FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sfat achizitie LCD sau LED
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 12:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Zau Greierasule, si tu.
Asta a fost fumata deja de peste un an.
Ce nu face marketingu lu aia cu LCD-uri din om.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 12:43 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
DonLorenzo



Conectat la: 06 Dec 2010
Mesaje: 10

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 12:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am inceput sa imi fac din ce in ce o idee mai clara,acum m-am uitat si la unele mmodele,marci,se pare ca detasat in top conduce plasma de la Panasonic,dar am observat ca nici o plasma Lg nu este departe,se pare ca ofera aproximativ aceeasi calitate la un pret mai bun.Initial cand am inceput cautarea m-am dus direct catre Panasonic V20,apoi am trecut la G20 si acum ma uit la S20...de asta zic,ca datorita pretului as lua in calcul si ceva de la LG sau Samsung.Am luat pe un stick,diverse materiale incepand de la rezolutia 608x336,trecand prin 720p si terminand cu 1080p,plus un meci de fotbal sa vedem la ce rezultat ajung.revin cu rezultate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 1:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Succes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 3:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Socrul meu are o plasma LG, din ultima generatie, e in jur de 2.000 de lei. Are 600Hz , tuner DVB-T si foarte multe reglaje de tip profesional. Se vede foarte bine, peste LCD-uri, dar personal iti recomand Panasonic. Cele mai bune ar fi cele de la Pioneer , dar pretul....chiar, se mai fabrica ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DonLorenzo



Conectat la: 06 Dec 2010
Mesaje: 10

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 7:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am revenit cu impresii bune din ce am apucat sa vad la mediagalaxy,miine o sa merg si in alte parti,timpul nu m-a ajutat prea mult neavand decat o ora la dispozitie.m-au impresionat doua plasme,una de la Samsung PS42C430,vanzatorii de acolo sunt praf,habar nu aveau ca aceasta plasma are player media pe usb si ca citeste in fara de jpg si mp3 si formatele video mkv.asa cum am scris,am avut 3 formate diferite,unul SD,rezolutie mica,un 720p si un 1080p,n-am vazut nici cea mai mica diferenta intre ele,calitatea imaginii foarte buna,mai ales ca langa aceasta plasma,era un led de ultima generatie cu o diagonala si mai mare,in acest moment sunt convins 100% ca o sa imi achizitionez o plasma.apoi am vazut si plasma panasonic,dar timpul care mi-a ramas la dispozitie nu m-a lasat sa ma bucur prea mult,modelul fiind TXP42C2.ajuns acasa,m-am apucat iar de cautari si am aflat ca ar exista doua modele si mai bune decat am vazut eu si anume la Samsung ar fi PS42C450 iar la Panasonic TXP42X20,voi ce parere aveti?
raspuns pentru greierasul,in magazin mai aveau doua plasme Pioneer,reduse 1000 de ron,dar aratau jalnic,geamul zgariat si n-am intrebat,dar sigur au fost folosite de ei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tito



Conectat la: 19 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 10, 2010 3:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@DonLorenzo
Daca aveai curiozitatea sa te uiti la cele 3 formate cu rezolutii diferite si pe led-ul acela...sigur observai diferentele. A mai spus cineva pe aici ca plasma face mai "suportabile" imaginile de slaba calitate (SD), dar in acelasi timp "inmoaie" imaginile de foarte buna calitate (full HD). Aici e chestie de gust, unii prefera imaginile mai sharpnes...adica LCD,LED, altii se delecteaza cu o imagine mai "moale" gen plasma. Tinand cont ca viitorul o sa fie HD-ul, eu m-as mai gandi inainte de a achizitiona o plasma. La fel si in privinta diagonalei....eu spun ca un minim ar fi 106 cm.
Polemica e veche plasma vs lcd...asa cum spuneam, chestie de gust. E ca in foto, unii prefera Nikon (poze sharpnes, taioase), altii Canon (poze mai soft).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community