FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
sfaturi, multicanal cu stereo decent
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Atti



Conectat la: 07 Iul 2010
Mesaje: 25
Locatie: Targu Mures

MesajTrimis: Vin Ian 28, 2011 12:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

buna, as vrea sa imi dati pareri personale in legatura cu unele combinatii , ce pareri avet despre boxele din seriile mai ieftine de la wharfedale? de genul cristal II, sau vardus (100 ) , sau mai bine la banii astia (undeva pe la 200 euro) merita mai bine ceva folosite de pe okazii? si cu ce sa le imperechez?(m-am gandi la ceva de genu vardus-100 cu un pioneer 209, noi ) in dotare am un sony http://audioidiots.com/merk.apparaat.php?apparaatID=1175 , care functioneaza excelent , cineva a mai are in dotare acest amplificator?
cu ce as putea imperechea, genu de muzica e foarte variat, de la liquid soul, la queen, cam orice numai sa imi placa, in afara de manele si muzica de prost gust. camera e destul de mica, adica 10mp,din caramida, dar destul de multa mobila, ce ar merge mai bine bookshelf sau floorstander? mersi anticipat, sper sa imi dati cat mai multe sfaturi ca vreu sa le cumpar cat mai repede. din pacate degeaba visez la ceva mult mai scump, ca nu am din ce, si mai avem si alte hobbyuri costisitoare, poate cu timpul investim si mai mult, dar ca inceput mai ieftin. Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Ian 28, 2011 12:14 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Atti



Conectat la: 07 Iul 2010
Mesaje: 25
Locatie: Targu Mures

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 7:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salutare, am revenit, mi-am facut rost de cateva componente pt inceput, un sony ta-f500es si o pereche de bookshelf psb image b25 sincer nu am avut ocazia sa le ascult dar am incredere in vanzator si dupa gusturile lui si reviewuri pe net cred ca pt inceput o sa fie perfecte pt mine. cred ca am sa cumpar standurile eboda pomenite pe forum, la pret/calitate sunt ok cu putine modificari. la cablaje nu stiu, dilema , merita sa cumpar din magazinele locale audoi cabluri 2x2.5 sau mai mare? cu ceva spade sau banane aurite?? sau mai bine cumpar cabluri eagle cable 2x25.??? ce parere aveti, problema e ca nu vreu sa bag foarte multi bani, dar nici sunt mare audiofil, deocamdata, iar a doua dilema sursa de muzica , majoritatea pe flac-uri , un creative audigy music face fata sau trebuie mult mai dedicat., un cd-player si posibil un tuner se va adauga la fel curand. sper ca va iesi un sistem de incepator bun. cu poze revin sapt viitoare cand ajung acasa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Atti



Conectat la: 07 Iul 2010
Mesaje: 25
Locatie: Targu Mures

MesajTrimis: Dum Feb 13, 2011 2:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in final am intrat in posesia boxelor, Very Happy
pe moment instalatia este compus din urmatoarele :
Sony Ta-f500es + PSB imagi B25, standurile de la eboda, cabluri 2x4mm cupru DIY, profolgold.
ca sunet, imi plac f mult, sincer nici nu am avut multe referinte, dar in general imi place ce aud, poate un singur lucru ma deranjeaza, inaltele la volum mai mare si cu muzica rock e cam deranjant, dar depinde si de formatie, queen se aude super, da skid row e cam ciudat, inaltele sunt prea dure. da in rest la ce ascult (lounge, chill, electro) suna superb.
Sursa de muzica deocamdata este pc-ul cu flac, probabil veriga cea mai slaba. pe viitor vreau sa completez linia sony, daca ramane si nu reusesc sa trec la HK sau NAD nou, cu un cdplayer esprit si tuner din generatia mplifului,
iar pe partea pc vreau un upgrade serios, si aici vreau sa va cer sfaturile.

am citit pe net despre cateva placi audio, sub 200 euro sh, despre care se scriu lucruri bune, teoretic as cauta low profile, findca HP-ul care il am e foarte silentios si nu vad rostul sa o schimb de tot, dar daca nu gasesc atunci fa o configuratie nou cu carcasa silvestone.
ce placi de sunet recomandat? m-am gandit la un audiotrak prodigy hd2, asus xonar , d1, d2, dx?, sau un m-audio ?? dar astept si alte pareri, sugestii de upgrade. o zi buna sa aveti
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community