FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
NOUTATI FOTO
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
AdWiser



Conectat la: 15 Ian 2004
Mesaje: 1816

MesajTrimis: Lun Iun 21, 2004 6:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sorry, la camere video sunt tufa de venetzia Wink Dar sunt o armata de meseriasi pe forum, just whistle Laughing
_________________
==*==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Iun 21, 2004 6:13 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Cornel



Conectat la: 22 Apr 2004
Mesaje: 25

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 1:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut,
Am o colega cu un Olympus (analogic cred ...) defect, imi poate spune careva unde poate sa repare asa ceva in Bucuresti???
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 4:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E un centru de reparatii pe undeva pe fostul bd. Ana Ipatescu (nu stiu cum se mai numeste acum). Este pe partea drepata cum mergi de la Piata Romana spre Piata Victoriei in blocul de pe coltul cu straga Grigore Alexandrescu. Se vede pe fatada blocului un banner la et. 1 al unui apartament. Nu stiu cum se chema firma, sorry. PS - sunt cam scumpi dar isi fac treaba bine, a apelat la ei un amic cu o camera Minolta de 4mp (nu stiu modelul) pe care au reparat-o intr-o zi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Emanuel



Conectat la: 09 Sep 2004
Mesaje: 3

MesajTrimis: Joi Sep 09, 2004 2:03 am    Titlul subiectului: Service camera digitala. Raspunde cu citat (quote)

M-ar interesa, daca stie cineva, unde ar fi prin Bucuresti service-uri pt. camere digitale, in special pt. Canon S1 IS. Merci.
_________________
Faptele inexistente provoaca uneori o lipsa de urmari catastrofale.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 09, 2004 2:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poti incerca la aceasi adresa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Emanuel



Conectat la: 09 Sep 2004
Mesaje: 3

MesajTrimis: Joi Sep 09, 2004 3:37 pm    Titlul subiectului: Merci. Raspunde cu citat (quote)

Merci.
_________________
Faptele inexistente provoaca uneori o lipsa de urmari catastrofale.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vane



Conectat la: 13 Oct 2004
Mesaje: 2
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 13, 2004 2:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce zici de Fuji FinePix F7000?
_________________
vane
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mobutu



Conectat la: 04 Noi 2003
Mesaje: 230
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Noi 08, 2004 12:56 pm    Titlul subiectului: Eliminare accize camere foto digitale incepand cu 1 ian 2005 Raspunde cu citat (quote)

Initial am publicat stirea asta in topicul
http://www.hi-fi.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=2435
dar cred ca cel mai bine isi are locul aici, sa vada toata lumea.

Revin cu informatii noi despre accizele la camere foto digitale, care in prezent sunt de 25%, si care cred ca intereseaza pe toata lumea. Iata ce am aflat ... sper sa fie adevarat si poate ca cineva in cunostinta de cauza poate sa confirme cele mai de jos:

In saptamana 25-29 octombrie 2004 a fost aprobat proiectul de lege propus de Asociatia Producatorilor si Distribuitorilor de Echipamente de Tehnologia Informatiilor si Comunicatiilor ( APDETIC - http://www.asociatiait.ro ) si sustinut de Varujan Pambuccian de eliminare a accizei la camerele foto digitale. Masura va intra in vigoare incepand cu 1 ianuarie 2005.

Atasez articolul din Adevarul din data de 27 octombrie 2004 privind eliminarea accizei de 25% la camere foto digitale.

Asa ca cei care doresc sa achizitioneze o camera foto digitala ar fi bine sa mai astepte pentru ca din ianuarie 2005 pretul va scadea cu probabil 25% - destul de semnificativ.



Adevarul 27.10.2004.pdf
 Description:

Download
 Filename:  Adevarul 27.10.2004.pdf
 Filesize:  71.42 KB
 Downloaded:  197 Time(s)

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BipBip



Conectat la: 09 Iul 2004
Mesaje: 283

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2004 4:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.dpreview.com/reviews/sonydscv3/
http://www.dcresource.com/reviews/sony/dsc_v3-review/index.shtml
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DELL



Conectat la: 28 Sep 2003
Mesaje: 324
Locatie: TM

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2004 10:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Noul D-SLR de la Olympus EVOLT E-300 .
_________________
Inspiration is the Mother of Invention. Desperation is its Father.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vasilache_marian



Conectat la: 05 Iul 2004
Mesaje: 1

MesajTrimis: Dum Dec 26, 2004 12:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Reparatii foto face un tip pe Ana Ipatescu . tel 0216590486 sau 0213146909
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
BipBip



Conectat la: 09 Iul 2004
Mesaje: 283

MesajTrimis: Joi Ian 06, 2005 1:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A aparut Photo Magazine, o revista de tehnica si arta fotografica.
Au teste de camere digitale, prezentari de produse, detalieri ale tehnologiilor folosite in aparatele foto si interviuri cu fotografi profesionisti din tara si de afara.

Calitatea grafica foarte buna, continut, cel putin din punctul meu de vedere, interesant.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DELL



Conectat la: 28 Sep 2003
Mesaje: 324
Locatie: TM

MesajTrimis: Joi Ian 06, 2005 11:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, am luat si eu revista, arata bine cu articole cat de cat interesante. E scoasa de cei care scot si "Connect", asa ca sper sa iasa lunar si din ce in ce mai buna.
_________________
Inspiration is the Mother of Invention. Desperation is its Father.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Diablo



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 283
Locatie: Cluj-HD

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2005 12:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Meh,nu stie careva daca este adevarat daca de 1 aprilie vor fi iar accize de 30%??

Nu stiu sigur daca este adevarat,ca mi-a zis frate-mio ca a auzit la stiri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mobutu



Conectat la: 04 Noi 2003
Mesaje: 230
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Mar 25, 2005 1:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mda, imbecilii ashtia baga iarasi accize la camere foto digitale incepand cu 1 aprilie 2005. Se pare ca va fi la acelasi nivel, 25%.

Cica boul ala de Ionut Popescu ar fi motivat reintroducerea acestei accize prin faptul ca "s-a considerat ca este o competitie neloiala intre acest tip de aparate foto si altele". care altele dle ministru (sau sinistru)? prbabil se referea la clasicele cu film ...

Deci care mai vreti sa luati DSC'uri grabiti'va!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
Pagina 3 din 8

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community