FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Kraftwerk & benny benesay
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Kraftwerk sau Benny Benesay
Kraftwerk
72%
 72%  [ 26 ]
Benny Benesay
27%
 27%  [ 10 ]
Voturi totale : 36

Autor Mesaj
PRIST



Conectat la: 24 Noi 2004
Mesaje: 111
Locatie: Resita (momentan Austria)

MesajTrimis: Vin Mai 27, 2005 8:27 am    Titlul subiectului: Kraftwerk & benny benesay Raspunde cu citat (quote)

Ce ziceti fratilor de ei is the best in muzica electronica.
Are cineva de aici ceva albume noi? ca eu am decat o melodie si as dori ceva mai mult(daca sunteti amabili). Sad Sad Sad

_________________
www.youtube.com
>>schranz<<
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mai 27, 2005 8:27 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
thefirstdj



Conectat la: 24 Feb 2005
Mesaje: 271
Locatie: Constanța

MesajTrimis: Vin Mai 27, 2005 9:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Kraftwerk
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NeXuS3



Conectat la: 05 Noi 2004
Mesaje: 624
Locatie: TEL 0766 332366

MesajTrimis: Vin Mai 27, 2005 9:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Kraftwerk Cool
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mai 27, 2005 1:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E ca si cum ai intreba, cine e mai bun, Columb sau George W. Bush.


PS. Cine e Benny Benasy?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Vin Mai 27, 2005 1:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DJ Benny-Benassi

http://benny-benassi.xuyase.com

Violeta este din Romania ( backing vocal ) si a avut oarece relatii ( muzicale ) si cu O-Zone .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mai 27, 2005 6:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scuze, n-am stiut.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Sam Mai 28, 2005 12:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

K R A F T W E R K


Benny Benassi a facut ceva interesant cum a reglat compresoarele alea sa sune asa, is multi care din cate vad s-au cam luat dupa el, si observ ca piesele de club de 7-9-12 min. mai noi sunt trecute prin ceva compresoare care sa lase piesa sa "rasufle" intre beat-urile de bass. Am impresia ca sunt ceva influente de benny benassi. Nici eu nu am stiut ca tipa e din romania.
Dar totusi, Kraftwerk sunt Kraftwerk. Wink

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cos22tm



Conectat la: 11 Noi 2003
Mesaje: 535
Locatie: remote

MesajTrimis: Sam Mai 28, 2005 3:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

care album KRAFTWERK vi sa parut mai bun ? sau ce melodii preferatii de la ei ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Sam Mai 28, 2005 3:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am fost un mare fan a celor de la Kraftwerk , pana recent , cand am reascultat tot ce au scos .
Am fost dezamagit de voci si de linia melodica , putin cam puerila (dupa gustul meu , de acum ).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Sam Mai 28, 2005 8:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Electric Cafe - versiunea in limba engleza.
Dar si Man Machine si The Mix ar fi pe aproape. Si daca ma gandesc bine ....

Mie imi plac, trebuie sa ne gandim ca ce au realizat ei au realizat cu multi ani in urma si pe vremea aia era ceva f greu de facut, si cred ca era si greu sa iesi pe piata cu asa ceva. Si videoclipurile lor, se vede ca is vechi, ca ce e in ele nu este perfect sincronizat si nu sunt perfecte, pentru ca era tehnologia de atunci.
totusi sa compui si sa gandesti asa muzica in vremea aia mi se apre ceva deosebit. Sa o si realizezi cu tehnologia aia....

_________________


Ultima modificare efectuata de catre MiniDisc la Mie Iun 01, 2005 12:33 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 30, 2005 10:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De pe urma ritmului ala pueril au maninca gurile a trei generatii de benashi. Kraftwerk au inventat techno-pop-ul, este termenul lor, au facut experimente in anii 70, odata cu ailalti mari, si cine stie sa asculte o sa auda ritmul lor folosit cu religiozitate de orice neofit din muzica electro de azi. Din punctul asta de vedere, au influentat mai mult muzica din zilele noastre decit Jean Michel Jarre sau Tangerine Dream. Din pacate, la fel ca si celelalte doua nume mentionate, n-au stiut cind sa se opreasca.
Ultimele albume, dupa parerea mea, nu se ridica nici la genunchiul broastei albumelor vechi. Cit despre sound, mie mi se pare ca suna mai bine in anii '80, cu sintetizatoarele analogice care aveau o zeama personala, atit de greu de imitat de soft-synth-urile din ziua de azi. Parca nu mai e aceeasi textura tonala in arpegiatoarele alea din "Tour de France", zau!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
PRIST



Conectat la: 24 Noi 2004
Mesaje: 111
Locatie: Resita (momentan Austria)

MesajTrimis: Mar Mai 31, 2005 10:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai chir si "Maximum Maximum" e un album fain.
Eu cred ca e o diferenta intre muzica creeata si muzica mixata, o mare diferenta dar imi place benny benesai in masina si kraftwerc pe un sistem 5.1 indoor Cool Cool Cool

_________________
www.youtube.com
>>schranz<<
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
XLR8R



Conectat la: 22 Oct 2004
Mesaje: 159
Locatie: Tarmul Marii Negre

MesajTrimis: Mar Mai 31, 2005 1:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cos22tm a scris:
sau ce melodii preferatii de la ei ?


The Robots, Radioactivity, Electric Cafe.


La Benny Benassi imi place Love is Gonna Save Us.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Mar Mai 31, 2005 2:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Very Happy
Jeez ... s-a cam schimbat perceptia in ultimii 20-25 de ani ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Mie Iun 01, 2005 12:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu cand eram mic, tata-miu asculta la magnetofon diverse, printre care si Kraftwerk; si dupa scurt timp nu mai mergeam seara sa ma culc pana nu imi punea "The Robots" (evident, versiunea de pe The Man Machine).

Poate "Tour De France" nu este chiar asa de reusita piesa, dar cred ca "Expo 2000" este chair sound-ul lor. Apropo, in anul 2000 sau 1999 nu mai stiu exact cand a aparut videoclipul acestei piese, scriam ceva teme cu spatele la televizorul care era cu sonorul pe minim, si m-am intors sa vedem ce mai e pe la VIVA, si cand vad acolo 4 contururi verzi pe fond nergu.... mai, astia nu is Kraftwerk? Nu... nu cred, daca din '91 nu au mai scos nimic, nu o sa scoata acum ar fi culmea. Si dau mai tare, si pe masura ce ascultam parca tot a Kraftwerk sunau, eram tot mai convins ca ei sunt... si vad apoi ca scrie frumos "Kraftwerk"...

I had a feeling about this... Wink

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 1 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community