FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Rack DIY?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2011 10:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu m-am ferit sa pun CD player-ul pe parchet, sau in partea de jos a oricarui rack, pt ca se umple mult mai repede de praf decat daca l-ai pune la minim jumatate de metru fatza de sol.
_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Feb 03, 2011 10:47 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
cosminnichitov



Conectat la: 03 Mar 2004
Mesaje: 490
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2011 6:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
Si eu sunt interesat de un rack care sa izoleze aparatele de vibratiile din jur. Influentele in sunet pot fi uriase.
Ma gandesc ca o solutie de compromis (pana se gaseste acel rack), ar fi dispunerea sculelor pe placi de marmura/granit direct pe parchet.


teoria vs. practica Sad

In teorie e ok, nimic de zis dar pe partea practica faci exact de dos. Daca pui placi de mamrmura/granit direct pe parchet, fara a face o decuplare prin folosirea unor picioruse dedicate sau macar a unui material, care sa preia din vibratiile ce le-ar putea transmite parchetul sculelor, nu faci nimic bun, ba din contra.

_________________
Maneaua-i rupta din rai!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community