FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
MP3 player-Alpine sau Pioneer?
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Daxx



Conectat la: 10 Mar 2005
Mesaje: 27
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Vin Mar 11, 2005 10:46 pm    Titlul subiectului: MP3 player-Alpine sau Pioneer? Raspunde cu citat (quote)

Stau in dubii..am gasit ca oferte interesante aceste 2 modele..Voi ce credeti?..daca le aveti, cum se comporta?..ma intereseaza in special despre Alpine, ca nu am lucrat pina acum cu ele..
Preturi sensibil egale..aprox 8 mil.

http://www.alpine.ro/prod_details.php?pid=CDE-9827RR
http://www.aoy.ro/customer/product.php?productid=17299&cat=326&page=2&PHPSESSID=8062db07717363b2f2f2ebb903bac670
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mar 11, 2005 10:46 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
bogdansat



Conectat la: 07 Ian 2005
Mesaje: 3
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 13, 2005 6:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De-a lungul timpului am foslosit modele de masina cam de la toate firmele mari din domeniu.
De aproape un an folosesc un Sony CDX-R3300 (http://www.sony.ro/ShowProduct.do?site=odw_ro_RO&category=ICA+CD+Tuners&product=CDX-R3300) de care sunt foarte multumit. Sunetul e supertare, mult peste ce mi-a oferit Alpine sau Pioneer, nu are nici o problema cu nici un tip de CD (CDR sau RW), mp3-urile merg super fara intreruperi nici pe cele mai mari gropi sau discuri zgariate.
E alegerea pe care ti-o recomand, si-l vei gasi la un pret mai mic decat celelalte doua.

Multa bafta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 13, 2005 6:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma bucur ca esti multumit de aparat ,dar inainte de a recomanda Sony mai intreaba si pe altii si vezi cit de prost cotat este Sony in comparatie cu cele doua marci amintite.
Eu iti recomand Pioneer ,are cel mai rafinat sunet cu bas cald,elastic si inalte fine ,e destul de complex are egalizor parametric ce ii permite sa se integreze cu usurinta in orice instalatie .Alpine-ul are deasemenea un sunet dinamic dar cam metalic si obositor nu se integreaza usor cu orice sistem de difuzoare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kurupt



Conectat la: 15 Aug 2003
Mesaje: 356
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2005 4:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar astazi am cumparat un cd player Alpine CDA-9826 si sunt multumit de el, mie imi place cum suna, poate pt ca le ascult tot pe difuzoare Alpine. Si eu ezitam intre Alpine si Pioneer dar am ales Alpine in primul rand pt ca mia placut cum suna si in al doilea rand am luat la un pret acceptabil, si este un model facut pt piata americana [fara RDS] si asta imi ofera mai mare incredere decat produsele facute pt piata de est [ poate Alpine nu a ajuns inca la stadiul asta sa fabrice separat pt piata de est].
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
patraulea



Conectat la: 21 Feb 2005
Mesaje: 393
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 02, 2005 8:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pana la urma ti-ai luat ceva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Daxx



Conectat la: 10 Mar 2005
Mesaje: 27
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Apr 07, 2005 7:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

patraulea, inca nu mi-am luat obiect..mai astept nitel, dat fiind faptul ca abia mi-am luat scule pt home cinema..deh, prioritatile.. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vali_neb



Conectat la: 07 Aug 2007
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mar Aug 07, 2007 9:48 am    Titlul subiectului: M-ar interesa si pe mine un sistem Alpine! Raspunde cu citat (quote)

Mai exact cd/mp3 player alpine cda 9826 + statie alpine 250w + woofer jbl! Ce parere aveti de asa ceva? se merita sau nu ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Diablo



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 283
Locatie: Cluj-HD

MesajTrimis: Mar Aug 07, 2007 11:14 am    Titlul subiectului: Re: M-ar interesa si pe mine un sistem Alpine! Raspunde cu citat (quote)

vali_neb a scris:
Mai exact cd/mp3 player alpine cda 9826 + statie alpine 250w + woofer jbl! Ce parere aveti de asa ceva? se merita sau nu ?


CD-playerul nu-i rau, dar satie+difuri mai bine meri pe Audison+Hertz Wink

_________________
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, si inca nu sunt sigur de primul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vali_neb



Conectat la: 07 Aug 2007
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mar Aug 07, 2007 11:25 am    Titlul subiectului: dar ca boxe? Raspunde cu citat (quote)

sunt bune 4 boxe la mp3 acela de care ziceam (Alpine) sau oricare mai bun asa(chiar ce miati recomanda ce marca de mp3 si ce boxe)?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
VRAJY



Conectat la: 11 Mai 2007
Mesaje: 47

MesajTrimis: Mar Aug 07, 2007 1:19 pm    Titlul subiectului: Re: dar ca boxe? Raspunde cu citat (quote)

vali_neb a scris:
sunt bune 4 boxe la mp3 acela de care ziceam (Alpine) sau oricare mai bun asa(chiar ce miati recomanda ce marca de mp3 si ce boxe)?


recomandat e un sistem bun pe fata , in functie de bugetul de care dispui .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vali_neb



Conectat la: 07 Aug 2007
Mesaje: 5

MesajTrimis: Vin Aug 10, 2007 9:10 pm    Titlul subiectului: O alegere Raspunde cu citat (quote)

ce mi-ati recomanda ca mam interesat si in functie de buget:D si care ar fi alegerea mai buna? Alpine cde- 9881 sau pioneer deh-p4900ib?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Marius_89



Conectat la: 19 Aug 2007
Mesaje: 6
Locatie: Bucuresti-Militari

MesajTrimis: Mar Aug 21, 2007 10:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salut ! sunetul clarionului nu se compara cu nimic ! sony nu se merita , marketingul la facut consacrat un car audio sony sunt la nivel cu domotec . pioneer sunt buni f buni dar clarion este numai unul iti recomand http://www.o firma.ro/produse/CD_Playere_MP3/Clarion/DXZ578RUSB/ daca a deranjat cu ceva acest link se poate sterge postul meu fara probleme
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Marius_89



Conectat la: 19 Aug 2007
Mesaje: 6
Locatie: Bucuresti-Militari

MesajTrimis: Mar Aug 21, 2007 10:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Marius_89 a scris:
salut ! sunetul clarionului nu se compara cu nimic ! sony nu se merita , marketingul la facut consacrat, in car audio sony sunt la nivel cu domotec . pioneer sunt buni, f buni dar clarion este numai unul, iti recomand http://www.o firma.ro/produse/CD_Playere_MP3/Clarion/DXZ578RUSB/ daca a deranjat cu ceva acest link se poate sterge postul meu fara probleme
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
vali_neb



Conectat la: 07 Aug 2007
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mar Aug 21, 2007 10:53 pm    Titlul subiectului: F bun si acesta Raspunde cu citat (quote)

M-am uitat si e f interesant de aia sunt in dubii oricum nu ma grabesc sa cumpar mp3 si adv ca marea maj merg pe Alpine dar ce am vazut la alpine ala nu prea ma multumeste si e int si Clarionul! Oricum daca iau mp3 clarion aut iau si boxe la fel!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Marius_89



Conectat la: 19 Aug 2007
Mesaje: 6
Locatie: Bucuresti-Militari

MesajTrimis: Mar Aug 21, 2007 11:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

acum depinde ce boxe vrei in special pe fata pt a crea un sound stage cat mai bun, recomand ca boxele din fata sa fie cat mai mari posibil pt un bass bun daca nu doresti subwoofer si usile din fata insonorizate , insonorizarea mareste eficienta(puterea, claritatea) cu pana la 50% . recomandare http://www.o firma.ro/produse/Difuzoare_auto/Clarion/SRS1726/ asta se se "pupe" cu playerul, pt pretenti de SQ http://www.o firma.ro/produse/Difuzoare_auto/DLS/Sisteme/Classic_B6A/
recomand difuzoarele de tip sistem pt un sq pozitiv
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community