FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
DCR-TRV355E versus DCR-TRV740E
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Bogdan Apostol



Conectat la: 26 Feb 2004
Mesaje: 14

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2004 11:57 pm    Titlul subiectului: DCR-TRV355E versus DCR-TRV740E Raspunde cu citat (quote)

Salutare,

Nu ma pricep la camere video, vreau sa-mi iau un Digital8, si nu stiu intre ce sa aleg: DCR-TRV355E sau DCR-TRV740E. Imi puteti da, va rog, o sugestie? Pe mine m-ar interesa, in primul rand, o calitate cat mai buna a imaginii. Am vazut ca zoom-ul optic difera: 20x, respectiv, 15x. Are vreo importanta?
Pe scurt, imi puteti explica, in "termeni babesti", care e mai buna si de ce?

Multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Feb 26, 2004 11:57 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
bakunin



Conectat la: 05 Dec 2003
Mesaje: 164

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2004 1:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu nu cunosc camerele alea, dar ce iti pot spune este:
1) digital 8 e util doar daca vrei tu neaparat sa faci 50 lei economie cumparand casete hi8, sau ai de transferat casete mai vechi
2) zoomul 15/20 e destul de putin important, in afara cazului in care vrei sa filmezi vulturi si alte fiinte de care nu te poti apropia Smile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2004 2:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

740 e model mai vechi si din pacete e mai bine construit (mai robust) cica.
355 in schim se bucura de mai multe briz brizuri ale evolutiei tehnologice. Analog/digital In/out redare conversie casete v8 hi8 in D8 (da parca si 740-ul stia astea.
Daca poti incearca-le pe ambele si care-ti place mai mult.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bogdan Apostol



Conectat la: 26 Feb 2004
Mesaje: 14

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2004 7:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru informatii. Prin urmare, ar fi mai bine sa ma orientez catre una MiniDV? Daca da, care ar fi recomandabila?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2004 9:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ai citit ghidul meu de pe stie ? in rest intre cele doua Digital8, evident ca TRV740 e mai bun. sau ia-ti cel mai scump miniDV pe care ti-l poti permite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Bogdan Apostol



Conectat la: 26 Feb 2004
Mesaje: 14

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2004 10:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca te referi la Ghidul cumparatorului de camere video de pe acest site, da, l-am citit. Dar am mai citit si discutiile din Forum si am vazut ca sunt multi care sustin ca Digital8 ar fi de preferat, ca nu sunt diferente mari comparativ cu MiniDV. Nu vreau sa filmez vulturi Very Happy , vreau doar o calitate cat mai buna a imaginii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2004 10:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

>vreau doar o calitate cat mai buna a imaginii.

pai stii ca acest lucru in general se obtine numai la exterior, de obicei cu modele miniDV mai bine decat cu cele Digital8. In interior pt o calitate maxima, trebuie sa te orientezi spre modele triple sau chiar qvadruple ca pret fata de o camera normala de cca 800$....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Bogdan Apostol



Conectat la: 26 Feb 2004
Mesaje: 14

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2004 11:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si atunci un DCR-TRV19E ar fi mai bun decat acestea doua? Are vreo importanta deosebita ca zoom-ul e mai mic?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2004 11:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

uite, mirele de rezolutie AN filmate si redate cu toate camerele in discutie (SONY). cred ca este cel mai clar raspuns pe care ti-l pot da, referitor la partea de lumina buna

senzorul de 1MP de pe TRV740 e cel care face diferenta. daca vrei calitate mai buna, trebuie sa te orientezi catre un miniDV cu CCD de cel putin 1MP, sau de ce nu, 3CCD Smile



Mire rezolutie.zip
 Description:

Download
 Filename:  Mire rezolutie.zip
 Filesize:  264.22 KB
 Downloaded:  146 Time(s)



Ultima modificare efectuata de catre Radu la Vin Feb 27, 2004 11:41 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Bogdan Apostol



Conectat la: 26 Feb 2004
Mesaje: 14

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2004 11:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar de DCR-TRV460E ce zici?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2004 11:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu am testat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Bogdan Apostol



Conectat la: 26 Feb 2004
Mesaje: 14

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2004 11:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scuze ca insist Very Happy , prin urmare sa-mi iau un DCR-TRV19E? La pret e comparabil cu celelalte doua. Care sa o aleg din cele trei?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 28, 2004 2:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

INCA O DATA : eu as merge in locul tau pe TRV740 dintre astea prezentate aici. asta e recomandarea mea, tu fa ce vrei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Bogdan Apostol



Conectat la: 26 Feb 2004
Mesaje: 14

MesajTrimis: Sam Feb 28, 2004 8:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru informatii!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bogdan Apostol



Conectat la: 26 Feb 2004
Mesaje: 14

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2004 3:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut,

Am mai cautat tot felul de descrieri pe internet si nu ma pot hotari Crying or Very sad . Imi poti da, te rog, un sfat: TRV740E sau TRV33E?

Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community