FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Whaferdale Opus - Experiente
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
alex65



Conectat la: 27 Mar 2009
Mesaje: 160
Locatie: oradea

MesajTrimis: Dum Mar 20, 2011 9:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da,am avut Opus 2-m2 si 2-2 ,dar parerea mea i-am spus-o lui alin prin "MP" tocmai sa evit a se incinge spiritele,vorba aia ,,mai bine previn decit sa combat" hihi
_________________
accuphase e-213,yamaha cd-s1000,opera seconda,sony scd-xb770,usher cp6311
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Mar 20, 2011 9:11 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Dum Mar 20, 2011 9:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Trebuie sa avem intelepciunea sa acceptam o alta parere, chiar daca difera radical. Daca spiritele se incing, nu e vina ta. Ei au deja sipitele incinse de prejudecati. Fiecare cu gandirea proprie, cu gusturile proprii si cu urechile din dotare.
_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alintomescu24



Conectat la: 18 Mar 2011
Mesaje: 11
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 20, 2011 11:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Este bine daca spiritele se incing pentru ca atunci se da jos perdeaua si se spune adevarul Very Happy
Am remarcat e ca cei care au mai avut wharfedale au renuntat .. oare de ce?
Mi-am pus un semn de intrebare..oare sunt doar niste "incinte de tranzitie"?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2011 1:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Toate brandurile sunt "de tranzitie" pana cand audiofilul se decide sa se opreasca din diverse motive...
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2011 12:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bine a zis Cosmin... primele boxe sunt de tranzitie oricum, chiar daca ele se numesc Sonus Faber, Focal, Triangle, ProAc, Martin Logan, B&W, etc.

Mai nou exista si boxe de ... criza

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alex65



Conectat la: 27 Mar 2009
Mesaje: 160
Locatie: oradea

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2011 12:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mda...odata inoculat microbul,cam toate sunt de tranzitie(pana te tine bugetul) Shocked
_________________
accuphase e-213,yamaha cd-s1000,opera seconda,sony scd-xb770,usher cp6311
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
viox



Conectat la: 06 Feb 2006
Mesaje: 280
Locatie: timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2011 1:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PolyGram a scris:
Bine a zis Cosmin... primele boxe sunt de tranzitie oricum, chiar daca ele se numesc Sonus Faber, Focal, Triangle, ProAc, Martin Logan, B&W, etc.

Mai nou exista si boxe de ... criza

Dorule ce marci de tranzitie ti-ai gasit sa dai exemple Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alintomescu24



Conectat la: 18 Mar 2011
Mesaje: 11
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2011 2:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Unele sunt de tranzitie mai usoara decat altele Smile)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alintomescu24



Conectat la: 18 Mar 2011
Mesaje: 11
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2011 2:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PolyGram a scris:
Bine a zis Cosmin... primele boxe sunt de tranzitie oricum, chiar daca ele se numesc Sonus Faber, Focal, Triangle, ProAc, Martin Logan, B&W, etc.

Mai nou exista si boxe de ... criza


Nu sunt primele boxe la mine..vreau sa ma opresc la opus Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adrian munthiu



Conectat la: 28 Oct 2007
Mesaje: 42
Locatie: medias

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2011 2:53 pm    Titlul subiectului: opus Raspunde cu citat (quote)

ca fost posesor de wharfedale 9.3 si actual posesor de wharfedale emerald mk4 , sunt realmente interesat de un review onest pentru opus 2m2 avand in vedere ca sunt in alta gama de pret si probabil dpdv calitativ superioare .
mai sunt interesat de asemenea de soundul wharfedale in varianta bookshelves cu 3cai ( si de o eventual matching cu harman kardon 990.)
p.s. astept un review chiar si pe pm...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2011 2:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am ascultat Opus 2-2. Pe partea de medii inalte nu pot sa ii reprosez nimic, la bass in schimb - sa zicem ca nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor. Probabil si camera in care le-am ascultat a sabotat un pic, dar si asa e loc de mai bine in aceasta clasa de pret.
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
viox



Conectat la: 06 Feb 2006
Mesaje: 280
Locatie: timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2011 3:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In general cu mici exceptii pentru scule si boxe de calitate trebuie investit multi bani,si lucrat la anumite tweak-uri,de obicei cei ce intreaba cum suna x sau y tot pe conceptul lor vor merge iar la final vor constata ca au platit degeaba.
De cite ori trebuie spus ca ce imi place mie nu ii place altuia deci trebuie experimentat facind auditii pe la prieteni, firme etc.
Enjoy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alintomescu24



Conectat la: 18 Mar 2011
Mesaje: 11
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2011 3:37 pm    Titlul subiectului: Re: opus Raspunde cu citat (quote)

adrian munthiu a scris:
ca fost posesor de wharfedale 9.3 si actual posesor de wharfedale emerald mk4 , sunt realmente interesat de un review onest pentru opus 2m2 avand in vedere ca sunt in alta gama de pret si probabil dpdv calitativ superioare .
mai sunt interesat de asemenea de soundul wharfedale in varianta bookshelves cu 3cai ( si de o eventual matching cu harman kardon 990.)
p.s. astept un review chiar si pe pm...



In principiu asta a fost intentia mea.. sa activez niste posesori sau fosti posesori care au avut acasa si le-au ascultat pe indelete...nu doar la o simpla auditie cand nu ai cum sa te concentrezi ...nu esti obisnuit cu camera..ai alta stare de spirit...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community