FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
condensatori pentru filtru boxe Canton Ergo 91DC

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 2:36 pm    Titlul subiectului: condensatori pentru filtru boxe Canton Ergo 91DC Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua.
Am probleme cu inalta de la o boxa Canton Ergo 91 DC ( se aude foarte incet ) si se pare ca condensatorii din filtru sunt de vina dar din pacate nu scrie pe ei specificatiile. Tot ce scrie pe ei e :
-Canton 6440 K4
-Canton 3766 K4
Mai este un al 3-lea condensator care are specificatiile pe el.
Rog pe cei care stiu specificatiile celor 2 condensatori de mai sus sa mi le spuna si mie sa stiu ce sa cumpar.
Multumesc !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 2:36 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 3:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poate o poza ar ajuta ... (stii tu - cat 1000 de cuvinte)
_________________
Filtre la comanda.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 3:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

chiar nu am cum sa fac poza, boxele fiind la "tara" acum Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
bzfcocon



Conectat la: 13 Mai 2004
Mesaje: 2096
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 3:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cel mai simplu ar fi sa gasesti un multimetru cu masurare de capacitati si sa ii masori.
_________________
Don't believe in audiophile believings.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 3:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am dat la un electronist condensatorii sa-i masoare, dar ma gandeam ca stie cineva mai precis despre ce vorbesc sa fie de specificatii exacte.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 3:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bzfcocon a scris:
Cel mai simplu ar fi sa gasesti un multimetru cu masurare de capacitati si sa ii masori.


pai daca ii suspecteaza ca sunt defectii....nu stiu cu ce il ajuta multimetru daca intradevar sunt defecti ?!?!?!

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 3:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cam la asta ma gandeam si eu dar nu am spus cu voce tare, nefiind electronist, deci prin urmare, am vreo sansa sa aflu specificatiile lor ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
bzfcocon



Conectat la: 13 Mai 2004
Mesaje: 2096
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 3:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
bzfcocon a scris:
Cel mai simplu ar fi sa gasesti un multimetru cu masurare de capacitati si sa ii masori.


pai daca ii suspecteaza ca sunt defectii....nu stiu cu ce il ajuta multimetru daca intradevar sunt defecti ?!?!?!


Un multimetru il ajuta sa ii masoare pe cei de la boxa care functioneaza (in primul post omul spune ca are o boxa cu probleme, deci am presupus ca cealalta e OK).

_________________
Don't believe in audiophile believings.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 3:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asta am sa fac pana la urma dar as fi preferat sa nu "dezvirginez" si pe cea buna daca ar exista alta metoda
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
FM Acoustics



Conectat la: 20 Apr 2005
Mesaje: 405

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 5:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

N-ar fi mai simplu sa-i intrebi direct pe ei?

http://www.canton.de/en/kontakt.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community