legea este...
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 2:20 pm    Titlul subiectului: legea este... Raspunde cu citat (quote)

... o bariera pe sub care trec cateii, peste care sar dulaii, in care se opresc viteii.

Stiti ce ma enerveaza? Ca din moment ce regulamentul nu se aplica la toti membrii forumului, automat, unii care respectam regulamentul suntem ... vitei, boi. Am un anunt la rubrica Publicitate. Daca dau un up mai repede de 7 zile, hop, apare moderatorul care-mi blocheazaa anuntul. Asa ca stau linistit si numar 7 zile.
Dar ce observ? Ca Regulamentul se aplica preferential - cateodata.

Exemplu:

S-a adus o modificare in regulament:

12 - Este strict interzis resellerilor sau oricaror colaboratori ai oricaror firme din domeniu (domestic sau extern) sa-si comercializeze produsele pe acest forum
Sectiunea Publicitate a fost creata doar pentru ca forumistii sa vanda/cumpere scule SH unii de la altii, nu pentru a vinde "camioane" de produse.
Reselleri/distribuitorii au la dispozitie showroom-uri sau magazine virtuale in care-si pot vinde produsele (bineinteles ca asta implica alte costuri


Pe mine nu ma intereseaza care este motivul din spatele acestei hotarari. Pe mine nu ma deranjeaza daca se vand camioane de marfuri. Din contra. Dar, din moment ce s-a bagat aceasta stipulatie in Regulament, inseamna ca trebuie sa fie valabila pt oricine. Nu asa e logic si normal si de bun simt. Ei bine, NU. Doar un singur ... fraier a fost gasit pt a i se bloca anuntul. Cand am remarcat acest lucru am trimis un mp moderatorului care a intervenit in doua anunturi diferite de la Publicitate, a citat aceasta stipulatie din regulament in ambele cazuri, dar ... ce a mai facut? Unui coleg forumist i-a blocat anuntul, celuilalt nu.
N-am nimic cu nimeni, din partea mea sa nu se blocheze nici un anunt de felul acesta. Mi-ar parea bine. Eu sunt impotriva acestei stipulari din Regulament. Dar nu eu hotarasc, ca nu-i forumul meu. Daca ar fi sa se supuna la vot as vota impotriva acestei interdictii. Cunosc 3 sau 4 din aceste persoane care au multe vanzari. Am vorbit cu ei sau chiar am colaborat si cumparat de la ei. Pe mine MA ENERVEAZA ca doar UNUIA dintre cei care vand ''camioane'' de marfuri i s-a blocat anuntul definitiv. Nu e normal, nu e corect.

Domnule moderator, ori TOTI ori NICIUNUL.
Sau blocheaza si celorlati sau deblocheaza-i anuntul si lui alex_t


http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=17291&start=165

PS: am cautat celalalt anunt pt a da un link. Si, SURPRIZA: a disparut interventia moderatorului. Cu siguranta dupa am trimis mp-ul moderatorului. RUSINICA. Vrem dreptate si echidistanta si respect, nu masuri duble aplicate preferential, in functie de simpatii sau interese.

PS2: ce parere aveti baieti, sunteti pentru sau impotriva acestei interdictii?

PS3: voi da un UP mai repede de 7 zile sa vedem ce se intampla. Voi fi catalogat vitel sau dulau?

PS4: care va fi soarta acestui subiect deschis de mine? Va fi sters sau blocat sau bagat la pubela? Daca exista Pubela, de ce se mai sterg interventii sau subiecte? Am mai intrebat de vreo 4-5 ori acest lucru: care e rostul acestei rubrici numita Pubela?

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 2:20 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
glucica



Conectat la: 13 Oct 2008
Mesaje: 152
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 2:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai bine faceai un poll.
Si eu sint impotriva acestei noi reglementari.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 2:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, poate ca era mai bine.
Dar si aici ne putem exprima opiniile pentru/impotriva acestei reglementari. Ca cineva va tine sau nu seama de parerea nostra, e alta mancare de peste

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bramburel
Vizitator





MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 8:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Desi nu vand nimic, eu sunt destul de favorabil acestei reglementari Exclamation

Nu de alta, dar, pe un forum in care sumele disponibile pentru achizitii sunt limitate, prefer sa vad ca unui coleg i-a fost facilitat upgrade-ul, printr-o achizitie "amicala", decat sa vad un "profesionist" cum vinde (la negru, de altfel...)
Pentru acestia exista situri specializate.
Sus
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 9:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr-o oarecare masura iti dau dreptate, dar daca exista aceasta reglementare, nu trebuie sa fie aplicata tuturor celor in cauza?
_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 10:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PolyGram - de ce nu-ti faci tu prietene un forum al tau, sa-ti fixezi tu regulamente, apoi sa le aplici, apoi sa te iei la rost ca-s proaste Question Twisted Evil

Ca vad ca te mananca rau de tot, te arde pe matze Twisted Evil

Ete unde era aparatoru' dreptatii si oropsitilor Evil or Very Mad

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 10:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicule, nu sunt prietenul tau.
Apoi, inca o data arati ca ai probleme greva cu dreptatea si echidistanta. Asa ai moderat si tu, adica cum au vrut muschii tai, de aceea ti se pare normal. Va place sa-i luati pe unii de fraieri. Daca aveti ceva cu alex_t de ce dracu' nu-l banati?
Asa ca stai in banca ta si viseaza la P9!

PS: ma manaca rau, ma scarpini tu?

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 11:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Candva il faceai troaca de porci pe Vasile si acum spui ca-i om integru.
Cand sa te cred?
Sa te mai cred??
Sau esti un om cu doua fete sau ai memorie scurta. Sau si una si alta.
Eu observ ca UNEORI Regulamentul se aplica discretionar si preferential si tu ma ataci pe mine??? Ce fel de om esti?

PS: daca mai vrei sa vezi ce a scris nicumur (dupa ce a fost banat) despre Vasile, pe forumul lui momolo, nu mai poti:

Vasile a scris:

A fost un timp cand ati injurat acest forum si pe mine personal(facut cu ou si otet de diversi aici si aici si ati migrat spre alte forumuri "mai de bun gust"...


Da-ti click pe ''aici'' si va convingeti!

Oare de ce? Question Rolling Eyes Shocked

PS2: moderator banat ... de rasu' lumii ROFL

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 11:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PolyGram a scris:

PS2: moderator banat ... de rasu' lumii ROFL


De rasul lumii, dar acel moderator a preferat sa fie banat in loc sa linga bocanci cum o fac unii (iar tu "ba" - ca nu-mi esti prieten) esti varf de lance la lins...

Asa ca, vezi-ti de treaba ta pentru care esti rasplatit de stapan dar lasa ciocu' mic referitor la moderare, ca inca nu ati cumparat si forumul asta (dupa cum se exprima un clasic in viata, dupa cumpararea lui vor fi cativa "dizidenti" interzisi total pe aici, printre care eu, TJ si Cosminbro Twisted Evil ).

Iar nu stiu eu de ce ma cobor la nivelul tau de troller Twisted Evil

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 11:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin a scris:

Iar nu stiu eu de ce ma cobor la nivelul tau de troller Twisted Evil


Pentru ca esti un prost ROFL

Iar daca ma mai jignesti si vorbesti ca un birjar iti trimit un sms ca sa stii si tu pe cine am cumparat si cui sunt eu stapan. Cunosti bine persoana.

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dani4utd
Vizitator





MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 12:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Despre userul in cauza, nu ne cunoastem, nu mi-a facut niciun favor; am purtat niste discutii mai aprinse pe mp, l-am sfatuit sa-si scoata din anunt sculele noi si sa mai reduca din cele SH. S-a conformat si i-am deblocat anuntul. Ma asteptam sa sara unul si altul, am mai spus ca sunt dispus la orice ora sa-mi predau "postul" unuia ce se crede mai competent.
PolyGram tu ce interese ai ca alext sa-si vanda marfa pe forum? El de ce nu m-a contactat sa-mi spuna ce-l doare?
Sus
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 12:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dani, eu n-am zis ca nu esti competent si nici ca eu as fi mai competent. Prin faptul ca am deschis acest subiect nu inseamna ca iau apararea cuiva si nici ca atac pe cineva. Am explicat in primul post, cine intelege bine.

Nu sunt numai cei doi pe acest forum, mai sunt si altii si cred ca-i stii. unul a dat un UP recent. Ce ai de gand cu ei? Le blochezi sau nu anunturile? Eu am zis: ori toti, ori nici unul. Sincer, nu ti se pare ca asa e normal?

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 12:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin a scris:
... acel moderator a preferat sa fie banat in loc sa linga bocanci ...


La logica si la memorie stau mai bine decat tine. Tu ai uitat un lucru sau minti. Nimic nou, oricum. Hai sa o luam asadar logic:
tu erai moderatorul sef, corifeul, principele, regele moderatorilor, moderatorul nemoderat. Peste tine nu era decat admin-ul.
Deci si prin urmare, ce bocanci, AI CUI bocanci ai refuzat sa-i lingi? ( asa cum spui tu, mintind cu nerusinare)
Ai lui Vasile, logic. Cu alte cuvinte tu afirmi, indirect, jignind iarasi, ca VASILE TI-A CERUT sa-i lingi bocancii. Asta-i o mare minciuna, pt ca Vasile nu suporta lingaii

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 12:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin a scris:
inca nu ati cumparat si forumul asta (dupa cum se exprima un clasic in viata...


Pai, bine, mai nene, pana nu demult spuneai altceva. Strigai in gura mare si tu si Cosmin, ca forumul acesta este cumparat de o anumita firma. Ati insinuat, ati indus oamenii in eroare, ati incercat sa demonstrati cui apartine de fapt acest forum.
No, si? Intre timp ai aflat ca n-a fost cumparat Question
De rasu' lumii...

ROFL

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 12:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin a scris:
inca nu ati cumparat si forumul asta


Ati remarcat ''si'' - ul?

Iar o insinuare si o minciuna si o inducere in eroare.

Mai ia o pauza, ca teoria asta a conspiratiei te agita, te oboseste, te distruge psihic ... te depaseste, te face de rasu' lumii ROFL

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 1 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community