FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sfat urgent!!! Marantz/Onkyo/Yamaha
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
shauru



Conectat la: 11 Ian 2010
Mesaje: 29
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 12, 2011 2:26 am    Titlul subiectului: Sfat urgent!!! Marantz/Onkyo/Yamaha Raspunde cu citat (quote)

Salutare,

Pentru ca am ramas fara receiver zilele trecute, as dori sa achizitionez unul din urmatoarele modele:
- Marantz PM 7200
- Yamaha Ax-930
- ONKYO INTEGRA A-8850

Deocamdata, pana prin vara folosesc incintele SAL 3610 pe care le-am primit cadou acum un an. In vara sau mai repede, vreau sa imi iau o pereche de Wharfedale Diamond 9.3.


Ce parere aveti?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Feb 12, 2011 2:26 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
shauru



Conectat la: 11 Ian 2010
Mesaje: 29
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 13, 2011 3:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu ma ajuta nimeni cu o parere?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Dum Feb 13, 2011 8:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Yamaha AX-930 e parerea mea, din ce ai in acea lista.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 13, 2011 1:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Banuiesc ca-i vorba de amplificatoare second-hand, caz in care conteaza mai mult cum au fost intretinute decat care era mai bun acum 20-30 de ani.
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
mariusantonio



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 70
Locatie: Galati

MesajTrimis: Dum Feb 13, 2011 4:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu merg pe un marantz pm + sony cdp cu wharfedale 9.3 si se aude foarte frumos.
Dar ,ar trebui sa iei in calcul si sursa ( playerul) si genul (genurile) de muzica pe care o(le) asculti.

_________________
Luxman L , Marantz PM, Denon DCD , Sony CDP, Supra , Wharfedale .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shauru



Conectat la: 11 Ian 2010
Mesaje: 29
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 13, 2011 7:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu ma gandeam tot la Marantz, pentru ca e cu vreo 14 ani mai nou decat Yamaha, si are in plus si telecomanda, care e importanta pentru mine, pentru ca ascult de pe canapea si nu vreau sa fac ture pana la amplificator. Dupa ce imi iau amplificator, o sa caut sa imi cumpar si un cd, neaparat.
Ce am mai gasit interesant de cumparat, este fie un: Proson RV 2050 nou(fara prea multe review-uri), sau un NAD C 325 BEE.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariusantonio



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 70
Locatie: Galati

MesajTrimis: Dum Feb 13, 2011 10:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ar fi bine sa ai o idee unitara despre ce ai vrea sa ai - player,amplificator,boxe.ar trebui cumparate in stransa legatura una cu alta.ca si filozofie audio.
amplificator neaparat cu telecomanda ? la mine sta fixat undeva,intre 9 si 10 , si doar rar ma mai apuca surzenia si/sau creatia sa-l mai misc de acolo.
Violin
Trink

_________________
Luxman L , Marantz PM, Denon DCD , Sony CDP, Supra , Wharfedale .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c_andrei



Conectat la: 09 Mai 2007
Mesaje: 94
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 3:03 pm    Titlul subiectului: parere Raspunde cu citat (quote)

Salut. Sunt posesor de Onkyo 8850 si pot sa ti-l recomand cu caldura. Am avut cam toate marcile din gama consume gen Sony, Pioneer, Denon etc si pot sa spun ca de departe 8850-ul mi se pare cel mai reusit. Are rezerve de putere imense, si sunetul este foarte curat. Nu este intepator dar nici sters. Este foarte ingrijit construit, lucru care se reflecta in sunet. Yamaha am ascultat cateva modele si mi se pare ca au un sunt prea strident pe inalte, dar depinde de ce sunt iti place si ce boxe ai. In concluzie, in gama de pret in care se invart amplificatoarele mentionate de tine ti-as recomada cu incredere 8850. Daca te orientezi spre acest model ti-l pot vinde pe al, intrucat doresc sa trec pe lampil Toate cele bune!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
shauru



Conectat la: 11 Ian 2010
Mesaje: 29
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 10:08 pm    Titlul subiectului: Re: parere Raspunde cu citat (quote)

c_andrei a scris:
Salut. Sunt posesor de Onkyo 8850 si pot sa ti-l recomand cu caldura. Am avut cam toate marcile din gama consume gen Sony, Pioneer, Denon etc si pot sa spun ca de departe 8850-ul mi se pare cel mai reusit. Are rezerve de putere imense, si sunetul este foarte curat. Nu este intepator dar nici sters. Este foarte ingrijit construit, lucru care se reflecta in sunet. Yamaha am ascultat cateva modele si mi se pare ca au un sunt prea strident pe inalte, dar depinde de ce sunt iti place si ce boxe ai. In concluzie, in gama de pret in care se invart amplificatoarele mentionate de tine ti-as recomada cu incredere 8850. Daca te orientezi spre acest model ti-l pot vinde pe al, intrucat doresc sa trec pe lampil Toate cele bune!


Ok, interesanta propunerea ta, dar vreau sa stiu daca i-ai rezolvat problemele pe care le avea. Astept PM cu un pret decent. Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 10:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ia-ti linistit cam orice nakamichi daca tot esti nehotarat. macar sa nu regreti foarte mult apoi Wink) onkyo am un 8870 si nu exceleaza la nimic in afara de putere bruta.
E FOARTE IMPORTANT sa asculti inainte ce cumperi. Am ascultat multe statii bine cotate ( din domeniul trancotelor, desigur ) si cele mai multe m-au dezamagit. Sa nu spun la boxe, acolo e mai grava problema daca nu le asculti inainte Wink)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
shauru



Conectat la: 11 Ian 2010
Mesaje: 29
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 10:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca m-am hotarat la doua modele, Marantz PM 7200, sau NAD C 325 BEE.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shauru



Conectat la: 11 Ian 2010
Mesaje: 29
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 4:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

shauru a scris:
Cred ca m-am hotarat la doua modele, Marantz PM 7200, sau NAD C 325 BEE.


Deci dintre cele doua modele, ce ma sfatuiti sa aleg?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luk234



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 131
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 4:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Yamaha Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luk234



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 131
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 4:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu mai jos de A-S 1000
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariusantonio



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 70
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 5:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca e in absoluta regula , Marantz 7200 rulz.
_________________
Luxman L , Marantz PM, Denon DCD , Sony CDP, Supra , Wharfedale .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community