FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
ascultati pe 4 boxe ? speakers A+B......
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 12:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

obuzel a scris:
Si daca faci un chef si te distrezi si vrei sa ai presiune, asa cum am zis ca mai folosesc eu 4 boxe simultan, tot nu vezi sensul?

Pai daca citesti mai atent ce-am scris ai sa vezi ca ma refeream la ceva anume cand am spus ca nu vad sensul, nu la petreceri. Petrecerile pana la urma sunt cazuri izolate, ca doar nu o duci tot intr-un chef, iar in plus DMX nu s-a referit nici un moment la petreceri.

Daca vorbim de presiune sonica ca element principal, atunci mergi pe audio profi si ai terminat discutia. Si sunt si mai fiabile pentru asa ceva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 12:59 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
DMX



Conectat la: 22 Apr 2010
Mesaje: 138

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 6:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

catalinmetal- am vazut ca activati de ceva timp pe forumul asta , din respect pentru dvs si pasiunea noastra va accept parerile , in fond fiecare ascultam cum vrem si mai ales cum putem Rolling Eyes
_________________
PUBLIC ENEMY
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 6:20 pm    Titlul subiectului: Re: ascultati pe 4 boxe ? speakers A+B...... Raspunde cu citat (quote)

DMX a scris:
asculteti cu doua perechi de boxe conrctate in acelasi timp la amp ? ati experimentat , ce parere aveti despre acest lucru ,,,,,,,,


Am doua sisteme acasa si pe fiecare am doua perechi de boxe. Doua standfloor si doua bookshelf pe fiecare sistem ,deoarece eu ascult anumite genuri muzicale in special pe SF iar sotia asculta genurile ei preferate pe BS.

Am incercat sa ascult concomitent pe A+B insa nu-mi place ce aud(e un fel de varza cu castraveti acri Laughing )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 6:25 pm    Titlul subiectului: Re: ascultati pe 4 boxe ? speakers A+B...... Raspunde cu citat (quote)

fluffy38 a scris:

Am incercat sa ascult concomitent pe A+B insa nu-mi place ce aud(e un fel de varza cu castraveti acri Laughing )

Eu n-am incercat, desi la un moment dat aveam doua sisteme in paralel si mi-ar fi fost usor sa fac experimentul, dar banuiam ce urma sa se intample, d-asta nici nu m-am obosit.

Acum insa avem si confirmarea practica, multumim Thumb Up
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Liv32



Conectat la: 22 Aug 2009
Mesaje: 156
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 6:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu numai pe astea le-as asculta (musai toate 4):
http://www.ygacoustics.com/Categories.aspx?lang=1&id=385
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 6:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Care din ele? Sunt 5 acolo... Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Liv32



Conectat la: 22 Aug 2009
Mesaje: 156
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 6:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar si astea mai mici:
http://www.ygacoustics.com/Categories.aspx?lang=1&id=385&aid=503
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 7:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alea nu sunt 4, ci doua. Au partea de joase separata de cea de medii/inalte, dar practic doar luate impreuna cele doua cutii fac o incinta. Chiar daca ai vrea tu sa asculti numai partea de basi Razz , sunt sigur ca nu ti le-ar vinde separat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Liv32



Conectat la: 22 Aug 2009
Mesaje: 156
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 7:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt 4 boxe grupate doua cate doua, important este sa sune bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pleonasmaticul



Conectat la: 14 Ian 2011
Mesaje: 6

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2011 4:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu eram convins ca A+B folosesti pentru bi-wire...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan33sud



Conectat la: 10 Apr 2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Dum Apr 10, 2011 2:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu e adevarat!pt bi wire sunt amplifuri speciale!varianta A+B este o varianta oferita de producator pentru situatii in care doresti sa faci o comparatie intre 2 perechi de boxe pe acelasi amplif pentru a face alegerea corecta!ganditi va ca pana dai la o parte un rand de boxe,decuplezi firele,le legi p urmatoarele,cauti pasajul melodiei care te a impresionat si vrei sa auzi cum suna,iti cam pierzi atentia !In felul asta ,poti compara foarte usor 2 perechi de boxe ,comutand cand pe una,cand pe cealalta!daca apasati si A si B o sa observati ca nu are canale separate pentru fiecare pereche ci doar inseriaza cele 2 canale stereo,lucru ce duce la diminuarea puterii amplifului,scaderea bassului,necesitatea de crestere in impedanta(de regula la toate amplificatoarele la A+B se recomanda ca boxele sa aiba peste 8 ohmi)!Nu este o varianta recomandata pe termen lung in cazul in care folositi simultan si intradevar asa cum spuneati mai sus este si o varianta mai comoda in cazul in care aveti 2 perechi de boxe si nu va puteti decide in privinta lor sau unele suna mai bine pe anumite genuri de muzica,este o varianta simpla si la indemana a apasa un buton decat a lega 4 cabluri si a muta 4 cutii:D!sper ca v am lamurit:D
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community