FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce boxe boxe stanfloor?
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
pacifica



Conectat la: 26 Iun 2010
Mesaje: 10
Locatie: resita

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 9:34 pm    Titlul subiectului: Ce boxe boxe stanfloor? Raspunde cu citat (quote)

Ajutor pentru cumpararea de boxe standfloor pentru pre Rotel Rc1550 si final Rotel Rb1552. Ma gandesc la B&W 684 sau Psb Image T6. Cam prin gama asta de pret deocamdata( poate o idee mai mult). Orice alta sugestie e binevenita. Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 9:34 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
mihai.balaci



Conectat la: 12 Noi 2010
Mesaje: 76
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 10:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ELAC ar fi o varianta buna ca pret si imbatabile ca sunet.
_________________
ELAC 189 + Yamaha RX-797 + Philips CD-820 TDA1541A Tuned + DAC Philips TDA1541A buffer Lampa
Conectica Klotz 4x4 bi-wired / In-akustik
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
pacifica



Conectat la: 26 Iun 2010
Mesaje: 10
Locatie: resita

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 11:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Elac dar ce Elac in gama asta de pret? Cele 2 modele enuntate de mine sunt cam peste tot recomandate la categoria asta de pret la categoria affordable "hi-end" audio. Elacuri am ascultat dar mai scumpe. Nu stiu daca cele mai ieftine suna bine. Despre PSB de exemplu:
http://www.stereophile.com/floorloudspeakers/psb_image_t6_loudspeaker
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 01, 2011 12:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Image T6 nu suna rau dar iti trebuie spatiu ca lumea pentru ele altfel se transforma in 2 subwoofere si nimic altceva. Elac FS 127 se potrivesc in general mai bine in sufrageriile romanesti si oricum una peste asta suna mai bine... parerea mea, evident.
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Feb 01, 2011 8:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In gama de pret ptr. PSB - oprestete putin si asupra modelelor "HECO - Metax XT701" sau in gama B&W 683 vezi "HECO - Celan XT701" si ai sa ai o MARE surpriza....in special la seria "Celan". Am ascultat Heco Celan XT901 si am avut acea surpriza de care iti spun....
_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pacifica



Conectat la: 26 Iun 2010
Mesaje: 10
Locatie: resita

MesajTrimis: Mar Feb 01, 2011 9:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok, multumesc pt sfat. Nu ma grabesc, astept si alte sugestii cam in gama asta de pret.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pacifica



Conectat la: 26 Iun 2010
Mesaje: 10
Locatie: resita

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 11:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Gata asta-i tot? Ma asteptam la ceva mai multe sugestii. Cred ca daca bagam un topic cu ce tari sunt boxele "X" avem sute de comentarii cu ce naspa sunt de fapt si bune sunt cutare si cutare. Ce sa fac daca n-am fost inspirat. Dar, asta este, suntem in Romanica si cand e sa te ajute cineva( in cazul meu doar cu ceva sfaturi, sugestii) nu se grabeste nimeni. Eu credeam ca si pentru asta este forumul mai ales ca am postat cred eu la rubrica buna adica "ce sa cumpar ?". Poate boxele care vreau eu sa le cumpar nu fac parte din gama super high end dar cred eu ca sunt totusi hifi cum de altfel se cheama forumul si nu high end. Cei mai multi "hifisti" din Romania si credeti-ma ca am fost la foarte multi au scule din gama mica si medie de preturi. Cei cu scule ff scumpe sunt de fapt ff putini. Sunt convins ca sunt foarte multi cei care si-au dat aici cu parerea despre anumite scule fara ca macar sa le vada, daramite sa le si asculte cum canta. Dumnezeule sunt peste 200 de pagini Accuphase!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 11:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt 200 de pagini de rahat cu perje, nimic util. Din pacate locatia nu te ajuta prea mult dar sfatul ramane valabil, boxele se cumpara dupa auditie pentru ca gusturile difera foarte mult de la om la om, tot ce vorbim aici e teorie seaca, inutila...
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 11:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Total Off-Topic:
Cosmin_C - doresc sa te felicit pentru contributia ta extrem de utila in a da sfaturi incepatorilor in Hi-Fi de pe forumul Computergames Exclamation
Tine-o tot asa, ai tot respectul meu Exclamation

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pacifica



Conectat la: 26 Iun 2010
Mesaje: 10
Locatie: resita

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2011 12:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bineinteles ca boxele se cumpara dupa auditii dar vroiam totusi ceva sugestii de modele care poate ar merge cu Rotelurile mele care nu sunt chiar de supermarket. Sunt atatea modele si atatia dealeri pe piata ca nu stii de unde sa o apuci de aceea orice sugestie e binevenita. Oricum multumesc celor care au avut amabilitatea sa-mi raspunda.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2011 8:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai face foarte bine , cum a spus si "Cosmin C", daca ai timp sa dai o fuga in Bucuresti pe la real acustic, dvdplanet , hdzone , audioconcept - nu mai stiu pe moment, dar mai sunt.....sa asculti mai multe modele. Urechile tale sunt cele mai in masura sa-ti spuna cam ce vrei .....
Am fost si eu in situatia asta, dar am fost la diferite auditii in locatiile pe care ti le-am spus....desi sunt din Iasi. Dupa ce am ascultat mai multe firme de boxe am ramas pe Heco Celan XT901, care sunt la un pret de nota 10 pentru acea gama de pret. Din ce am ascultat mi-a placut foarte mult cum sunau sonus faber liuto , daaaar - nu mi-am permis sa dau dublu la pret .....asta este daca nu m-a facut mama Becali..... Rolling Eyes

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pacifica



Conectat la: 26 Iun 2010
Mesaje: 10
Locatie: resita

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 11:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De Paradigm ce ziceti?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 12, 2011 12:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce amplificare folosesti ? Asta este esential in alegerea boxelor !
_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dani4utd



Conectat la: 03 Dec 2010
Mesaje: 93

MesajTrimis: Sam Feb 12, 2011 9:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

razvanvrs a scris:
Ce amplificare folosesti ? Asta este esential in alegerea boxelor !

pacifica a scris:

Ajutor pentru cumpararea de boxe standfloor pentru pre Rotel Rc1550 si final Rotel Rb1552.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 12, 2011 3:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu am fost atent ... Recomand B&W, suna bine pe Rotel ! Acum depinde de buget seria 7 fiind cea indicata, insa daca se doreste un compromis , merge si seria 6
_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community