FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Alegere amplificator

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Feb 17, 2011 12:33 am    Titlul subiectului: Alegere amplificator Raspunde cu citat (quote)

Doresc sa cumpar un amplificator si mi-am facut o lista cu ce m-ar interesa numai ca mi-e greu sa decid ce sa iau daca puteti sa ma ajutati cu o parere un fel de top al preferintelor in functie de lista care o vedeti :

SONY TA-F570 ES
SONY TA-F530 ES
Sony TA-F590ES
SONY TA-630 ESD
YAMAHA AX-870
YAMAHA A-720
YAMAHA DSP-A2070
TECHNICS SU-VX800
AKAY AM-95
ONKIO INTEGRA A-8850
DENON PMA 860
Harman Kardon HK 6500
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Feb 17, 2011 12:33 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Feb 18, 2011 5:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce ziceti de un sfat ceva orice o vorba buna rea numa nu ma lasati asa in ceata ca stau cu banu in (pozonari=buzunar) si m-am saturat de Tehnics, e prea sec .

Voi de exemplu din ce ati ascultat din lista care am facut-o eu asa ce ati pune pe locul 1 - 2 .... dar numai din ce ati ascultat. THX.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 18, 2011 5:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lista asta o ai de la un dealer SH local ? Daca da, du-te si asculta-le, vezi cum arata... e marfa SH, vrei sa-ti recomand ceva si cand ajungi acolo sa afli ca paraie potentiometrul si are finalii schimbati motiv pentru care suna oribil ? Nu merge asa cu recomandari oarbe la SH. Shocked
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Vin Feb 18, 2011 5:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu vad in lista firma Pioneer....de ce ai exclus-o?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Feb 18, 2011 6:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PIONEER A-676 ar fi daca ar fi, faza e ca nu le pot asculta si m-as opri in jurul sumei de 500-600 lei maxim trebe ceva cu rezerva de putere musai si o dinamica mai buna decat Tehnics.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bradu07



Conectat la: 20 Noi 2007
Mesaje: 82
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Mar 15, 2011 12:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai daca mai ai ceva prin casa un cd player sau tuner , incearca macar sa le imperechezi cumva , sa arate si ele intrun fel macar. Adica daca mai ai sony ia atunci sony, etc. Zine si noua ce ai luat pana la urma.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Schindler



Conectat la: 10 Sep 2008
Mesaje: 84
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Mar Mar 15, 2011 2:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai depinde ce sa cumperi ... Daca iti formezi sistemul de la zero incepind cu amplificatorul e una, daca ai deja boxele si vrei sa le pastrezi e cu totul altceva ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
IMPERIAL70



Conectat la: 25 Feb 2010
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Mar 16, 2011 12:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din intimplare sunt detinator de integra a 8850. I-si face treaba fara doar si poate. Putere, claritate, detalii, dar fara sa exceleze. In timp apar probleme la comutatorii rotativi dar cu un spray de contacte se rezolva.
Recomandarea mea este akai am 95 pe care l-am ascultat la cineva si chiar i-si merita banii undeva pina in 300 euro.
Despre celelalte i-ti spun ca au fost fabricate in perioada cind la moda erau condensatorii elna, finalii de la senken sau toshiba si potentiometre alps, iar chinezii fabricau doar izmene si masinute
In rest reproduc muzica si atit . Nu trebuie sa te astepti sa te dea pe spate.
Anumite caracteristici ce le diferentiaza apar si din restul lantului audio.
Succes in alegere Very Happy Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Mar 16, 2011 5:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

BUGET IN JUR DE 200- 250 EUR .
SONY TA-F530 ES - asta nu stiu ce poate.
Sony TA-F590ES - pe asta l-am ratat la 530 lei ghinion imi trag palme si acuma .

YAMAHA AX-870 - ma bate gandu sa iau da am gasit unu cu partea frontala zgariata si nu pot sa il iau .

YAMAHA AX-890 - la asta nu m-am lamurit cum arata am discutat cu vanzatorul .

YAMAHA DSP-A2070 - asta nu stiu cum e pe stereo am avut unu stricat , stiu ca e greu si atat nu l-am auzit

TECHNICS SU-VX800- asta nu stiu daca merita si cum suna dupa ce am auzit alea cu ace ma refer la alea pe integrat .

AKAY AM-95 - nu am gasit deocamdata
ONKIO INTEGRA A-8850 - asta nu stiu cum se aude oare mai bine ca un 8650 ?

DENON PMA 980 R - nu stiu cum este am ascultat doar CD player din gama DENON si mi-a placut .

MARANTZ PM 80 - am vazut la cineva pe okazii parca tipul e si pe forum aici .

MARANTZ SR 6200 - ? ce o fi cu asta e multicanal, imi lipseste centru si subwoofer dar pe stereo stie cineva ce poate ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2011 1:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

[quote="costy28"]BUGET IN JUR DE 200- 250 EUR .

MARANTZ SR 6200 - ? ce o fi cu asta e multicanal, imi lipseste centru si subwoofer dar pe stereo stie cineva ce poate ?[/q

Daca vrei stereo , uita de receiver.Sunt lesinate pe partea stereo.Daca vrei sa impaci si capra si varza cu un receiver ,banii alocati pentru un receiver fortos dar si muzical sunt multi.

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2011 5:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am luat Yamaha 870 dar nu am telecomanda la el stiti cumva ce serie sau cod are telecomanda de la acest amplificator ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2011 7:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

costy28 a scris:
Am luat Yamaha 870 dar nu am telecomanda la el stiti cumva ce serie sau cod are telecomanda de la acest amplificator ?



cauta pe google.ori manualul lui de utilizare unde ar trebuii sa apara codul ori da-i pe google Yamaha 870 remote control ...si succes la cautari Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community