FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Recomandare ceas de mână
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
MMC



Conectat la: 03 Feb 2004
Mesaje: 407
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 11:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Merge (uneori ) si la Constanta.

Un automatic iefin si bun sunt cele de la Orient, producator japonez cu multa experienta in domeniu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 11:03 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 11:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mersi de raspunsuri.Cautand, am dat peste asa ceva.Sa-mi fie iertat, dar ori Rolex sau prostit ori astea sant false.
http://ceasurionline.com/product_info.php?cPath=2_38&products_id=437

_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 12:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Crezi ca e intrebare?
Rolex nici macar nu se vinde online.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 12:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai nu scrie "replica watches"? Embarassed
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 1:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi plac Rolexurile alea ca-ti masoara si timpul cosmic, ca sa nu zic comic: Rolex Oyster Perpetual Superlatice Cronometer Officially Certified Cosmograph.Asa ca merge si pe Luna. Laughing
http://ceasurionline.com/product_info.php?cPath=2_38&products_id=461

_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
atlantic3009



Conectat la: 20 Mar 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 24, 2010 2:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In bugetul alocat si automatic, mergi cu incredere pe Seiko 5/Orient/Citizen.
Seiko 5 am avut si pot sa-ti spun ca e foarte bun la pretul lui.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
petru2ioan



Conectat la: 11 Feb 2010
Mesaje: 165
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 24, 2010 2:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nici swatch nu sunt tare scumpe. Acolo scrie high quality replica watches.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
grig



Conectat la: 04 Aug 2005
Mesaje: 640
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Sam Dec 25, 2010 2:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cele automatice si radio controlate - cand s-au stricat te uiti la ele si fluieri a paguba. Gata.
Cele mecanice (manuale sau automatice) - le duci la un ceasornicar.
In suma respectiva eu as recomanda Orient. Gasesti unul mecanic sigur.

_________________
„Fiecare are gusturile lui în muzică... N-are cum să asculte toată lumea numai Schopenhauer.”
-- Costi Ioniță --
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Sam Dec 25, 2010 3:35 pm    Titlul subiectului: Re: Recomandare ceas de mână Raspunde cu citat (quote)

motanici a scris:
Depinde daca vrei ceasul pentru aspect sau e importanta precizia ceasului.
Ceasurile moderne chiar modelele mai scumpe nu sunt precise, iar calitativ cam lasa de dorit.Dar daca vrei un ceas bun si in suma la care vrei tu cauta un model de Casio ceva mai vechi.Ma refer la acele modele de Casio electronice care au pe langa o multitudine de functii si reglaj de precizie pentru quartz.Personal am Casio , modele ceva mai vechi si au acel reglaj de precizie si un astfel de ceas are abatere cel mult 3-4 secunde pe an.
Compara cu multe din modelele moderne la care precizia este cam de + sau - 15 sec pe luna.Iti doresc bafta la achizitie!


amice....si crezi ca daca pierz 4 secunde pe an e o crima:))....eu inteleg ca lumea e punctuala...dar nici chiar asa....Smile)....ca are o abatere de 4 secunde pe an sau 15 pe luna cum zici mai sus nu e o crima asa mare zic eu....toate pierderile astea le reglezi automat la schimbarile de ora.nu??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
johnniewalker



Conectat la: 27 Oct 2008
Mesaje: 257
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 25, 2010 7:13 pm    Titlul subiectului: Re: Recomandare ceas de mână Raspunde cu citat (quote)

stuparu_mihairadu a scris:
amice....si crezi ca daca pierz 4 secunde pe an e o crima:))....eu inteleg ca lumea e punctuala...dar nici chiar asa....Smile)....ca are o abatere de 4 secunde pe an sau 15 pe luna cum zici mai sus nu e o crima asa mare zic eu..

Asa ar zice si pasionatii de ceasuri daca ar intra in lumea audiofiliei, "pana la urma care mama masii sunt diferentele intre o boxa de 150 euro si una de 30000 euro, ca eu nu le aud ?! Ca doar n'o fi o crima daca ascult pe alea ieftine, mai bag putin bass din egalizator si e tot aia ... imi raman bani de-o shaorma pe zi pentru tot restul vietii!"

_________________
...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Sam Dec 25, 2010 7:17 pm    Titlul subiectului: Re: Recomandare ceas de mână Raspunde cu citat (quote)

johnniewalker a scris:
stuparu_mihairadu a scris:
amice....si crezi ca daca pierz 4 secunde pe an e o crima:))....eu inteleg ca lumea e punctuala...dar nici chiar asa....Smile)....ca are o abatere de 4 secunde pe an sau 15 pe luna cum zici mai sus nu e o crima asa mare zic eu..

Asa ar zice si pasionatii de ceasuri daca ar intra in lumea audiofiliei, "pana la urma care mama masii sunt diferentele intre o boxa de 150 euro si una de 30000 euro, ca eu nu le aud ?! Ca doar n'o fi o crima daca ascult pe alea ieftine, mai bag putin bass din egalizator si e tot aia ... imi raman bani de-o shaorma pe zi pentru tot restul vietii!"



nu contest ca exista diferente..ca doar le-a enumerat mai sus.dar la sunet zici ca le auzi..pe cand la ceas?chiar conteaza faptul ca un ceas ramane in urma cu 4 secunde pe an fata de altul?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
johnniewalker



Conectat la: 27 Oct 2008
Mesaje: 257
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 25, 2010 7:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai tocmai asta e faza si cu ceasurile. Sunt oameni care dau averi pe ceasuri pentru o diferenta infima de 2.41 milisecunde. Sunt oameni care dau averi pe boxe pentru o diferenta infima, ca se aude aerul in jurul saxofonului (ca ce-are si fara aer, nu tot acelasi saxofon e ? Smile) Sunt oameni care dau averi pe un tablou original, cand doar o copie nu arata identic, minus cateva detalii minuscule, dar si cu alea si fara alea - imaginea nu e aceeasi ? Sunt pasionati in fiecare domeniu care dau averi pe ceva pe care noi ceilalti le consideram inutile. Dar zi-i asta unui pasionat! Am gasit la indemana sa dau exemplul initial cu boxele deoarece suntem pe un forum hi-fi.
_________________
...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Sam Dec 25, 2010 7:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

johnniewalker a scris:
Pai tocmai asta e faza si cu ceasurile. Sunt oameni care dau averi pe ceasuri pentru o diferenta infima de 2.41 milisecunde. Sunt oameni care dau averi pe boxe pentru o diferenta infima, ca se aude aerul in jurul saxofonului (ca ce-are si fara aer, nu tot acelasi saxofon e ? Smile) Sunt oameni care dau averi pe un tablou original, cand doar o copie nu arata identic, minus cateva detalii minuscule, dar si cu alea si fara alea - imaginea nu e aceeasi ? Sunt pasionati in fiecare domeniu care dau averi pe ceva pe care noi ceilalti le consideram inutile. Dar zi-i asta unui pasionat! Am gasit la indemana sa dau exemplul initial cu boxele deoarece suntem pe un forum hi-fi.



mmm da..ai si tu dreptate Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
grig



Conectat la: 04 Aug 2005
Mesaje: 640
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Dum Dec 26, 2010 8:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu cred ca precizia e neaparat aceea care impinge pasionatii sa dea sume fabuloase pe un ceas. Credeti-ma, stiu ce spun..... :)
Un Casio Exceed, garantat de producator cu +/- 10 secunde pe an poate fi cumparat cu 500 euro!
Un ceas radio-controlat, care-si regleaza in fiecare zi timpul afisat, il gasesti in jur la 100-150 euro.!

_________________
„Fiecare are gusturile lui în muzică... N-are cum să asculte toată lumea numai Schopenhauer.”
-- Costi Ioniță --
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 27, 2010 12:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

grig a scris:
Un ceas radio-controlat, care-si regleaza in fiecare zi timpul afisat, il gasesti in jur la 100-150 euro.!


Vreau si eu un Casio LCW-M150D-1A2ER la 100-150 de euro, imi poti face rost de unul Question Rolling Eyes

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 2 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community