FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sfat configuratie sistem audio pentru Solenza !!!

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
fadrianro



Conectat la: 11 Mar 2005
Mesaje: 1
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mar 11, 2005 1:27 pm    Titlul subiectului: Sfat configuratie sistem audio pentru Solenza !!! Raspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor!

Ma numesc Adi si sunt din Bucuresti. Este prima mea zi astazi - 11.03.2005 - pe acest forum si de aceea va rog sa ma scuzati dar nu prea stiu ce si cum pe aici Embarassed ! In primul rand nu sunt sigur daca acest mesaj va fi citit (primit) de toata lumea de pe acest forum ( cam asta ar fi scopul !!! ) sau doar de o singura persoana. In cazul in care este citit (primit) doar de o singura persoana am marea rugaminte sa ma atentioneze si daca se poate sa ma indrume cum as putea sa-mi ating scopul !

Acestea fiind zise sa ma intorc la problema care ma arde! Dorec sa achizitionez un sistem audio ( pe la vreo 500 $ ) compus din: radio-CD MP3 + boxe spate + boxe fata. Inainte am avut un sistem Sony eXplod (radio-CD + Boxe spate eXplod) care si-a facut destul de bine datoria.

Asadar astept un raspuns, doua, trei, ....... etc.

Va multumesc!

Bye!

_________________
Adrian
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mar 11, 2005 1:27 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
zolee



Conectat la: 11 Mar 2005
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin Mar 11, 2005 6:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut. Dupa parerea mea pentru solenza cel mai indicat ar fi sa-ti montezi un sistem component pe 16.5 pe fata in usi si in spate poti monta niste difuzoare ovale mai mari, dar ca sa ai sistemul complet ar fi indicat sa completezi si cu un subwoofer! Daca te intereseaza mai multe detali mai povestim! Bafta. Thumbs up
_________________
be happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
panzer



Conectat la: 29 Apr 2004
Mesaje: 41

MesajTrimis: Vin Mar 11, 2005 6:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

As incepe cu un HU competent: Pioneer 3600MP (stie si mp3 player). In cazul in care nu ai nevoie de mp3 tot un pioneer 1600 macar... (3600mp ar fi cam 8mil lei)

Nu ai spus ce te intereseaza: un bass mai puternic, sau inalte...

Oricum ar fi, eu as ramane tot pe boxe dimensiunea celor gandite de fabrica. Pe fata un sistem component: 13" in usi si tweeter-ele undeva pe bord. Infinity Kappa 50.5cs mi-au facut mie cu ochiul pt 13"

Pe spate cam e problema la solenza: Nu prea poti face mare lucru la cum sunt puse boxele. Le-as lasa tot pe alea sau le-as desfiinta de tot. Din pacate la noi nu am vazut firme capabile sa puna boxe pe kick-panels-uri, ca ar merita puse si pe usile din spate.

Poti completa cu o statie: niciodata amplificarea din HU fie ea si mosfet nu va fi de ajuns. Asa ca poti sa alegi o statie 4x sa iti duca si boxele din fata si un eventual woofer!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community