FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Recomandari DIFUZOARE Boxe 2 cai 300-500 euro
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 26, 2011 8:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dupa ce dau cu chit auto nu cred ca se mai modifica forma - oricum le las la uscat ceva timp -
in seara asta am terminat de pus rasina
au intrat fix 6 litri de rasina - enorm! ma asteptam sa intre mai putin .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Mar 26, 2011 8:32 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
vizitator



Conectat la: 29 Apr 2008
Mesaje: 818
Locatie: focsani

MesajTrimis: Dum Mar 27, 2011 8:05 pm    Titlul subiectului: opinie Raspunde cu citat (quote)

In ce volum va lucra difuzorul de medii-bas? Din poze incintele par a fi inalte si cred ca tind catre 35-45l. In acest caz cred ca difuzorul va lucra sub fs-ul sau. Am folosit si eu niste difuzoare asa, dar sunt auto si sunt proiectate sa cante in aceste conditii. Imi aduc aminte de un proiect cu ceva difuzoare seas de casa lucrat asa si acolo era explicat foarte clar care sunt avantajele si dezavantajele. ( trebuie sa scazi puterea de pe etichetele difuzoarelor) Acel proiect a evoluat pana la urma catre o linie de transmisie. ( asta a devenit varianta comerciala fara detalii sau explicatii ).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 28, 2011 12:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

volumul intern final este de 22-23 litri - partea de jos v-a fi plina cu nisip - partea de sus unde este inalta la fel + filtru pentru inalte .
acord la 42 43 hz

pentru un set din cele 3 o sa incerc si cu volum mai mare- ramforsarea de sus o sa aibe la final niste gauri pentru marirea volumului la un 28 cu posibilitatea umplerii spatiului ulterior .

dar pana una alta au aparut niste probleme constructive la care trebuie sa gasesc niste solutii de rezolvare .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 30, 2011 12:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

domne da ceva nu e in regula cu rasina asta
s-au facut 3 zile de cand am turnat si miroase si acum de nu se poate

dupa ce se facea amestecul rasina se face ciment in doua ore - da mirosu cand o disparea ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
csordas zsolt



Conectat la: 05 Noi 2006
Mesaje: 356
Locatie: satu mare

MesajTrimis: Mie Mar 30, 2011 5:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

kappa ,la inceput parca ai avut impresia ce mare lucru sa faci doua incinte?
Inca tot la inceput esti si vezi cate neplaceri pot aparea?
Rasina probabil inca lucreaza si reactia chimica inca emana gaze,asta pentru ca rasina a fost de calitate mai proasta sau procentul amestecarii catalizator rasina nu era bine calculata,sau nu a fost suficient de bine amestecata.
Mirosul probabil va disparea trebuie mai mult timp la un loc aerisit.

_________________
Multumesc sansa de a da cu parerea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 30, 2011 5:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ma adevarul este ca incintele care le fac eu au o forma foarte complicata
le las sa se usuce - inca citeva zile
oricum pana termin au timp destul
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 08, 2011 5:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dupa vre-o doua saptamani de stat la uscat - m-am reapucat ieri de treaba
am pus si partea din spate
2 dintre cutii au ajuns la partea de chiturire exterioara - chit auto si slefuire


acum intrebarea este - furnirul cu ce il inmoi ?
ce solutie si de unde se poate cumpara pentru a putea face furnirul flexibil ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Pagina 11 din 11

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community