FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Amplificator Stereo pentru Magnat Supreme 1000

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Thrash



Conectat la: 17 Dec 2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 4:16 pm    Titlul subiectului: Amplificator Stereo pentru Magnat Supreme 1000 Raspunde cu citat (quote)

Hi ,

Ce amplificator stereo sa aleg pentru boxele Magnat Supreme 1000 , avand in vedere ca-l voi conecta la XonarD2 si va reda numai FLAC-uri.

Muzica redata va fi drum'n'bass , house , dar si chillout-uri.

Bugetul ar fi MAXIM 1600 RON.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 4:16 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
romanescu



Conectat la: 25 Mar 2009
Mesaje: 54
Locatie: Bucuresti - Tulcea - Bucuresti

MesajTrimis: Dum Dec 19, 2010 2:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Amplificatorul sa fie nou sau sh ??
_________________
My country is the world and my religion is to do good !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
djradu2004



Conectat la: 14 Ian 2004
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Dec 19, 2010 3:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ti-am trimis un mesaj privat, verifica acum.
_________________
What one individual considers great sound can differ from another’s perspective!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Thrash



Conectat la: 17 Dec 2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Dec 20, 2010 2:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

a , uitasem sa zic, nou Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luk234



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 131
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 20, 2010 3:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca fan Magnat iti pot spune ca bugetul pentru amplificator alocat de tine este urias, nu merita nou ,un SH de 4-5oo ron este acoperitor pentru ce trebuie sa le impinga. Sper sa nu mi-o iei in nume de rau, am avut acum 8-10ani MM1000 si stiu ce vorbesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Thrash



Conectat la: 17 Dec 2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Dec 20, 2010 5:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am inteles , aproximativ la fel ma gandeam si eu , de ce?
pentru ca le-am probat pe un A350 romanesc (2x35W zice pe el - are semn de 4ohm in spate) si se auzeau foarte "tare" ca sa zic asa , multumitor. Momentan le ascult pe amplificatorul din MicrolabPro2 (boxele acelea stereo pentru PC - ampliful zice in specificatii ca e tot 2x35W dar cumva suna mai...sec decat acela romanesc care-i greu si cu multi condensatori in el , pe cand microlab-ul are doar un mic radiator de aluminiu si untranzistor cred ca e ... integrat cva lipit pe acel radiator , si e foarte usor cred ca are in jur de 1 Kg ampliful microlab) si de asemenea cu volumul spre maxim pentru mine asa suna multumitor oarecum.

Acuma , ideea era ca mi s-a zis ca trebuie neaparat sa iau NAD C326BEE pentru ca restul amplifurilor pana in 1600RON suna "fad" pe langa acel NAD , insa , eu ma uitam spre Yamaha AX497 (mi s-a parut mie puternic pe hartie asa dupa specificatii) , deoarece am citit pe diverse forumuri si scrie chiar si pe un site de la noi ca.... NAD C326 se incalzeste foarte puternic iar unele persoane au scris in review-uri online ca li se opreste uneori daca devine prea cald.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community