FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Pro Tools

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
daddycool



Conectat la: 23 Feb 2005
Mesaje: 543
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 01, 2005 11:36 pm    Titlul subiectului: Pro Tools Raspunde cu citat (quote)

stie cine va cum pot face DSP-urile unui sistem HD sa fie vazute ca sound devices, in Windows...? In Device Manager imi apar la Sound Video & Game Controller ca 8 dsp-uri, dar la Sound & Audio devices, nu-mi apare nimic.. Versiunea de soft e 6.2
_________________
"the picture you see is no portrait of me"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Apr 01, 2005 11:36 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
chrissugar
Vizitator





MesajTrimis: Lun Apr 04, 2005 12:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DSP-urile nu ai cum sa le vezi ca sound device in Windows. Daca inteleg bine e Protools HD (hardware) cu soft versiunea 6.2
Daca doresti solutii e bine sa dai informatii suficiente deoarece exista tone de versiuni hardware si software de Protools.
In orice caz in Device Manager vei putea accesa cel mult intrari si iesiri, si cred ca doar o pereche (scuze dar n-am mai lucrat pe Protools de ceva timp) Hardware-ul DSP este folosibil doar in interiorul software-lui Protools.

chrissugar
Sus
daddycool



Conectat la: 23 Feb 2005
Mesaje: 543
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Apr 04, 2005 1:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Thanks.... Asta era si banuiala mea.. Dar cineva aruncase o vorba, la un moment dat , cum ca ar fi posibil.. Si cel putin in teorie parea realizabil... Intr-adevar sunt 2 interfete, cu 8 DSP-uri HD, fiecare la 96khz/24bit .. N-am cine stie ce experienta si credeam ca exista vreo cale, desi daca nu le detecteaza windows-ul, slabe sperante... Mersi, anyway... Smile
_________________
"the picture you see is no portrait of me"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community