FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Recomandare ceas de mână
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 4:03 pm    Titlul subiectului: Recomandare ceas de mână Raspunde cu citat (quote)

Stiu ca era un subiect cu asa ceva undeva pe forum, dar nu-l gasesc.Recomandati-mi, va rog, un ceas de mana de calitate sau mai bine zis cum sa ma feresc sa nu iau(mai bine zis prietena mea sa nu ia, caci e cadou) ceva fals, vreo cutie care sa merga cateva zile.Suma e undeva intre 350 si 500 de ron.Multumesc frumos.
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 4:03 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 4:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca cea mai buna alegeere la banii astia ar fi Casio.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 7:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poti incerca, la magazinele de specialitate, TISSOT.
Sunt ceasuri de calitate la preturi decente.
Merita sa incerci.

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cristi289



Conectat la: 12 Iun 2008
Mesaje: 23
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 7:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

S-ar putea pe aici sa gasesti cele mai mici preturi decat la orice magazin: http://www.bombastic.ro/index.php/cPath/21
Cel putin asa mi s-a parut mie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
motanici



Conectat la: 02 Oct 2008
Mesaje: 16

MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 7:19 pm    Titlul subiectului: Re: Recomandare ceas de mână Raspunde cu citat (quote)

Depinde daca vrei ceasul pentru aspect sau e importanta precizia ceasului.
Ceasurile moderne chiar modelele mai scumpe nu sunt precise, iar calitativ cam lasa de dorit.Dar daca vrei un ceas bun si in suma la care vrei tu cauta un model de Casio ceva mai vechi.Ma refer la acele modele de Casio electronice care au pe langa o multitudine de functii si reglaj de precizie pentru quartz.Personal am Casio , modele ceva mai vechi si au acel reglaj de precizie si un astfel de ceas are abatere cel mult 3-4 secunde pe an.
Compara cu multe din modelele moderne la care precizia este cam de + sau - 15 sec pe luna.Iti doresc bafta la achizitie!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 7:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am uitat sa precizez: de preferinta mecanic sau automatic(cred ca cer prea mult), e pentru barbat cadoul, deci neaparat barbatesc.Luat de nou, neaparat.Multumesc ptr sugestii.
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 11:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

500 ron
Automatic?
Durabil?
Nou?
Nu este.
Sorry.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cocs



Conectat la: 19 Feb 2008
Mesaje: 32
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 11:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incearca aici:

http://www.ceasornicar.ro/forum/viewtopic.php?f=19&t=7266

S-ar putea sa gasesti un raspuns satisfacator.

Succes!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorinpopa



Conectat la: 25 Aug 2010
Mesaje: 78
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 11:43 pm    Titlul subiectului: Re: Recomandare ceas de mână Raspunde cu citat (quote)

motanici a scris:
Depinde daca vrei ceasul pentru aspect sau e importanta precizia ceasului.
Ceasurile moderne chiar modelele mai scumpe nu sunt precise, iar calitativ cam lasa de dorit.Dar daca vrei un ceas bun si in suma la care vrei tu cauta un model de Casio ceva mai vechi.Ma refer la acele modele de Casio electronice care au pe langa o multitudine de functii si reglaj de precizie pentru quartz.Personal am Casio , modele ceva mai vechi si au acel reglaj de precizie si un astfel de ceas are abatere cel mult 3-4 secunde pe an.
Compara cu multe din modelele moderne la care precizia este cam de + sau - 15 sec pe luna.Iti doresc bafta la achizitie!


poate gasesti un Casio cu WaveCeptor - ceasul se actualizeaza cu semnal preluat de la ceasuri atomice si transmis prin unde radio; coroborat cu precizia de +/- 1 secunda pe zi, se poate spune ca ai ora exacta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 12:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca design inclinam spre asa ceva.Obuzel, uite unul automatic, insa nu ma pricep cat or fi de rezistente.Mi-e cam frica sa nu fie tepe la preturi in jurul sumei de 300.Multumesc de sugestii.
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 12:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.bombastic.ro/product_info.php/cPath/21_56_71/products_id/4438
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 9:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Toader a scris:
http://www.bombastic.ro/product_info.php/cPath/21_56_71/products_id/4438


Nici nu imi imaginam ca un Seiko automatic poate fi atat de ieftin.
Dar cam asta pare a fi pretul nu doar la noi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 9:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Obuzel, asta e si mirarea mea.Sau poate mama China e de vina?
Mr. Green

_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 10:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca luam, o sa luam din magazin specializat.La ce sa fiu atent, adica ce chestii mi-ar da de gandit daca e original sau fake.Oricum, o sa mergem in magazin specilaizat, dar na, cine stie peste ce dau.Magazinele acelea de prin Kaufland care vand asa ceva sant serioase?Ce ati alege un automatic, unul cu quartz, mecanic sau conectat radio la ceasul atomic?Am vrea sa nu aiba intarzieri mari.Care sant mai fiabile in timp.
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 10:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Automatic e mai imprecis si mai incomod, daca il dai jos mai mult de 2 zile trebuie sa il tragi si sa reglezi ora si data. Dar e mai cool parca, cel putin in opinia mea.
Quartz e mai precis si nu trebuie reglat daca nu il porti.
Cel cu ceas atomic e cel mai precis si cel mai comod dpdv al orei. Tu find la Timisoara nu cred ca ai probleme cu receptia radio a orei. La Bucuresti nu prea merge.

Eu am din toate variantele.
Acum port 80 % din timp un Citizen Eco Drive (se incarca la lumina) cu reglare de la ceasul atomic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 1 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community