FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Amplificatoare clasa D
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 2:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

johndoe21ro a scris:
dinica a scris:
Imi amintesc ca am avut acum ceva timp ocazia sa ascult un amplif in clasa D la un amic. Impresia nu a fost favorabila, vocile sunau rece si distant. Daca imi amintesc corect, cand am fost intrebat de un alt amic ce nu mi-a placut, parca am spus ca 'vocile mi se pareau ca de robot'. Nu sunt sigur daca vina apartinea amplifului sau daca era ceva in neregula cu intregul sistem. Cert este ca am ramas cu impresia ca un amplif in clasa D nu este ce trebuie pentru sunet, totusi nu exclud varianta ca intr-un sistem echilibrat sa imi placa o asemenea abordare.


Cred ca exista amplificatoare de 1k eur si de 10k euro. Plus ca nu ai dat detalii despre sistem. Very Happy


Daca imi amintesc bine, ampliful era in clasa de peste 5000E.
Restul informatiei este confidentiala. Wink

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 2:44 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 3:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@johndoe21 - am senzația că dinică se referă fix la ampliful tău. personal. Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 3:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

care, fie vorba între noi, chiar mi-a plăcut (sincer, nu marketing post-mortem) Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
johndoe21ro



Conectat la: 09 Feb 2010
Mesaje: 89
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 4:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Care bibi? Statia aia de nunti? ROFL
_________________
Usher Be-718 + Jeff Rowland Concerto + Weiss DAC2 + Audioquest Volcano DBS 72V + Audioquest NRG-5 + Aavik Rack & Nordost Pulsar Points + Omicron Gold SE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
loserica



Conectat la: 04 Apr 2006
Mesaje: 167
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 4:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nici de nunti nu e buna statia aia ma. Pai ce , lumea vine la nunta sa asculte populara in interpretarea lui Wall-E ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 4:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asa putem descoperi unde este Terminatorul Very Happy si daca s-a apucat de cantat Very Happy
_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 5:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bibi.audiofil a scris:
@johndoe21 - am senzația că dinică se referă fix la ampliful tău. personal. Very Happy


Mda, m-ai prins. Rolling Eyes
Dar imi amintesc ca au fost si lucruri care mi-au placut la acel amplif, tocmai de aceea am si concluzionat
Citat:
totusi nu exclud varianta ca intr-un sistem echilibrat sa imi placa o asemenea abordare

Altfel este o chestie de gust, unora le plac sistemele care zbiara si le numesc neutre si rezolute, altora le plac sistemele cu o anumita coloratie si le numesc analogice, altii confunda viteza cu compresia, altii judeca sunetul dupa articolele citite pe net, etc.
Dar pana la urma audiofilia este 102% subiectiva si important este ca fiecare dintre noi sa fie multumit de sistemul de acasa.

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community