FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Este interzis accesul la forum pentru IP-urile din afara RO?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
calind



Conectat la: 23 Mar 2009
Mesaje: 59
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Feb 17, 2011 11:31 pm    Titlul subiectului: Este interzis accesul la forum pentru IP-urile din afara RO? Raspunde cu citat (quote)

ma intriga de ceva vreme un lucru. pe linga faptul ca merge din an in pasti, mai exista ceva ciudat legat de forum. nu pot sa deschid niciodata pagina de la serviciu. chiar si atunci cind stiu sigur ca merge. cu siguranta adresa nu e banata si am incercat citeva proxy-uri gen calculatepie.com, privacywant.com etc. singura explicatie plauzibila e ca la serviciu IP-ul meu e vazut ca provenind din Germania, probabil tot prin intermediul unui proxy. de unde trag concluzia ca e interzis accesul IP-urilor din afara Romaniei. am dreptate?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Feb 17, 2011 11:31 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
calind



Conectat la: 23 Mar 2009
Mesaje: 59
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Vin Feb 18, 2011 1:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

abia acum mi-a trecut prin cap sa fac un test simplu: am incercat sa accesez de acasa (IP de RO) forumul prin calculatepie.com. nu merge, deci pina acum se confirma presupunerea mea. nu vad totusi logica.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kerio



Conectat la: 18 Mai 2006
Mesaje: 318
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Vin Feb 18, 2011 9:07 am    Titlul subiectului: Re: Este interzis accesul la forum pentru IP-urile din afara Raspunde cu citat (quote)

calind a scris:
ma intriga de ceva vreme un lucru. pe linga faptul ca merge din an in pasti, mai exista ceva ciudat legat de forum. nu pot sa deschid niciodata pagina de la serviciu. chiar si atunci cind stiu sigur ca merge. cu siguranta adresa nu e banata si am incercat citeva proxy-uri gen calculatepie.com, privacywant.com etc. singura explicatie plauzibila e ca la serviciu IP-ul meu e vazut ca provenind din Germania, probabil tot prin intermediul unui proxy. de unde trag concluzia ca e interzis accesul IP-urilor din afara Romaniei. am dreptate?

Corecta observatia.
Acelasi lucru l-am observat si eu (IP de servici USA).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 18, 2011 10:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E si normal sa fie asa, este o reactie fireasca la atacurile DDOS venite din 13 tari din toata lumea.
Posibil sa se reglementeze dupa o anumita perioada de timp.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 14, 2011 11:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunteti prea smecheri cu IP-urile alea. Bagati un proxy de Romania, ca p-asta n-ati facut-o pana acum Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
calind



Conectat la: 23 Mar 2009
Mesaje: 59
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Mar 15, 2011 8:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pina una alta vad ca nu foloseste la nimic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community