FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
subwoofer sbx 3040

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dani_sece



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 1
Locatie: Romania,Galati

MesajTrimis: Lun Ian 14, 2008 2:03 pm    Titlul subiectului: subwoofer sbx 3040 Raspunde cu citat (quote)

sal miam achizitionat si eu un dif de la sal un sbx 3040 si de vreo 2 saptamani caut pe forumuri un proiect pt o carcasa de subwoofer care ma puteti ajuta cu niste lincuri desene ceva sau care stiti sa cititi diagramele de la bass box ms mult
_________________
dani_sece
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Ian 14, 2008 2:03 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Dogy



Conectat la: 20 Feb 2005
Mesaje: 69
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 1:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poate te ajuta cu ceva fisierul asta


sal_108.pdf
 Description:

Download
 Filename:  sal_108.pdf
 Filesize:  834.9 KB
 Downloaded:  198 Time(s)

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marco polo



Conectat la: 07 Iun 2005
Mesaje: 1380
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 10:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

SBX 3040 merge ideal in incinta inchisa de ~72 litri complet umpluti cu fonoabsorbant. Cutia trebuie sa fie cat mai rigida, baffle dublu etc.
Pt. crossover si amplificare, solutia activa este cea mai indicata pana in 150Hz cu un amplif de 70W (teoretic). Daca cutia e prea mare (si este) poti opta pt. ~53 litri cu acelasi fonoabs.. Exista si alte volume, dar personal nu as merge sub ~69 litri cu un singur strat de fonoabs. (min. 1,5-2cm). Daca il faci activ nu uita sa adaugi si volumul dizlocat de amplif.
Chiar in spatele difului se lasa un mic spatiu liber (cat sa nu ajunga fonoabs. la magnet), iar pe baffle nu se pune fonoabs.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CBI



Conectat la: 10 Ian 2007
Mesaje: 427
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 11:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am si eu o intrebare,de ce nu se pune fono pe panoul cu diful?este vreo explicatie logica,are vreun scop anume?ma refere la boxe in general,nu la suburi.Urechiometric,eu nu am obs nici o dif,poate sunt infime Rolling Eyes
Scuze de OT
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community