FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
boxele sony ssf 6000 si amplificatoarele sony

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
petru2ioan



Conectat la: 11 Feb 2010
Mesaje: 165
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 11:11 pm    Titlul subiectului: boxele sony ssf 6000 si amplificatoarele sony Raspunde cu citat (quote)

Am ascultat la domo boxele astea de la sony, floorstandere pe 4 cai pe un un receiver 7.1 STR-DH700 teoretic 7*100W....dementul ala de la domo a dat amplificatorul la volum 70 din nu stiu cat are amplificatorul ala....am crezut ca raman fara niciun client Smile))))).
Ce vreau sa va intreb....aud peste tot "aaa, sony, gunoi audiofil..." etc..., ce parere au cei care au ascultat boxele astea despre ele si cea mai importanta....cine are vreun asemenea amplificator...cam care e puterea adevarata debitata de ele? M-am uitat un pic inauntru si arata cam ca denonul meu PMA-510AE...traful lafel de mare, radiatorul pasiv lafel...fara ventilator..
Sunt niste amplificatoare bune? Vreau sa spun ca la 11 milioane, 5 canale radio, relativ multa putere (na, prima impresie..) HDMI...etc mi se par foarte multe pentru acest pret....
Intreb astea pentru ca desi au fost foarte criticate, la prima ascultare mi s-au parut ok pentru pretul lor, ba chiar boxele aveau un bass bunicel, iar inaltele pe care le uitasem date cam tare nu mi-au spart urechile.

Sa fiu sincer ma bate gandul sa pun 2 boxe d-astea in dormitorul meu dar n-am bani acum Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 11:11 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 9:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu zic ca sunt boxe bune de chef.
Suporta multe abuzuri.
Nu au nici o treaba cu calitatea sonora.
Iti termini tu boxele cu SB si apoi ai sa vezi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
petru2ioan



Conectat la: 11 Feb 2010
Mesaje: 165
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Noi 26, 2010 12:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am terminat boxele. Acum si eu zic ca suna a gunoi boxele alea Embarassed Twisted Evil ... dar rezista mai bine ca ale mele la chef, pentru ca wooferul lor are o suspensie foarte rigida, si deabea se misca
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community