FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
SONY reloaded
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 24, 2011 3:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sunt mai mutle tipuri
LCD - luminozitate realizata de lampa flourescenta
LCD - luminozitate realizata de benzi leduri
- si TV LED - care are pe fiecare pixel de culoare cite un led dedicat .
eventual OLED care este maximul actual in domeniu .

La noi pe piata se gasesc LCD normale si LCD-LED -care sunt niste LCD exact ca cele normale doar ca in loc de lampile alea au leduri - ceea ce nu schimba in mod drastic calitatea .

- tare curios as fi cum se prezinta aceste sony -
presupun ca dau clasa multor boxe de 9000 euro .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Apr 24, 2011 3:10 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Dum Apr 24, 2011 3:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asc444 a scris:
insa chitara bass niciodata dar niciodata nu o va reproduce la fel de corect cum o fac acestea.

insa chitara bass niciodata dar niciodata nu va fi reprodusa la fel de corect cum o fac acestea. Okkk.



pot sa te intreb si eu de un cv?...fara ironie.

banuiesc ca ai ascultat eventual lucrat la toate boxele din moment ce spui ca datorita experientei tale elimini sa zicem 70% din toate boxele de pe pamant.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
asc444



Conectat la: 15 Feb 2008
Mesaje: 311

MesajTrimis: Mar Apr 26, 2011 11:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Off topic: am vorbit cu fratele meu: modelul este KDL-52X900. Insa si eu am ramas putin in dubii. Deci modelul e LCD luminat cu led doar de pe margini. Si era un model la 17000, luminat led integral. E posibil ca led sa fie mai bun, insa fratelo a avut mai multe modele de Sony, acesta vede bine. Eu am mers pe plasme de la Panasonic, insa tv-urile mele de suflet sunt cele cu tub cinescop (CRT). Caldura tubului se simte in imagine ca si in sunet. Am un Panasonic de 72 cm, nu-l dau pe nimic.
Am 35 ani, am muncit de la 14 ani in vacante (cu Ceausescu, mama ma angaja sa nu fac nimic...), am cumparat Jazz, etc. Mergeam la toate chefurile, nu prea aveau multi scule atunci. Am facut banchetul Laviniei Milosovici, eu sunt din Deva, etc... Am o vasta experienta. Si am si avut o multitudine de scule.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Apr 26, 2011 11:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ma de cite ori sa iti repet
un televizor saracu nu vede nimic
este o exprimare caraghioasa .

experienta in domeniul audio nu se capata prin "chefuri" sau prin multitudinea de scule avute !

si domeniul cu pricina este un domeniu unde iti sunt necesare cunostiinte vaste de :matematica , fizica , chimie - daca vrei sa pricepi intrinsec domeniu
In caz contrar sunt vorbe fara rost ,asa intuitii care pot fi sau nu adevarate .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
asc444



Conectat la: 15 Feb 2008
Mesaje: 311

MesajTrimis: Mie Apr 27, 2011 12:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

deci, tv al fratelui meu chiar vede. Te vede daca nu te misti in fata lui si se stinge dupa un timp stabilit. Vede lumina ambientala si se regleaza singur etc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community