FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
INCEPUTURI ....

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Bitzy



Conectat la: 08 Apr 2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Vin Apr 08, 2011 7:55 pm    Titlul subiectului: INCEPUTURI .... Raspunde cu citat (quote)

Salut!

Vreau sa achizitionez un sistem audio de casa, inspecial pentru muzica, semipro pentru o camera de relaxare de 35m patrati unde ma mai uit si la un film.

Ma puteti ajuta cu ceva informatii?

Multumesc!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Apr 08, 2011 7:55 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 08, 2011 9:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inceputul se face cu un buget, pentru ca pentru 35 mp poate iesi un sistem audio de 500 de euro sau de 50.000 de euro fara probleme...
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Bitzy



Conectat la: 08 Apr 2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Vin Apr 08, 2011 10:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bugetul nu l-am stabilit, dar nu vreau sa depasec momentan 5000
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 09, 2011 12:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

RON sau EURO ? Very Happy
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
luk234



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 131
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 09, 2011 10:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ar fi bine sa fie euro; la un set-up de 5000 euro ajungi dupa ce cheltui de-a lungul timpului 10000-12000 euro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bitzy



Conectat la: 08 Apr 2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Sam Apr 09, 2011 12:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

EURO, iar daca ajung cu totul la 15000 e conform bugetului ... dar nu mai repede de 1 - 2 ani
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Discover



Conectat la: 22 Apr 2008
Mesaje: 190
Locatie: Beclean

MesajTrimis: Sam Apr 09, 2011 12:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cu 5000 RON nu poti sa cumperi o pereche de boxe, nu sa cumperi un sistem format din boxe+amplif+ cabluri Very Happy .
Daca e pana acolo e treaba cu suma asta nu cumperi cablurile de legatura si cele pentru boxe.
Oricum succes in achizitiie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luk234



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 131
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 09, 2011 8:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cel mai bine ar fi sa nu sara etapele de entry, educatia in sens audiofil nu o faci cu banuti multi deodata, majoritatea novicilor nu deosebesc un sistem de 500 euro de unul de 5000. Nici nu stii ce sa indemni omul sa faca, sa sara etape de cautari ce presupun costuri sau sa le sunteze facind economii pe termen lung.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
RedLabel



Conectat la: 15 Oct 2007
Mesaje: 20
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Sam Apr 09, 2011 9:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si la orice inceput...poti incepe cu ceva sh pt a nu pierde prea mult la upgrade...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 09, 2011 9:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu am inteles, doresti un sistem stereo, sau unul surround (pentru filme) Question

Un sistem surround de 5.000 euro suna sublim pe filme si bine pe muzica.
Un sistem stereo complet de 5.000 euro va suna foarte bine pe muzica, dar ciu-ciu filme Razz

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bitzy



Conectat la: 08 Apr 2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Lun Apr 11, 2011 1:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

luk234 a scris:
cel mai bine ar fi sa nu sara etapele de entry, educatia in sens audiofil nu o faci cu banuti multi deodata, majoritatea novicilor nu deosebesc un sistem de 500 euro de unul de 5000. Nici nu stii ce sa indemni omul sa faca, sa sara etape de cautari ce presupun costuri sau sa le sunteze facind economii pe termen lung.


am trecut de aceasta etapa ... eu mai am un sistem ... entry, SONY pe care am dat cam 3000 acum 7-8 ani
numai statia a fost aproape 2000 ... era "calda" atunci,
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bitzy



Conectat la: 08 Apr 2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Lun Apr 11, 2011 1:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin a scris:
Nu am inteles, doresti un sistem stereo, sau unul surround (pentru filme) Question

Un sistem surround de 5.000 euro suna sublim pe filme si bine pe muzica.
Un sistem stereo complet de 5.000 euro va suna foarte bine pe muzica, dar ciu-ciu filme Razz


in primul rand vreau sa ascult muzica, iar daca se poate si filme e super ok
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bitzy



Conectat la: 08 Apr 2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Lun Apr 11, 2011 1:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

RedLabel a scris:
si la orice inceput...poti incepe cu ceva sh pt a nu pierde prea mult la upgrade...


fara suparere ... nu sunt adeptul sh-ului
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bitzy



Conectat la: 08 Apr 2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Lun Apr 11, 2011 1:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in primul rand nu stiu ca sa iau mai intai ... statie sau boxe?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Apr 11, 2011 1:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai in principiu nu ai ce face cu una dar fara cealalta... ce-ai spune de ideea de a le lua deodata, eventual de la acelasi dealer pentru a le putea asculta impreuna ? Very Happy
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community