FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Nehotarat pe ce sa-mi cheltuiesc banii..
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Costin



Conectat la: 14 Iul 2003
Mesaje: 970

MesajTrimis: Vin Ian 09, 2004 1:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant, scripta manent !

Ultima modificare efectuata Costin la Mie Ian 04, 2006 12:16 pm, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Ian 09, 2004 1:33 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Wolv



Conectat la: 27 Oct 2003
Mesaje: 124
Locatie: Piatra Neamt sau Iasi

MesajTrimis: Vin Ian 09, 2004 3:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da intr-adevar la virsta dif-urilor ma refeream ...
Am patit si eu la fel acum vreo 4 ani ! Aveam o combina SONY (dublu deck) de prin 1986 ! Deci avea ceva ani ... nefiind folosita de mult, cind am dat volumul ceva mai tare intr-o zi am spulberat si eu spuma (buretele) de la difuzoare ! Iar difuzoarele nu le-am putut inlocuie deoarece nu am gasit nimic asemanator care sa se potriveasca (ERAU PATRATE) !! Asa ca am lipit in jurul dif-urilor o alta membrana si GATA ! Dar nu am mai ascultat niciodata pe boxele alea ... Le-am inlocuit cu niste Technics-uri CS95 parca , ptr ca inregistreaza casetele exemplar "vechitura" aia SONY !

Deci durata de viata a unei boxe (chiar si de 2o.ooo $) e de maxim 12-15 ani ? Dupa 15 ani le poti considera doar piese de mobilier ... de 2o.ooo $ Very Happy !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jpaul



Conectat la: 29 Iul 2003
Mesaje: 107
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Vin Ian 09, 2004 3:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Wolv,

Nu toate boxele au membrana din burete...de ex. cele din cauciuc rezista ceva mai multishor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community