FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
legea este...
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Kerio



Conectat la: 18 Mai 2006
Mesaje: 318
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 2:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce doriti sa demonstrati?
Ca nici unul nu cedeaza,nici unul nu are suficienta ratiune sa se opreasca din discutia asta de doi bani?
Pentru ce atatea injurii,pentru un rahat de thread blocat sau NEdeblocat de un moderator uituc sau (eventual presupus partinitor)?

Polygram,dai senzatia ca nu iti mai pasa sau nu daca ramai pe forum!
Asa este?
Din punctul meu de vedere,esti un om istet,cu suficiente atuuri ca sa iti ducem dorul daca moderatorul va considera necesar sa te uscheasca.
REGULILE astea sunt, ca ne convine sau nu.
Nici mie nu imi place faptul ca moderatorii permit gunoaie de subiecte in care se face politica sau polemici OFF TOPIC,ca sunt useri care posteaza sub o suta de nick-uri dar RESPECT pentru ca aici sunt pe tarlaua altuia si nu gazda la mine acasa.

Lasa-o o naibii de mandrie!
Posteaza impresii,comenteaza despre muzici si scule dar INCETEAZA sa lupti pentru o cauza la care nu ai nici o sansa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 2:58 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 3:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PolyGram a scris:
Ai auzit de brandul PolyGram Shocked Question Exclamation Stupid

Deci stii doua branduri: PolyGram si Accuphase. Ti-a mai spus cineva si de Chord, ti-a ordonat sa-l discreditezi, dar ai dat-o in bara rau de tot. Te-ai facut de ras' lumii.
Nu plange brotacel, incet-incet inveti si sa scrii si sa citesti.
Cine a scris pt tine azi, pe cine ai prostit? L-ai amagit cu un cablu Accu?

ROFL ROFL ROFL


Bai esti de-a dreptul penibil. Si devii tot mai penibil pe masura ce scrii. Te ignor total de-acum inainte, mr. milligram ! Twisted Evil

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 3:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Kerio, mersi fain de grija.
Ai vazut ce subiect am deschis eu si unde s-a ajuns: au sarit pe mine cei doi cu jigniri. Ce sa fac, sa le multumesc frumos?
Dar ei nu sunt pasibili de aceeasi ... ''pedeapsa''? Cred ca bine ai intuit, regulamentul se va aplica doar in cazul meu. Crying or Very sad

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 3:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PolyGram a scris:

Deci stii doua branduri: PolyGram si Accuphase. Ti-a mai spus cineva si de Chord, ti-a ordonat sa-l discreditezi, dar ai dat-o in bara rau de tot. Te-ai facut de ras' lumii.


P.S. D-le miligram, am mai auzit de un brand: Luxman - este vorba de un cablu, bun de altfel, pe care l-am cumparat de la tine acum ceva vreme. Thumb Down Thumb Down Thumb Down
Asa ca sa-ti fie tie rusine ! Aviz amatorilor care vor mai cumpara ceva de la el, sa nu cumva sa il contrazica cu ceva ca o sa pateasca ca mine !

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 3:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Kerio a scris:
nu imi place faptul ca moderatorii permit gunoaie de subiecte in care se face politica sau polemici OFF TOPIC,

Daca-mi dai voie: intr-o lume care se vrea civilizata se discuta orice fel de subiect, cu-adevarat important (si, implicit, judecabil) fiind doar modul in care se discuta (politicos, amabil, argumentat, prietenos, glumet etc - fara mojicie, fara insultat persoana cu care discuti - sau chiar absentii) despre acel subiect; chiar si etichetarea ireverentioasa (pilda, nu repros: gunoaie de subiecte) a unei discutii este nepoliticoasa si nu trebuie sa se produca in public, si asta chiar si din simplul motiv ca pe unii oamenii ii intereseaza acel subiect, iar dispretul pe care il adresezi tu acelei discutii nu se poate sa nu se rasfranga si asupra participantilor.

Iar "polemicile" sunt bune si constructive si motivante si antrenante (rele fiind doar certurile murdare); "OFF TOPIC"-ul (pe langa ca este foarte interpretabil) are nenumarate solutii (cea mai la indemana si convenabila tuturor este mutarea mesajelor - nicidecum a intregii discutii! - in locul potrivit).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 4:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PolyGram a scris:
Kerio, mersi fain de grija.
Ai vazut ce subiect am deschis eu si unde s-a ajuns: au sarit pe mine cei doi cu jigniri. Ce sa fac, sa le multumesc frumos?
Dar ei nu sunt pasibili de aceeasi ... ''pedeapsa''? Cred ca bine ai intuit, regulamentul se va aplica doar in cazul meu. Crying or Very sad


Nu cred ca este o solutie sa raspundem la o jignire cu o jignire.
Nu vom ajunge, in felul acesta, la starea de normalitate, de care avem nevoie.

Pacat ca se ajunge la astfel de conflicte, din care nu castiga nimeni, mai ales ca toti cei implicati, sunt oameni cultivati. Sad

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 4:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tu nu m-ai contrazis, tu m-ai jignit.

Prima ta afirmatie din prima ta interventie incepe asa:

cosminbro a scris:

D-le miligram,...


Ti-am stalcit eu vreodata numele?
Ce legatura are faptul ca ai cumparat de la mine cu ce discutam aici? te-am inselat cumva? De ce ma faci golan? Si care e gasca de golani? Ai ramas dator cu un raspuns, ca sa vedem pe cine ai mai jignit

Asa ca nu amesteca lucrurile.
Iar de contrazicere...hai sa ne uitam la cei ce te contrazic pe tine... Cum i-ai facut? Aaa... niste GOLANI

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 9:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vad ca tot vorbiti de moderatori.Zic: hai sa vad cine mai e moderator pe la fiecare sectiune a forumului, daca tot ii amintiti.Credeti ca i-am gasit?Nici urma.Nu stiu ptr. ce va tot strofocati degeaba, certuri puerile, gainarii de doi bani, cand ati putea sta la o sueta, la un vin, etc
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Vin Noi 26, 2010 11:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:
...retardat esti tu si cu gasca ta de golani ..


Cine sunt golanii? Cei ce ma cunosc, cum zicea nicu.

Daca aveti ceva cu mine nu va legati de cei ce ma cunosc sau de prietenii mei. Capisci? Ca nu-i frumos. Si mama ma cunoaste, normal. Eu m-am legat de mama voastra, nesimtiti ce sunteti?

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Noi 26, 2010 11:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca maica-ta face parte din gasca ta de golani - sau daca asta este interpretarea pe care o dai tu, ai o grava problema psihica Exclamation
In rest, continua sa faci lumea nesimtita, ca vad ca nu se vrea sa se ia nici un fel de masura.

Ma intreb si eu, ca fraierul de ce nu ai fost inca banat de pe forumul asta Question Twisted Evil

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Vin Noi 26, 2010 12:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

M-ai intati trebuie sa fii banat tu - dupa multitudinea jignirilor pe care le debitezi la adresa tuturor.
_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community