FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Audio System Gallery
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 108, 109, 110  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 5:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Calin31 a scris:

Vai de capu tau de distrus.


Cam foarte urat zis.... Nu inteleg de ce lumea pe forumul asta se aprinde asa. TJ si-a zis parerea referitoare la sistem, nicidecum la persoana...... In mod normal trebuia sa-l invite pe TJ sa detalieze problema sa se faca eventual de ras in public pentru aberatiile scrise, daca au fost. Dar un limbaj ca asta , in mod normal nu ar trebuis a fie tolerat pe un forum. Am facut-o si eu cu Polygram si sincer imi pare rau. Poate ar trebui sa mai si invatam din greselile altora nu sa ne certam public ca la usa cortului, aducem a politicieni......

_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 5:45 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 5:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si-a spus parerea cu privire la un sistem vazut in poze, dupa care a purces la a face afirmatii asupra persoanei, o persoana presupun complet necunoscuta.

Nu ma mira ca a deranjat Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dani4utd



Conectat la: 03 Dec 2010
Mesaje: 93

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 6:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Extras din regulament:
- NU aduceti jigniri membrilor forumului (SUB NICI O FORMA).

In felul asta, ajungem sa blocam toate subiectele acestui forum. Si tot voi veti avea ceva de comentat daca se vor lua masuri aspre.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TomJones



Conectat la: 12 Noi 2004
Mesaje: 1446
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 6:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Calin31 a scris:
Vai de capu tau de distrus

Calin31 a scris:
Esti prost ca noaptea sincer


Rog administratorul sa se autosesizeze si sa-l blocheze pe acest individ calomniator.
Calin31, as putea sa-ti dau un raspuns pe masura, crede-ma!

dani4utd a scris:
Extras din regulament:
- NU aduceti jigniri membrilor forumului (SUB NICI O FORMA).
In felul asta, ajungem sa blocam toate subiectele acestui forum. Si tot voi veti avea ceva de comentat daca se vor lua masuri aspre.


Extrasul din regulament a fost incalcat asa ca va trebui pus si in aplicare



Alexx a scris:
Si-a spus parerea cu privire la un sistem vazut in poze, dupa care a purces la a face afirmatii asupra persoanei, o persoana presupun complet necunoscuta.


Care au fost acele afirmatii? Alexx poza ta din avatar este reala? La intrunirile audiofile aratai mai rau, sa stii.

_________________
"Lumea este plina de prosti" - Cicero
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 6:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

TomJones a scris:
Care au fost acele afirmatii? Alexx poza ta din avatar este reala? La intrunirile audiofile aratai mai rau, sa stii.

E reala, da.

Ai vrea tu sa arati la fel de rau ca mine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 6:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Este deja prea mult !
Nu-mi aduc aminte sa se fi ajuns, cu alte ocazii, atat de departe. Pana la urma discutam despre niste fiare.
Cine castiga din toata aceasta balacareala: nimeni.

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 6:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iar afirmatiile aunt astea
TomJones a scris:
Sistemul audio prezentat este, cu parare de rau pentru detinator, un amestec "ieftin" de..... sifon cu vin, un sprit, ca la romani. Un sistem cumparat pentru: "sa fie acolo draga, in sufragerie, cand mai vine cineva la noi sa punem si noi niste muzica"
Audiofilia inseamna cultura si dedicatie pentru muzica, nu doar bani. Cu bani nu poti cumpara cultura ci doar zece diplome la Spiru Haret'.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TomJones



Conectat la: 12 Noi 2004
Mesaje: 1446
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 6:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
Iar afirmatiile aunt astea
TomJones a scris:
Sistemul audio prezentat este, cu parare de rau pentru detinator, un amestec "ieftin" de..... sifon cu vin, un sprit, ca la romani. Un sistem cumparat pentru: "sa fie acolo draga, in sufragerie, cand mai vine cineva la noi sa punem si noi niste muzica"
Audiofilia inseamna cultura si dedicatie pentru muzica, nu doar bani. Cu bani nu poti cumpara cultura ci doar zece diplome la Spiru Haret'.


...si unde l-am facut "prost" sau "distrus". Inseamna ca nu mai avem voie sa scriem nimic, nu?

_________________
"Lumea este plina de prosti" - Cicero
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 6:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar eu nu am spus ca l-ai facut prost sau distrus, doar ca ai facut niste afirmatii care era de asteptat sa deranjeze. Acum, felul in care reactioneaza fiecare, e alta treaba, dar normal e sa nu dam ocazia la asa ceva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 7:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS și TJ sunteți destul de penibili, îmi pare rău că trebuie să o spun.

MarianS, faci ce faci și indiferent despre ce este discuția tu aduci vorba de Accu. Puteai să feliciți simplu proprietarul, dar nu, trebuia să menționezi Accu. Tot timpul bați apropouri, întorci discuția și aduci vorba de Accu sau de ssitemul tău. Dacă s-ar discuta despre cratițe, tu tot ai spune la un moment dat "Accuphase" sau ai bate apropouri spre sistemul tău.

Asta e nașpa pe forumul ăsta, nu poate omul să-și prezinte sistemul că se trezește un mare audiofil precum TJ în cazul ăsta, ca să spună că știe deja cum sună sistemul fără să-l asculte și că sună nașpa. TJ este atât de audiofil că vede poza și deja știe cum sună sistemul.

Băi, deja s-a săturat tot forumul de mania voastră (transformată în mania persecuției mai nou) cu Accu. Mai lăsați-o dracului!

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 7:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
MarianS și TJ sunteți destul de penibili, îmi pare rău că trebuie să o spun.

MarianS, faci ce faci și indiferent despre ce este discuția tu aduci vorba de Accu. Puteai să feliciți simplu proprietarul, dar nu, trebuia să menționezi Accu. Tot timpul bați apropouri, întorci discuția și aduci vorba de Accu sau de ssitemul tău. Dacă s-ar discuta despre cratițe, tu tot ai spune la un moment dat "Accuphase" sau ai bate apropouri spre sistemul tău.

Băi, deja s-a săturat tot forumul de mania voastră (transformată în mania persecuției mai nou) cu Accu. Mai lăsați-o dracului!



Am luat nota !
Fiecare vede numai ce ii convine.

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 7:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Păi ce să văd? Am văzut cum omul și-a pus o poză cu sistemul, iar tu ca răspuns ai menționat Accu, apoi în postul următor sistemul tău, iar TJ a spus că se vede din poze că sistemul sună prost. Ce altceva ar fi de văzut?
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TomJones



Conectat la: 12 Noi 2004
Mesaje: 1446
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 7:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu mi-am exprimat parerea de cum nu se face un sistem....daca lui i-a placut treaba lui...Raspunsurile care au venit s-au vazut clar. Un individ care si-a "tras" un sistem nu reuseste sa aduca un aport pe acest forum (are cam 30 de posturi), dar in schimb jigneste. Administratorul se face ca ploua , iar eu daca-l bag in .... asa cum merita, automat vor urla toti ca in gura de sarpe.
_________________
"Lumea este plina de prosti" - Cicero
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Calin31



Conectat la: 14 Feb 2011
Mesaje: 18

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 7:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

TomJones a scris:
Eu mi-am exprimat parerea de cum nu se face un sistem....daca lui i-a placut treaba lui...Raspunsurile care au venit s-au vazut clar. Un individ care si-a "tras" un sistem nu reuseste sa aduca un aport pe acest forum (are cam 30 de posturi), dar in schimb jigneste. Administratorul se face ca ploua , iar eu daca-l bag in .... asa cum merita, automat vor urla toti ca in gura de sarpe.


Sa nu te bag eu acolo cit se poate de repede.
Ti-ai dori tu sa iei "tepe" din astea cum mi-am luat eu, insa din pacate neam de neamu tau de lingai in fund la yura nu o sa vedeti/auziti asemenea sistem. Asa ca viseaza in continuare amaritule si dupa aia mai fa comentari la poze.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 7:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Rycher,

Pe semne ca ai uitat raurile, fluviile de posturi inchinate de tine celui mai bun cd player fabricat pana acum: LINN Aqurate

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 108, 109, 110  Urmatorul
Pagina 109 din 110

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community