FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
recomandare Amp pt Triangle Altea sub 500 euro
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
c_andrei



Conectat la: 09 Mai 2007
Mesaje: 94
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 2:58 pm    Titlul subiectului: recomandare Amp pt Triangle Altea sub 500 euro Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua. Cum se intelege si din titlu, intentionez sa cumpar un amplificator pt Triangle Altea si dispun de 500 euro. Din fericire pt mine nu mai locuiesc in Bucuresti, si prin urmare nu pot merge pe la dealeri, desi stiu ca asta ar fi varianta corecta. As prefera ceva second hand intrucat noi nu prea sunt optiuni multe. Astept recomandari. Toate cele bune!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 2:58 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
c_andrei



Conectat la: 09 Mai 2007
Mesaje: 94
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2011 4:28 pm    Titlul subiectului: . Raspunde cu citat (quote)

Nici o parere, nimic?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
alex65



Conectat la: 27 Mar 2009
Mesaje: 160
Locatie: oradea

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2011 5:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ROKSAN KANDY l-am avut in configuratia cu Altea,suna multumitor.Si tot in acea combinatie cu Yarland FV-34B ,ai putea trai linistit(si este la Marco Polo pe site 440E ,nou).Sau incearca cu Accuphase(se zice ca merg bine Accu+Triangle) este unul cu vreo 650E pe Okazii.
_________________
accuphase e-213,yamaha cd-s1000,opera seconda,sony scd-xb770,usher cp6311
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
c_andrei



Conectat la: 09 Mai 2007
Mesaje: 94
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2011 5:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, rocksan suna bine. O sa ma orientez catre acest model sa vad ce gasesc. Accu sunt f scumpe si nu imi permit. Cel de pe okazii are vreo 30 ani vechime si nu stiu cat isi merita banii. Multam de sugestii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
tito



Conectat la: 19 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 01, 2011 2:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iti recomand Nakamichi Receiver 1 sau 2, nu o sa gasesti nimic mai bun in suma pe care esti dispus sa o investesti in amplificator. Am aceleasi boxe si gasisem un Accuphase E-206 si citind ca Accuphase face pereche potrivita cu Triangle, m-am gandit sa-l cumpar. Dupa o comparatie cu Nakamichi Receiver 2, am constatat ca nu se merita. Accuphase E-206 este inferior din punct de vedere al calitatii acustice.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vizitator



Conectat la: 29 Apr 2008
Mesaje: 818
Locatie: focsani

MesajTrimis: Sam Apr 02, 2011 10:50 pm    Titlul subiectului: bmh Raspunde cu citat (quote)

tito a scris:
Iti recomand Nakamichi Receiver 1 sau 2, nu o sa gasesti nimic mai bun in suma pe care esti dispus sa o investesti in amplificator. Am aceleasi boxe si gasisem un Accuphase E-206 si citind ca Accuphase face pereche potrivita cu Triangle, m-am gandit sa-l cumpar. Dupa o comparatie cu Nakamichi Receiver 2, am constatat ca nu se merita. Accuphase E-206 este inferior din punct de vedere al calitatii acustice.


Am ascultat naka recever2 si e ceva mai bun decat multitudinea de troace ascultate. Am fost surprins ca un amplificator auto naka p304 sa sune mult mai bine. Banuiesc ca motivul e sursa in comuttie care nu e afectata de trecerea anilor fata de cea clasica.
Oricum la 500eur sunt multe alte variante de statii net superioare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tito



Conectat la: 19 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 03, 2011 11:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aici se cere un amplificator care sa se potriveasca cu Triangle. Iar la cei 500 de euro nu cred ca exista ceva net superior...repet vorbim de amplificatoare pentru Triangle.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
chris



Conectat la: 02 Aug 2004
Mesaje: 186
Locatie: Caransebes

MesajTrimis: Dum Apr 03, 2011 1:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A incercat cineva si HK 680 cu Triangle (bookshelf) ? Pe viitor as vrea sa fac un upgrade la boxe.
_________________
statie : HK-680
boxe : Monitor Audio - B2 (OFC/TDC-2mm)
cd Denon DCD-1015; WD TV Live
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tito



Conectat la: 19 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 03, 2011 1:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

chris a scris:
A incercat cineva si HK 680 cu Triangle (bookshelf) ? Pe viitor as vrea sa fac un upgrade la boxe.

Harman Kardon-ul 665 (pe acesta l-am ascultat pe Triangle), e un amplificator bun, dinamica foarte buna, rezerva de putere, dar nu e un amplificator detaliat. Deci nu poate pune in valoare punctele forte ale boxelor Triangle.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vizitator



Conectat la: 29 Apr 2008
Mesaje: 818
Locatie: focsani

MesajTrimis: Dum Apr 03, 2011 2:54 pm    Titlul subiectului: sdsd Raspunde cu citat (quote)

tito a scris:
Aici se cere un amplificator care sa se potriveasca cu Triangle. Iar la cei 500 de euro nu cred ca exista ceva net superior...repet vorbim de amplificatoare pentru Triangle.


Eu am testat pe boxe mult mai scumpe(4000eur) si folosind o sursa scumpa (3000eur). In aceste conditii s-a simtit enorm diferenta intre un amplificatr de generatie mai noua care sh se vinde sub 500eur si naka recever2 sau acel naka auto. Deci faptul ca nu crezi tu nu prea e relevant mai ales ca argumentul potrivirii cu un gen de boxe e pentr gugustiuci.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 03, 2011 3:17 pm    Titlul subiectului: Re: sdsd Raspunde cu citat (quote)

vizitator a scris:
Deci faptul ca nu crezi tu nu prea e relevant mai ales ca argumentul potrivirii cu un gen de boxe e pentr gugustiuci.

Dar nici ceea ce crezi tu nu e relevant, chiar daca ai avut grija sa mentionezi pretul componentelor, sa impresionezi. Iar argumentul potrivirii cu boxele e foarte important. Daca nu esti gugustiuc.

Personal as pune mai repede HK680 pe Triangle decat Nakamichi, dar e chestie de gust.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tito



Conectat la: 19 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 03, 2011 4:49 pm    Titlul subiectului: Re: sdsd Raspunde cu citat (quote)

vizitator a scris:
tito a scris:
Aici se cere un amplificator care sa se potriveasca cu Triangle. Iar la cei 500 de euro nu cred ca exista ceva net superior...repet vorbim de amplificatoare pentru Triangle.


Eu am testat pe boxe mult mai scumpe(4000eur) si folosind o sursa scumpa (3000eur). In aceste conditii s-a simtit enorm diferenta intre un amplificatr de generatie mai noua care sh se vinde sub 500eur si naka recever2 sau acel naka auto. Deci faptul ca nu crezi tu nu prea e relevant mai ales ca argumentul potrivirii cu un gen de boxe e pentr gugustiuci.

Si care e amplificatorul ala miraculos. E pentru gugustiucii care vorbesc fara sa fii facut comparatiile de care vorbesc ,pe boxele Triangle. Eu ma refeream strict la aceste boxe. Iar cei care afirma ca nu conteaza potrivirea amplificator-boxe, inseamna ca au deficiente de auz.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tito



Conectat la: 19 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 03, 2011 4:51 pm    Titlul subiectului: Re: sdsd Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
vizitator a scris:
Deci faptul ca nu crezi tu nu prea e relevant mai ales ca argumentul potrivirii cu un gen de boxe e pentr gugustiuci.

Dar nici ceea ce crezi tu nu e relevant, chiar daca ai avut grija sa mentionezi pretul componentelor, sa impresionezi. Iar argumentul potrivirii cu boxele e foarte important. Daca nu esti gugustiuc.

Personal as pune mai repede HK680 pe Triangle decat Nakamichi, dar e chestie de gust.


Daca te lipsesti de detalii si vrei doar bass, o voce plata si "ceva" inalte, Harman Kardon-ul e o alegere potrivita pe Triangle.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 03, 2011 7:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca zici tu...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alex65



Conectat la: 27 Mar 2009
Mesaje: 160
Locatie: oradea

MesajTrimis: Dum Apr 03, 2011 8:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut,mai poti incerca cu Audio Refinement Complet(este unul la 400E) nu l-am auzit cu Triangle dar...poate ca se "pupa" Trink
_________________
accuphase e-213,yamaha cd-s1000,opera seconda,sony scd-xb770,usher cp6311
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community