FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Subwoofer
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Vin Feb 13, 2004 11:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cutia (luata de la cineva - n-am avut nimic de spus in formarea ei) = 550.000lei
difuzorul (luat de la Bos) = 2100000lei
amplificatorul (toate piesele) = 2500000lei
TOTAL = 5150000lei (oricum in jur de aceasta suma)

m-ar ajuta daca as mai face un port in partea opusa? adica dreapta jos.

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Feb 13, 2004 11:59 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 14, 2004 2:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca ar fi momentul sa faci niste calcule, fie ele si incomplete. dif asta trebuie sa fie facut de cineva, sa aiba niste date, specificatii, ceva. nu scrie nimic pe el? macar sa cautam. arata bine ce am vazut in poze.
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Dum Feb 15, 2004 12:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am mai zis de cine e facut, dar acuma scriu tot ce scrie pe cutie.in cutie nu a fost decat difuzorul, nici macar o hartie cu ceva date tehnice
WEST - WW-CW10
10" High Performace SubWoofer
Wide foam surround non-pressed cone
Chrome plated baske
2.5" KSV 4-layer Dual Voice Coil
req.Resp:22Hz-500Hz
Impedance: 2 x 4 ohm
2 x 50 oz Magnet
Spl: 92dB
Power: 600 Watts R.M.S. ROFL ...ma scuzati dar mereu cand ajung la partea asta ma apuca rasul

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Dum Feb 15, 2004 7:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mihai ai bagat deja 5 milioane...e aiurea..
uite aici sub jamo 1008 costa 10.400si are cablu de semnal..
Sus
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Lun Feb 16, 2004 1:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

10,4 mil...sa stii ca imi este mult mai usor sa iau piese in valoare maxima de 2 mil si sa imi recapat banii prin decontarea facturii decat sa dau 10,4 mil si sa raman fara ei... Wink
_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 16, 2004 1:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

verba volant ...

Ultima modificare efectuata de catre Bogdan la Sam Mar 11, 2006 2:04 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Lun Feb 16, 2004 2:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

preturi preturi...dar am deja unul care se aude foarte bine...ce imi ziceti? sa il dau pe asta, sa mai pun eu ceva bani si sa imi iau altul? nope. n-am de gand. am muncit prea mult la el ca sa il dau nici macar dupa o luna de intrebuintare...
_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Joi Feb 19, 2004 1:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

m-am hotarat sa ii schimb cutia. ce dimensiuni imi recomandati sa aiba? portul unde si cat de mare sa fie? ce mai trebuie in interior? materialul cred ca o sa fie pal de 3. am auzit ca e bun.
come on ppl, sfaturi, link-uri....ca nu vreau sa o dau in bara. Very Happy

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ROBERT



Conectat la: 28 Oct 2003
Mesaje: 209
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 19, 2004 1:37 pm    Titlul subiectului: POFTIM EDUCATIE Raspunde cu citat (quote)

http://www.hififorum.nu/forum/topic.asp?TOPIC_ID=21105&whichpage=1
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2004 12:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

inafara de cum sa montez si eu viitoarea cutie nu am vazut pe acest site.
alea nu sunt cutii de woofere. oricum, mersi pt link, e folositor!

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Sam Feb 21, 2004 1:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca v-as zice ca specificatiile difuzorului sunt astea: *FS: 25.8 Hz *SPL: 92 dB 1W/1m *Vas: 2.01 cu. ft. *Qts: 0.53, voi ce cutie mi-ati zice sa fac?
in special, ma intereseaza dimensiunile si ce tip de cutie sa fie. inchisa, ventilata, downfire?

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2004 11:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tu nu-i musai sa te iei dupa proiectul asta pentru ca datele furnizate de tine sunt foarte putine.
De fapt doar din 2 caracteristici nu poti face nici un fel de proiect pentru ca tine de domeniul vrajitoriei ca sa-ti iasa bine Laughing

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2004 12:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce date ar mai trebui?
pai e un inceput proiectul tau...dar e ciudat ca portul din proiect este mai subtire fata de cel actual. si cutia are o forma ciudata....nu este prea inalta si prea putin adanca?..doar intreb, nu critic proiectul. mersi pt el!
offtopic: tu ai facut acel pdf?

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2004 12:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am nevoie de toti parametrii Thile-small ai difuzorului
Asa mi-au dat mie rezultatele la incinta dupa acordare
Eu am facut PDF-ul

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2004 2:40 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai te-am intrebat exact ce ti-ar mai trebui, stiu ca parametrii TS ai difuzorului, dar care iti mai trebuie?
cum ai facut acel PDF? cu ce program?

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 3 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community