FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
legea este...
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 5:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si nici la elforum Wink
_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 5:23 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 6:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PolyGram a scris:

Pai, bine, mai nene, pana nu demult spuneai altceva. Strigai in gura mare si tu si Cosmin, ca forumul acesta este cumparat de o anumita firma. Ati insinuat, ati indus oamenii in eroare, ati incercat sa demonstrati cui apartine de fapt acest forum.
No, si? Intre timp ai aflat ca n-a fost cumparat Question
De rasu' lumii...

ROFL


D-le miligram, eu am incercat (si am reusit) sa demonstrez ca o anumita firma este cenzurata pe un forum care se declara liber. Ca acest fapt conduce singur la o ipoteza ca a fost cumparat de o firma concurenta celei cenzurate, nu reprezinta o imposibilitate dpdv. logic cel putin. Desigur ca lucrurile in realitate nu pot fi chiar asa, accept aceasta posibilitate. De exemplu mai exista si posibilitatea ca firma concurenta celei cenzurate sa sponsorizeze acest forum Twisted Evil

Si pentru ca am observat ca trebuie sa precizez de fiecare data, o fac si acum: acest rationament este un pamflet ! Twisted Evil Laughing

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 7:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:

D-le miligram, eu am incercat (si am reusit) sa demonstrez ca o anumita firma este cenzurata pe un forum care se declara liber.


Voi nu v-ati saturat de insinuari si jigniri?

O sa-ti raspun cu aceeasi modena si pe acelasi ton:

D-le cosminbro-tacel, tu ai incercat si DOAR tu crezi ca ai reusit sa demonstrezi ca ... puncte-puncte.

Care firma e cenzurata? La care anume faci referire? E vorba de cea care comercializeaza Accuphase, nu?
Pai chiar nu ti-e rusine? Sunt doua subiecte cu AC/CD, scuze cu ACCU, pe aceeasi pagina, iar unul dintre ele are ... 155 de pagini.

Pai chiar ne iei pe toti de prosti?

Tu doar pt asta m-ai traiesti, pt a scrie la acest subiect. Scrii nestingerit, esti liber sa scrii ce vrei si tu vorbesti de cenzura?

E subiectul prin care il lingi pe stapan - ca sa-l citez pe nicu mos-martin. Te chinui pana la epuizare sa-l reanimezi, faci eforturi disperate ca sa- l tii in viata. Dar ce vorbesc eu? Esti gata sa-ti dai viata pt el si sa iei viata altora.
Cine te cenzureaza pe tine, cosminel draga?

Forumul asta este model de libertate in comparatie cu alt forum in care sunt denigrate toate sculele firmei pe care tu o acuzi ca detine acest forum. Campania asta de denigrare n-ai observat-o,nu? Normal, ca doar e asa minora ... ca se vede din avion

PS: pe acest forum exista un subiect deschis recent despre German Physiks, noul brand, noile boxe aduse de firma lui Yura. Unde e cenzura ca nu o vad? Numai voi vedeti. Sau visati sau aveti halucinatii. Pe celalat forum, cand a indraznit sa zica cineva ceva negativ de aceste boxe i s-a dat in cap instantaneu. Cenzura asta ti-a scapat? Acest fapt la ce ipoteza conduce? Ceva cu sponsorizarea parca ziceai...

PS2: il felicit pe Yura pt Audio Note

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 7:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PolyGram, oare si acest rationament este un pamflet?






(ce de literatura pe acest forum!)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 7:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din categoria

La jignit sunt cel mai bun
Mi-a intrat un AC(CU) in cur:

nicu_martin a scris:
serge - nu esti decat un viermisor care se imbuiba dintr-un cadavru.
Crezi ca-i mai pasa cadavrului de unul ca tine?
Esti chiar penibil.

TU, serge, lasi ceva in urma ta ? - nu copii, deoarece copii fac si tiganii Confused


PS: ambele topicuri Accphase au fost aduse in prim plan de tine. Cum ai dat UP, cu limba?

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 7:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi cer scuze colegilor forumisti, dar cand sunt atacat, nu stau cu mainile in buzunar si astept pumni in gura si lovituri sub centura. Nu mi-e frica ca sa fug, iar ceva bataie stiu si eu Duel Box
_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 7:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:
PolyGram, oare si acest rationament este un pamflet?



E un pamflet doar pentru unii Wink, pentru cei ce nu stiu sau nu pot sa rationalizeze Laughing

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 7:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

polyGram, scena iti apartine !
_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 8:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Marian, pentru ca esti o persoana pe care o respect, trag cortina.

PS: daca o o sa aud ''bis'' o sa revenin!

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vizitator



Conectat la: 29 Apr 2008
Mesaje: 818
Locatie: focsani

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 8:46 pm    Titlul subiectului: fgd Raspunde cu citat (quote)

Porblemele legate de regulament apar in general la rubrica publicitate. De ex pe okazii aceste probleme dispar prin acordarea de calificative. (chiar daca se albesc sub alt nume unii tepari, nu au calificative pozitive). Din experienta va zic ca daca pe acest forum unii tepari aveau tupeu si se jurau ca recipisa cu numele lor nu e a lor, pe okazii au tacut malc cand le-am oferit un negativ. Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 9:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

d-le miligram, ca sa revin, foloseste-ti bruma de inteligenta pe care in incapatanarea mea continui sa cred ca o ai - si da un search pr forum sa vezi ce anume e cenzurat. Dar mai bine te scutesc eu de acest efort supraomenesc pentru tine si iti zic eu: nu e vorba desigur de nume de brand-uri ale deAlerului respectiv ci de insusi numele firmei.
Ps si apropos: retardat esti tu si cu gasca ta de golani, sa nu mai indraznesti sa-mi zici mie asa, capisci ?

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 9:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Worship
_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 2:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:

Ps si apropos: retardat esti tu si cu gasca ta de golani, sa nu mai indraznesti sa-mi zici mie asa, capisci ?


Am crezut ca stii sa citesti, dar m-am inselat. Cine scrie ce debitezi tu? Dictezi cuiva, nu?

Repet - ca ti-am spus si in topicul tau mult iubit si lins - NU TE-AM FACUT RETARDAT. Arata, demostreaza!!!!!!!!!!!!!!!

Tu nici nu poti fi retardat...
Retardatul poate fi o fiinta umana la care nu i s-a dezvoltat sau i s-a atrofiat ratiunea, gandirea. Dar asta presupune ca o are.
Dar, un brotacel n-are ratiune, nu e inzestrat cu gandire. Nici cu grai articulat. Asadar, tu nu poti fi un redardat mintal.

PS: asta a inceput cu faptul ca m-ai facut miligram. Vezi de sculele tale, nu ma mai enerva, ca te fac de rasu' lumii. Capisci? Sper ca ai pe cineva langa tine sa-ti deschida calculatorul si sa-ti citeasca.

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 2:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PolyGram a scris:
cosminbro a scris:

Ps si apropos: retardat esti tu si cu gasca ta de golani, sa nu mai indraznesti sa-mi zici mie asa, capisci ?


Am crezut ca stii sa citesti, dar m-am inselat. Cine scrie ce debitezi tu? Dictezi cuiva, nu?

Repet - ca ti-am spus si in topicul tau mult iubit si lins - NU TE-AM FACUT RETARDAT. Arata, demostreaza!!!!!!!!!!!!!!!

Tu nici nu poti fi retardat...
Retardatul poate fi o fiinta umana la care nu i s-a dezvoltat sau i s-a atrofiat ratiunea, gandirea. Dar asta presupune ca o are.
Dar, un brotacel n-are ratiune, nu e inzestrat cu gandire. Nici cu grai articulat. Asadar, tu nu poti fi un redardat mintal.

PS: asta a inceput cu faptul ca m-ai facut miligram. Vezi de sculele tale, nu ma mai enerva, ca te fac de rasu' lumii. Capisci? Sper ca ai pe cineva langa tine sa-ti deschida calculatorul si sa-ti citeasca.


fCK Off ! Tot miligram ramai ! Nu meriti asocierea cu brandul Polygram - esti pe dinafara de orice ! Twisted Evil

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 2:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai auzit de brandul PolyGram Shocked Question Exclamation Stupid

Deci stii doua branduri: PolyGram si Accuphase. Ti-a mai spus cineva si de Chord, ti-a ordonat sa-l discreditezi, dar ai dat-o in bara rau de tot. Te-ai facut de ras' lumii.
Nu plange brotacel, incet-incet inveti si sa scrii si sa citesti.
Cine a scris pt tine azi, pe cine ai prostit? L-ai amagit cu un cablu Accu?

ROFL ROFL ROFL

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 3 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community