FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sanyo DVD Home Theater

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dara



Conectat la: 15 Dec 2003
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Dec 15, 2003 6:54 pm    Titlul subiectului: Sanyo DVD Home Theater Raspunde cu citat (quote)

Mi-am cumparat de curand un DVD Home Theater Sanyo model DC-TS760 (primul din lista de sisteme de pe www.altex.ro) care citeste, printre altele si vcd sau, ma rog, asa scrie pe cutie si in cartea tehnica si asta fiind unul din motivele pentru care l-am luat, in ideea ca imi voi putea transforma filmuletele de pe camera video (digitala) in vcd-uri. Asta am si facut sau cel putin am incercat in sensul ca mi-am facut un vcd cu NeroVision Expres. L-am introdus in minunatia de aparat si..mai nimic. Il citeste, il recunoaste, imi afiseaza "eticheta" pe ecran si atat, ii dau "play" si nu se intampla nimic. Si nu stiu ce sa fac, nu stiu daca e aparatul de vina sau vcd-ul meu sau capul meu...n-am pe cine sa intreb, aia de la altex sunt mai prosti decat mine...sunt in aer...asa ca daca are cineva idee...ii voi ramane profund indatorata. Va multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Dec 15, 2003 6:54 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Elven Archer



Conectat la: 30 Oct 2003
Mesaje: 61
Locatie: In the Trees

MesajTrimis: Lun Dec 15, 2003 7:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sfatul meu de neprofesionist ar fi sa faci compresia cu TMPGEnc in loc de Nero. Nero e buggy si am avut si eu probleme asemanatoare cu niste CD-uri pe care le facusem SVCD.
http://www.tmpgenc.net/e_main.html
Daca in urma compresiei corect realizate (si detalii in privinta asta iti pot da persoane avizate de pe forumul asta) se intampla aceeasi chestie poti sa incepi sa suspectezi DVD-ul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dara



Conectat la: 15 Dec 2003
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Dec 15, 2003 7:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

OK, si apoi arderea cu ce o fac, tot cu nero?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
dara



Conectat la: 15 Dec 2003
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Dec 15, 2003 8:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

L-am decodat cu TMPGEnc si pe un cd l-am copiat direct si pe unul cu nero (ca altceva n-am). Pe primul nu-l vede deloc, pe celalalt il vede si atat, ca si pana acum. E adevarat ca la setari nu m-am bagat ca imi prind urechile...le-am lasat asa. Nu stiu ce sa mai zic...sunt suparata rau.. Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mindrunner



Conectat la: 18 Dec 2003
Mesaje: 28
Locatie: Intre boxe

MesajTrimis: Joi Dec 18, 2003 2:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dara,

Ai drepate, in specificatia playerului se mentioneaza formatul VCD.Ca sa delimitezi o eventuala eroare a ta (de conversie in formatul respectiv) cauta un disc VCD gata facut..unul matritzat ca sa nu ai nici un dubiu.Daca nu-l play-eaza nici pe acela nu-ti ramane decat sa mergi cu discul respectiv + aparatul la Altex sa-ti arate ei cum se folosete.Si eventual sa-l schimbe cu unul care functionaza corect...Daca nu, sa-ti returneze banii!

_________________
No tears to cry, no feelings left ,the human species has amused itself to death...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dara



Conectat la: 15 Dec 2003
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Dec 18, 2003 4:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va multumesc amandurora. Azi am descoperit misterul si anume Nero era de vina, nu stiu de ce, dar am incercat cu VCD Easy si a mers
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community