FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Animalu' Planeta de pe geam
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, ... 54, 55, 56  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
MLGore



Conectat la: 27 Aug 2004
Mesaje: 1881
Locatie: 23.06.2006-stadion Lia Manoliu

MesajTrimis: Joi Iun 09, 2005 10:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ard in flacari:
_________________
www.outextrem.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Iun 09, 2005 10:53 pm    Titlul subiectului: Mitica




PICT0586.JPG
 Description:
 Filesize:  217.51 KB
 Viewed:  359 Time(s)

PICT0586.JPG


Sus
AdWiser



Conectat la: 15 Ian 2004
Mesaje: 1816

MesajTrimis: Joi Iun 09, 2005 10:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Drace, am crezut ca ai pus Melomanele pe foc Twisted Evil
Fain catzelul, nici nu stiam ca ai unul...

_________________
==*==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 09, 2005 11:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Costin subiectele de nota 10, un om cu imaginatie cel care le-a sesizat, dar din pacate tehnica folosita denota o totala "indiferenta" fata de regulile elementare de fotografiere. In final branza buna in burduf de caine, cu mentiunea ca fotograful are ochi, de fapt calitatea cea mai importanta, tehnica se invata cu timpul.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MLGore



Conectat la: 27 Aug 2004
Mesaje: 1881
Locatie: 23.06.2006-stadion Lia Manoliu

MesajTrimis: Joi Iun 09, 2005 11:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pozele sunt facute cu pocnitoarea mea de Konica DigitalRevio kd-300, bun de pozat pe santier. Cainele e al unui prieten, eu nu mai am cu toate ca-mi doresc unul.
_________________
www.outextrem.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 09, 2005 11:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Costin ai o aschie de poet in tine, "simti" subiectele fierbinti Laughing asteptam de la tine gaina(pardon,closCA) CAre sa fie pusa langa puii lu' AdWiser Laughing

In rest avea dreptate Motzu' cand zaresc cate o fotografie ce vine dinspre AdWiser ma intreb cat de mult a avansat tehnologia si nu mai stiu eu ? De fapt "ochiul magic" al lui este dincolo de sticla lentilelor, practic cred ca daca i-am lua aparatul din mana tot ar face poze bune......profesionist de talie babana ..... the best aici pe forumul nostru. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MLGore



Conectat la: 27 Aug 2004
Mesaje: 1881
Locatie: 23.06.2006-stadion Lia Manoliu

MesajTrimis: Joi Iun 09, 2005 11:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Number one! Thumbs up
_________________
www.outextrem.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
hollow



Conectat la: 16 Feb 2005
Mesaje: 899
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 10, 2005 9:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AdWiser a scris:
da, se putea. In mod normal, pe aparate din gama superioara ar fi trebui sa comuti exponometrul intern pe masurare spot si sa expui pentru griul pasarii.
Cum aparatul tau face doar un soi de expunere cu masurare balansata, a luat in calcul si frunzisul mai inchis din background si de aici accentele de lumina prea arse de pe capul/spatele pasarii.


Mda...
Masurarea s-a facut Center Weighted ca asa m-a dus pe mine mintea mea - avand subiectul (pasaroiul) in centrul cadrului sa masoare lumina medie pe subiect si sa-l expuna in intregime bine.
Se pare ca nu m-a dus mintea bine Smile. Intr-adevar cred ca era mai bine sa masor Spot si sa expun pe capul dansului. Da' al dracu daca mi-am dat seama la ochi ca e diferenta asa mare de lumina intre cap si restul lui.
Deh...ochi ne-nvatat !


Cu dedicatie pentru greierasul ! Laughing Laughing Laughing Wink



cricket.jpg
 Description:
 Filesize:  86.33 KB
 Viewed:  319 Time(s)

cricket.jpg



_________________
Call 1-800-IMA FREK


Ultima modificare efectuata de catre hollow la Vin Iun 10, 2005 10:11 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 10, 2005 10:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ma lasi sa-l pun ca avatar ? Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hollow



Conectat la: 16 Feb 2005
Mesaje: 899
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 10, 2005 10:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Greierasule maga mare daca te aranjeaza ! Laughing
_________________
Call 1-800-IMA FREK
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AdWiser



Conectat la: 15 Ian 2004
Mesaje: 1816

MesajTrimis: Vin Iun 10, 2005 11:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hollow, nu e frate nici un ochi.sunt doar nopti petrecute pe forumuri. De exemplu gasesti o gramada de sfaturi legate de fotografiat pasari (inclusiv ghidushia cu spot pe pasare) pe forumul nikon al dpreview http://forums.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1021 explicate de Ron Reznick ( http://forums.dpreview.com/forums/postersprofile.asp?poster=hjiuikivhe )
Da si tu o cautare de genul "spot metering bird", omul a devenit mai zgarcit cu informatia de cand a inceput sa faca seminarii contracost Evil or Very Mad
Deci cam asta e cu ochiul invatat, unele lucruri le auzi si le aplici, ca n-ai timp sa reinventezi roata de fiecare data.
Cat despre aparatul tau: center weighted inseamna ca si-a facut datoria si aia e expunerea corecta la limita, probabil ar fi fost dezastru daca alegeai matrix sau ce are echivalent aparatul tau.

_________________
==*==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Vin Iun 10, 2005 1:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AdWiser a scris:
Nicumur, ma chiombesc in avatarul tau si cat pe ce sa ma semnez Asswiser Laughing

Aloo, nu va mai zgaiti la avatarul meu... Laughing
Sus
hollow



Conectat la: 16 Feb 2005
Mesaje: 899
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 10, 2005 2:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AdWiser a scris:
hollow, nu e frate nici un ochi.sunt doar nopti petrecute pe forumuri.


Lasati, lasati dl. AdWiser... Very Happy

Apoi sa nu-mi spui tu mie ca pentru un subiect dat, in conditii de iluminare date stii sa stabilesti o expunere perfecta ( sau aproape perfecta, sau, din contra, foarte imperfecta pentru a da un anume caracter fotografiei ) numai datorita noptilor petrecute pe forumuri ! Wink
E ochiu ! Wink

Ia spune, ai fotografiat si pe film, nu-i asa ? Wink

Edited later : si ca sa fiu in asentimentul d-lui nicumur si adaptat anotimpului am modificat putin avatarul Laughing

_________________
Call 1-800-IMA FREK


Ultima modificare efectuata de catre hollow la Vin Iun 10, 2005 2:25 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
BipBip



Conectat la: 09 Iul 2004
Mesaje: 283

MesajTrimis: Vin Iun 10, 2005 2:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai luati si de aici Razz


DSC02849.jpg
 Description:
 Filesize:  127.28 KB
 Viewed:  237 Time(s)

DSC02849.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BipBip



Conectat la: 09 Iul 2004
Mesaje: 283

MesajTrimis: Vin Iun 10, 2005 2:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si inca una


DSC02829.jpg
 Description:
 Filesize:  150.49 KB
 Viewed:  196 Time(s)

DSC02829.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
biggie



Conectat la: 17 Noi 2004
Mesaje: 380
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 10, 2005 2:48 pm    Titlul subiectului: re Raspunde cu citat (quote)

am si eu o floare Smile


macro cactus site.jpg
 Description:
 Filesize:  141.42 KB
 Viewed:  285 Time(s)

macro cactus site.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, ... 54, 55, 56  Urmatorul
Pagina 2 din 56

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community