FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Video proiector prins de tavan

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
luk234



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 131
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 30, 2011 1:44 pm    Titlul subiectului: Video proiector prins de tavan Raspunde cu citat (quote)

Dupa ce m-am chinuit sa prind videoproiectorul la 4 metri inaltime am constat ca la cei 10 m de cabluri pina la el am caderi mari la semnal si se vede prost. S-video si videocompozit. Videocomponent nu am incercat caci n-am asa lung. Video sender este o solutie ? A incercat cineva?
Multumiri, Lucian.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Ian 30, 2011 1:44 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 30, 2011 4:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incearca HDMI, la dimensiunea asta exista cabluri de la Chord sau Wireworld cu amplificator de semnal, cam costisitor insa merita,

Eu am folosit unul de 15m si avea imagine perfecta, Wireworld insa nu mai stiu exact modelul

_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
luk234



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 131
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 30, 2011 8:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa traiesti, proiectorul meu nu are intrare HDMI. Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
apanoiu



Conectat la: 17 Feb 2004
Mesaje: 483
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 3:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am avut probleme cu cablu de 10m S-Video cand statea pe langa un cablu de 220V
Incearca o cablare separata 220v-semnal video, pe trasee departate la min 20 cm.
Eventual si un cablu mai bun ar ajuta.
La 15 m am probleme cu cablul HDMI, pierde semnal, mai ales cand suna tel mobil. A costat vreo 300 roni!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community