FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sfat alegere si cumparare AMPLITUNER + BOXE

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Tibiscus



Conectat la: 06 Dec 2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mar Dec 07, 2010 6:03 pm    Titlul subiectului: Sfat alegere si cumparare AMPLITUNER + BOXE Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua Tibereiu ma numesc si cu ajutorul dvs as ori sa imi achizitionez un aplituner si un set de boxe.
De aceea as dori ca pentru inceput sa imi recomandati o marca atat pentru aplituner cat si pentru boxe, de preferat nu modele noi (cu maxim 200 w).
Voi cauta ceva secon hand, odata din lipsa de lichiditati si a doua oara purtat de gandul ca cele "din urma" sunt mai robuste si mai calitative.
Mentionez ca "aparatura" intentionez sa o folosesc in apartament si nu ascultand manele..... poate pe la o zi de nastere vor mai zgaltai nitel camera... Very Happy de aici si pretentia de a avea un sunet curat "cristalin, fidel".

In functie de raspunsurile dvs eu am pregatit deja o lista (eu voi preciza doar firma de unele nu am auzit de altele da: AMPLITUNERE Kenwood, Sony, Denon, JVC, Onkyo, Marantz, Sansui, Harman Kardon, Yamaha, Pioneer, Akai, Technics BOXE unele cu nume anterioare si Quadrall, ATL, Magnat, Ciatronic, Heco, Dual, Dynamic Pearl, Jbl, Kendo, Jamo, Visonik, ITT Superion) acum sa vad daca si sfatul dvs atat al celor nascuti mai "demult" cat si al celor care au avut posibilitatea sa asculte sau sa detina....
va multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Dec 07, 2010 6:03 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Tibiscus



Conectat la: 06 Dec 2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mie Dec 08, 2010 9:43 pm    Titlul subiectului: Ce sa aleg??? Raspunde cu citat (quote)

M-am rezumat doar asupra acestor modele :
Denon DRA-435R
Harman Kardon AVR-11

boxe.

Visonik Ambassador 100
ce pareri aveti?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community