FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cine ce are?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Tara



Conectat la: 25 Oct 2006
Mesaje: 445
Locatie: Rm Valcea

MesajTrimis: Mie Dec 20, 2006 1:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

la români , " nene " este o formula de politete prin care te adresezi unui frate mai mare al tau , indiferent ca este mai mare cu un singur an , nicidecum nu seminifica pe cineva in varsta , ci doar o dif de varsta in favoarea ta fatza de cel care iti adreseaza apelativul
Sarbatori fericite tuturor alaturi de cei dragi si multa multa sanatate Thumbs up

_________________
http://schemetv.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Dec 20, 2006 1:03 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Tara



Conectat la: 25 Oct 2006
Mesaje: 445
Locatie: Rm Valcea

MesajTrimis: Mie Dec 20, 2006 1:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am uitat de ce postasem Smile

foto : Fuji S9500 si sapuniera canon A530
comp : 2 buc pentium la 3 jiga cu de toate pe ele si harduri peste harduri
video : nimic deosebit , vreo suta de tembelizoare toate culorile ca asta e mesria mea

_________________
http://schemetv.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
valiro



Conectat la: 29 Ian 2005
Mesaje: 205
Locatie: Mutat mai la Vest

MesajTrimis: Mie Dec 20, 2006 2:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tara a scris:
la români , " nene " este o formula de politete prin care te adresezi unui frate mai mare al tau , indiferent ca este mai mare cu un singur an , nicidecum nu seminifica pe cineva in varsta , ci doar o dif de varsta in favoarea ta fatza de cel care iti adreseaza apelativul

Da tu ce te bagi???? . Te-a intrebat cineva ceva? Sa-ti zica tie frac'tu "nene" ca mie nu-mi convine, na Razz ... chiar daca am frate mai mic cu 2 ani.
Eu ce am spus in postul de dinainte am facut-o in spirit de gluma, cu il_conte, nu sa primesc sfaturi despre politete de la nimeni. Te bagi ca musca-n lapte aiurea.... vezi-ti de tembelizoarele tale si nu mai fi offtopic. Risti sa deschizi un flame aici si nu e cazul.
Rog moderatorii sa ia masuri si sa inceapa cu mine daca considera ca am gresit raspunzand nepoliticos si offtopic.
Good day!

Si ca sa nu fiu total offtopic mai adaug ca mai am o sapuniera Sony P72.
Thx.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
acsorin



Conectat la: 04 Mar 2006
Mesaje: 646
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Dec 20, 2006 7:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Racaiti-va voi, ca acum va da cartonas galben "nenea" RADU Laughing Laughing
Sarbatori fericite la toti Party ,
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
il_conte



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 269
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mie Dec 20, 2006 10:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

off : ce irascibili mai sunteti
on : mi-am mai imbogatit colectia de pc`uri cu un E 6600 si cateva sute de gb.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
skippy



Conectat la: 03 Mar 2005
Mesaje: 96
Locatie: prin Franta

MesajTrimis: Mar Dec 26, 2006 8:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sony DSC W-17 cu husa de piele si 2 acumulatori suplimentari, astea fiind bonusurile pachetului W-17 (fata de W-7 , care era standard). Memory Stick de 2 giga.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ankh



Conectat la: 05 Dec 2005
Mesaje: 169
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Dec 26, 2006 11:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

il_conte a scris:
o fi vandut tot ankh. A facut un model dedicat pt el panasonic numit gs 15 Smile


Tocmai mi-a adus mos craciun un dual Xeon 5160; SAS - 8 porturi, HDD-uri Hitachi 10k de 74Gb; 6 porturi Sata II....si il folosesc pe post de server....Wink. Problema e ca nu am gasit inca o carcasa in care sa bag 15 HDD-uri + un DVD... Sad(
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
cluca1969
Vizitator





MesajTrimis: Mie Dec 27, 2006 1:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

acsorin a scris:
cluca1969
Tu ce vrei de la "Mosu" ?
Z1 sa fie?


In primul si in primul rand vreau sa primesc si eu, ca toata lumea buna de aici sa primesc "NOTIFICARI" la timp ca sa fiu si eu in tema cam cu ce se discuta p-aici.
In al doilea rand vreau o camera de backup gen GS27.
Sus
cluca1969
Vizitator





MesajTrimis: Mie Dec 27, 2006 2:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

valiro a scris:
il_conte a scris:
hai sa nu fim offtopic .... sa dat avertisment cand te certai cu....nenea ala :) pe nu stiu ce toipic

OFF: il_conte eu inca nu cred ca sunt "nene" la 31 de ani :)) ...dar ... hai sa traiesti moshule ;). Si nu cred ca m-am certat cu cluca (sau cel putin asa cred eu), doar am discutat in contradictoriu. Pana la urma m-am informat dintr-o alta disputa mai veche a lui Radu cu un alt forumist si am incetat polemica. Sorry de offtopic.

Acum pot sa ma lau si eu? :)
P4, 3.2Ghz, ht, 2 gb ram, 720 gb hdd (300 gb in raid 0), Nvidia geforce 6200, tuner tv 2000 xp expert, lcd 19" samsung
Camera video VX2100, 2 acumulatoi, lampa si urmeaza o lentila wide
Camera foto 350D, obiectiv canon 17-40L, blitz 580ex, urmeaza 30D la primavara cand mai scade pretul. Ca backup am o camera foto pe film Canon 300V
Mai am si un trepied Giotos, nu cine stie ce scula.
Lauda-ma gura ... :whistle:
In rest doresc si eu numai bine tuturor forumistilor si moderatorilor, un an mai bun cu impliniri pe plan profesional si familial, Craciun fericit si La multi ani!


valiro are dreptate noi nu ne-am certat, ne-am contrazis un pic.
Si ma repet, citez: Chiar mi-ar place sa cunosc personal multa lume de pe hi-fi sa impartasim vasta sau umila noastra experienta-hobby din domeniul audio-video ca, pana la urma suntem si vom ramane doar niste pasionati inflacarati ai acestui domeniu. Baietii tari n-au timp de discutii siropoase ca ale noastre, ei produc bani. Si inca o chestie care ma deranjeaza este faptul ca exista moderatori comuni cu ai Softpediei care aici pe Hi-Fi ne trateaza cu umilinta iar dincolo pe softpedia te trateaza cu mult respect. Nu vreau sa dau exemple.
Am prins frica de penalizari si notificari intarziate.

Apropo valiro unde spuneai ca stai ca am uitat?
La Multi Ani tuturor oamenilor de bine de pe HI-FI !!![/b]
Sus
valiro



Conectat la: 29 Ian 2005
Mesaje: 205
Locatie: Mutat mai la Vest

MesajTrimis: Mie Dec 27, 2006 9:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

OFFTOPIC:
cluca1969 a scris:

Apropo valiro unde spuneai ca stai ca am uitat?

Tocmai, ca nu spuneam ... Smile. Da' de ce vrei sa stii? ... Vrei sa vii la mine? Very Happy
Mai vedem noi, ... deocamdata avem alte treburi ... caltabosi, sarmale, fripturi, bla, bla Rolling Eyes ... avem timp pana incepe sezonul viitor. Wink

ONTOPIC:
Si!?... cu ce ne mai laudam?
Eu ... cu 3 carduri de 1 giga.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Mie Dec 27, 2006 10:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A venit Mosu'
VX2100
Canon 350D
Laughing

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Dec 27, 2006 7:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Felicitari si sa le stapanesti sanatos! Generos Mos ... Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
cluca1969
Vizitator





MesajTrimis: Mie Dec 27, 2006 9:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

glido a scris:
A venit Mosu'
VX2100
Canon 350D
:lol:


Sa inteleg ca ai scapat de VX-ul 2000 si PD-ul 150 NTSC?

La Multi Ani !!!
Sus
Diablo



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 283
Locatie: Cluj-HD

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 3:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa ma laud si eu cu ce pot...:

Sony H1 pe post de aparat foto Laughing
Si un Toshiba M70-192 + 320 GB Seagate in rack extern + Altec Lansing 5021 Embarassed
Deocamdata nu am camera video, si nici nu este in plan deocamdata....in sunet as vrea sa mai investesc cand voi avea ce Rolling Eyes

cam atat.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 3:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cluca1969 a scris:

Sa inteleg ca ai scapat de VX-ul 2000 si PD-ul 150 NTSC?


mmmm NOPE ! Le mai am si pe alea. Am "scapat" doar de un 300D si parca i-mi pare rau ca 350-ul i-mi scapa din maini. E prea MIIIC !

vx2000 nu este de vanzare iar PD-ul daca nu reusesc sa-l vand il dau in chirie la filmacii de pe la sate


Multumesc Mosu (moasa aka wife ) Razz

La Multi Ani tuturor si integrare fara dureri (prea mari)

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
Pagina 7 din 10

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community