FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Am facut o gafa
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Joi Dec 02, 2010 8:42 pm    Titlul subiectului: Am facut o gafa Raspunde cu citat (quote)

In loc sa sterg un utilizator la cererea moderatorului de la Publicitate l-am sters pe el...

Deci il rog sa-si faca alt cont Sad

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Dec 02, 2010 8:42 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
vlad_2770



Conectat la: 21 Iun 2005
Mesaje: 299

MesajTrimis: Joi Dec 02, 2010 11:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vasile scrie te rog un titlu mai sugestiv ca la multi le sare inima din loc cand vad titlul topicului. In vremurile astea tulburi numai la faptul ca ai sters din greseala un moderator nu ne gandim. Noi cu mult mai departe ne gandeam.

Thumbs up
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 12:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu e destul ? Cum naiba ? E cea mai mare porcarie pe care o puteam face

Omul a zburat efectiv pana ca eu sa-mi dau seama ca am copiat nickul lui in loc la cel care trebuia de fapt sters...

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 12:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ouch! Nasol! Sper să înțeleagă. Cred totuși că va rămâne puțin traumatizat...
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 9:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu

Drept "recompensa" am sa-l pun moderator peste tot forumul daca mai vrea sa aiba de a face cu mine Rolling Eyes

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
aifaq



Conectat la: 13 Ian 2006
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 10:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vasile a scris:
Drept "recompensa" am sa-l pun moderator peste tot forumul daca mai vrea sa aiba de a face cu mine Rolling Eyes
Sterge-ma si pe mine, sterge-ma si pe mine, sterge-ma si pe mine... Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad_2770



Conectat la: 21 Iun 2005
Mesaje: 299

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 1:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vasile, traim noi vremuri tulburi si ura intre oameni a ajuns la cote alarmante, dar totusi daca ii scrii un e-mail (sau daca ai numarul lui de mobil poti sa-l suni) si ii spui ca din greseala l-ai sters pe el nu cred ca nu va intelege. Nu esti tu omul care sa nu fii crezut pe cuvant.
In plus daca vede si topicul tau de aici dusman sa fie si tot isi da seama ca din greseala l-ai sters.
Nu te-a contactat totusi el pina acum?


P.S. Daca eram eu cel in cauza cel putin un zambet imi smulgeai cu intamplarea asta. Daca luam firul evenimentelor si stiam ca ti-am cerut sa stergi un user si ma trezeam eu ca moderator ca sunt sters sigur ma amuzam dar luam apoi legatura cu tine sa iti zic ca nu mai am eu cont si sa rezolvi problema.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 4:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vasile a scris:
Si eu

Drept "recompensa" am sa-l pun moderator peste tot forumul daca mai vrea sa aiba de a face cu mine Rolling Eyes

Daca e vorba de politailu publicitatii, sa ma ierte, nu-i nicio paguba - nu tin minte sa-i fi vazut pre multe posturi interesante, numai politie antipatica; o sa-si faca alt cont, o sa-i dea inainte cu procesele verbale si basta, ca doar scuze i-ai cerut deja.

In plus, nefiind vorba de un user real si cu activitate (gurile rele spun ca era clona altui moderator - destul de antipatica ipocrizia!), care-i pierderea?


Iar daca vrei sa-i dai putere de taiat amenzi pe tot forumul (inca o data cer iertare pentru vorba proasta) cred ca faci o greseala: si-asa creste destul de usor tensiunea pe aici, exact un sticlete arogant si plin de sine (la umbra legii, ma rog) ar mai lipsi: n-ar linisti si n-ar impaciu, ci ar baga pumnul in gura tuturor si ar face liniste - liniste e si cand e forumul inchis sau abandonat.


Ce naiba, nu se gaseste un user amabil, politicos si cu tact pentru pus la moderare? Ca de sters posturi si de blocat topice (sau chiar de aruncat la gunoi, ori de sters de tot) e bun cam oricine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 4:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:
In plus, nefiind vorba de un user real si cu activitate (gurile rele spun ca era clona altui moderator - destul de antipatica ipocrizia!)


Sper ca gurile alea rele sa nu ma banuiasca pe mine de vreo clona Twisted Evil

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 4:50 pm    Titlul subiectului: Re: Am facut o gafa Raspunde cu citat (quote)

Vasile a scris:
In loc sa sterg un utilizator la cererea moderatorului de la Publicitate l-am sters pe el...

Deci il rog sa-si faca alt cont Sad


Dar nu exista si operatiunea "inversa", de debanare Question Rolling Eyes

Daca i-oi fi banat si IP-ul si nu intra printr-un DHCP, cam nashpa, nu mai intra pe aici Razz

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 5:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
ca gurile alea rele sa nu

Zvon, man, nu stiu cata baza se poate pune, asa ca nici n-ar avea rost sa aratam cu degetul; eu am condamnat eventualitatea, nu pe cineva anume, ca zvonurile (daca nu cumva chiar barfele) nu au, neaparat, rol de informa publicul, cat de discredit persoana vizata.
Citat:

Dar nu exista si operatiunea "inversa", de debanare

banarea nu face decat sa impiedice accesul userului (sau IP-ului) la activitatea obisnuita, si este reversibila; stergerea userului este o operatiune ireversibila (se drege numai prin revenirea la un anterior punct de back-up - dar daca acesta nu este foarte recent, e problema, ca se pierde toata activitatea ulterioara; mai bine faci alt cont)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dani4utd



Conectat la: 03 Dec 2010
Mesaje: 93

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 5:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Usor cu acuzatiile ca nu faceti nimic bun ca sa ajutati forumul sa supravietuiasca. Nu sunt clona nimanui, cine poate sa verifice, nu are decat.
Vad ca nu posteaza niciun user pe care l-am ajutat sa-si posteze anuntul, celor carora le-am "curatat" cate 10 pagini de up-uri. In schimb, cei care au incalcat regulamentul si au fost sanctionati, au sarit ca arsi. Prefer sa ascult muzica decat sa pierd timpul moderand si certandu-ma cu cei ce nu au 3 minute libere sa citeasca regulamentul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad_2770



Conectat la: 21 Iun 2005
Mesaje: 299

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 6:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dani4utd stiam eu ca ai sa apari si ca nu te superi pentru o greseala care se poate intimpla la oricine. Bine ai (re)venit si asa a scapat si Vasile de mustrarile de constiinta ca a facut o gafa. Doar cine nu munceste nu greseste!

Si cum ai revenit ca moderator mult SPOR si NERVI DE OTEL!!!

BAFTA!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 7:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pacat ca n-am fost pe faza, uite asa forumul a ratat inca un moderator: cred ca as fi fost nimerit pe "postul" asta Razz Twisted Evil

dani4utd: spor la moderatiune ! Wink

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 11:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:

Ce naiba, nu se gaseste un user amabil, politicos si cu tact pentru pus la moderare?


Ba da: eu. Very Happy

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community