FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Arcam rDAC
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 10:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A fost facuta o comparatie intre ele si ai dreptate, a fost interesanta. Very Happy
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 10:53 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
mihai.balaci



Conectat la: 12 Noi 2010
Mesaje: 76
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 10:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

foarte frumos lucrat.
astept sa-l ascult.

_________________
ELAC 189 + Yamaha RX-797 + Philips CD-820 TDA1541A Tuned + DAC Philips TDA1541A buffer Lampa
Conectica Klotz 4x4 bi-wired / In-akustik
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 1:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Condensatoarele mari din redresare par a fi Panasonic seria FC. Chiar daca alimentarea e apropiata de circuitele de semnal se observa ca prima e clasica, de tip liniar, nu ar trebui sa injecteze gunoaie. O nelamurile a mea ar fi legata de inlocuirea ceramicilor din bypassing cu plastici. In zilele noastre sunt si materiale de calitate la ceramici, nu cred ca e cazul aici de microfonie, mai ales daca se opta pentru ceramici de tip smd. Ma rog, asa e moda acum, sunt mai dragutzi colorati cei din poliester.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
savu_superstar



Conectat la: 20 Noi 2009
Mesaje: 31
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 3:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca doreste cineva o poze mai specifica a unei anume componente sa-mi spuna. In principiu l-am pozat de l-am capiat Smile


IMG_6597.JPG
 Description:
 Filesize:  222.45 KB
 Viewed:  231 Time(s)

IMG_6597.JPG



_________________
www.soundnews.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 3:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Te plictisesti acasa cu gripa aia in gat si te-ai pus pe pozat ce ai p-acolo ? Very Happy
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
adycoke2



Conectat la: 07 Dec 2010
Mesaje: 14
Locatie: craiova

MesajTrimis: Sam Ian 29, 2011 10:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nush ce naiba se intampla ,dar cand folosesc arcam-ul prin usb am intreruperi de sunet,pocnituri si fel de fel de artefacte ciudate.L-am mutat de la sistemul desktop si l-am conectat la un laptop si simptomele au fost aceleasi.Oare sa fie defect?
_________________
audiofool in devenire Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Turbor



Conectat la: 26 Sep 2007
Mesaje: 82
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Ian 29, 2011 11:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pot fi mai multe explicatii. Daca ai Windows 7 si folosesti wasapi apar astfel de intreruperi. Se pare ca rDac nu functioneaza bine cu Wasapi. O rezolvare, in cazul in care folosesti Foobar2000, este sa micsorezi cat se poate de mult buffer-ul. (file-preferences-output-buffer length).
Din cate am experimentat, rDac functioneaza cel mai bine cu Asio4all.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Turbor



Conectat la: 26 Sep 2007
Mesaje: 82
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Ian 29, 2011 11:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca nu reusesti sa-l pui la punct da-mi un mp si o sa incerc sa te ajut cu configurarea corecta a calculatorului ca sa obtii semnal bitperfect.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Ian 29, 2011 11:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La mine nu functioneaza deloc cu asio4all si kernel streaming iar pe wasapi suna fix la fel ca pe directsound asa ca m-am lasat de experimente...
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
adycoke2



Conectat la: 07 Dec 2010
Mesaje: 14
Locatie: craiova

MesajTrimis: Dum Ian 30, 2011 12:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Il folosesc cu foobar+asio4all,dupa care am incercat si cu wasapi..la fel.
Cand l-am pus pe laptop ,acolo am dat direct din foobar fara asio sau ceva.
Mentionez ca pe desktop am windos 7 x64 iar pe laptop win 7 x86.


Multumesc

_________________
audiofool in devenire Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
claudiu2006



Conectat la: 06 Mar 2006
Mesaje: 103
Locatie: Slobozia

MesajTrimis: Dum Ian 30, 2011 9:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

incercati si cu j river media center, ultima versiune!!!
la mine, pe win7 64 bit merge fara probleme cu foobar si asio4all.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adycoke2



Conectat la: 07 Dec 2010
Mesaje: 14
Locatie: craiova

MesajTrimis: Dum Ian 30, 2011 5:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

il am in teste de aproximativ 1 ora cu jriver+asio4all,deocamdata nu sunt probleme,sper sa rama asa Smile
....imi parer rau ca nu-l pot folosi cu foobar ,imi placea mai mult .

_________________
audiofool in devenire Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
adycoke2



Conectat la: 07 Dec 2010
Mesaje: 14
Locatie: craiova

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2011 5:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mda,merge chiar mai bine cu Jriver+wasapi event style
_________________
audiofool in devenire Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
hersorin



Conectat la: 17 Ian 2008
Mesaje: 635
Locatie: Belgia

MesajTrimis: Sam Feb 12, 2011 10:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A mai testat cineva acest dac deoarece citesc pe net multe despre el .
Am inteles ca bate si cd playere de 1500 euro.
E chiar asa periculos ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pleonasmaticul



Conectat la: 14 Ian 2011
Mesaje: 6

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2011 8:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cosmin_C: Cum a ramas cu sursa liniara pentru rDAC? Ai reusit ceva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
Pagina 5 din 6

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community