FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Eltax Symphony 6.3 VS. Jamo E-350

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Nekron



Conectat la: 30 Noi 2003
Mesaje: 34
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum Noi 30, 2003 9:08 pm    Titlul subiectului: Eltax Symphony 6.3 VS. Jamo E-350 Raspunde cu citat (quote)

Salut!


As vrea sa ma ajutati in urmatoarea problema.Am un buget alocat de max.15 mil. si as dori sa-mi iau un receiver surround AV si niste boxe stereo pt.el.(deocamdata doar stereo pana mai strang bani).Singura alternativa viabila mi s-a parut receiverul Yamaha RX-V340/HTR-5630RDS si una dintre perechile de boxe urmatoare: Jamo E-350 sau Eltax Symphony 6.3.Toate produsele le-am vazut in Metro si costa 13 mil impreuna.(una din perechile de boxe+receiver).Daca cineva a auzit boxele cum suna,va rog sa ma ajutati sa aleg.Ascult in general muzica ritmata,dar si electronica(Vangelis,Enya,J.M.Jarre,etc). Ce ma sfatuiti sa fac?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Noi 30, 2003 9:08 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Dode



Conectat la: 12 Iun 2003
Mesaje: 607
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Noi 30, 2003 10:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De curiozitate, cat costa Jamo si cat costa Yanmaha? Preturile la Merto sunt cu mult mai mici decat in magazine sau la www.aoy.ro [care, cred, ca au cele mai mici preturi] ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Nekron



Conectat la: 30 Noi 2003
Mesaje: 34
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun Dec 01, 2003 9:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Jamo-urile sunt la 5.472.810(cu TVA),iar receiverul Yamahae la 9.483.000.Voi incerca si la Master Hi-Fi sa vedem ce preturi au si ei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
misu



Conectat la: 23 Aug 2003
Mesaje: 33

MesajTrimis: Lun Dec 01, 2003 11:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu te sfatuiesc sa iei din METRO.
Au la vanzare numai loturi refuzate de altii si asta e vizibil uneori cu ochiul liber(finisaj defectuos), ca sa nu mai vorbesc de defectele ascunse.
Chiar daca dai cu 5% mai mult cumpara de la o firma serioasa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Nekron



Conectat la: 30 Noi 2003
Mesaje: 34
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Dec 10, 2003 11:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am cumparat boxele Jamo si m-am gandit ca ar fi mai bine sa-mi iau un tuner/amplif stereo,deocamdata in locul receiverului Yamaha.Ce amplif credeti ca s-ar potrivi boxelor?Specificatiile sunt:
System 2 Way Bassreflex

Woofer (inch/mm) 2 x 6½ / 165

Midrange (inch/mm)

Tweeter (inch/mm) 1 / 25 Dome

Power, long/short term (Watt) 100/140

Sensitivity (dB - 2,8V / 1m) 92

Frequency range (Hz) 55-20000

Cross-over frequency (Hz)

Impedance (Ohm) 8

Total volume (liters) 47.2

Weight (kg/lb) 10.40 / 22.93

Dimensions HxWxD (mm/in) 842.00x224.00x250.00 / 33.15x8.82x9.84 sau lahttp://www.jamo.com/consumer/products/products.php3?id=E+350&tab=1
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Nekron



Conectat la: 30 Noi 2003
Mesaje: 34
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Dec 10, 2003 11:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eventual ce cabluri imi recomandati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community