FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
"A day without laughter is a day wasted!"~Chaplin
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 174, 175, 176
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Dum Apr 17, 2011 6:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un baietel de 3 ani, in timp ce face baie, isi examineaza testiculele si intreaba:
- Mami, astia sunt creierii mei?
Mama lui ii raspunde:
- Nu inca, dragul meu!


Se intalnesc 2 prieteni, unul roman si unul ungur. Ungurul ii povesteste prietenului ce a patit si ii zice:
- Dus la mine la restaurant si vazut una blondine frumos tare: perul spicul graului, dintii morgoritar, tzitze sulite!
Dus la ea si zis:
- Vii cu mine la hotel dau la tine tot ce vrei.
Dus la hotel, dus in camera, ea pus sa se dezbrace ... si incepe:
Pune perul spicului in cui, dintii morgoritar in pahar, tzitze sulite - chirpe!
Ioi, chind vezut la mine una ca asta zis:
- Uitat pule acasa!!!

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Apr 17, 2011 6:49 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Mie Apr 20, 2011 11:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.youtube.com/watch?v=MSZ71tpQj84
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 20, 2011 9:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Culeasa de pe Softpedia (autorul - buteliearagaz- zice c-ar fi adevarata povestea, oricum, haioasa)...



Eu stiu pe cineva care s-a hotarat sa divorteze imediat dupa nunta !
A facut nunta duminica , asa ca azi ar fi fost termenul expirat !
Cand i-am spus ca avocatul vrea sa-l faca de bani , nu m-a crezut !
Nu s-au inteles cum sa investeasca banii dupa nunta , avand in vedere faptul ca acum sunt obligati sa se duca la niste persoane care nu se asteptau sa vina .
Nici luna de miere nu mai vor sa o faca unde planuisera initial !
Vroiau sa cumpere un apartament cu 3 camere dar au renuntat , si acuma sta fiecare cu chirie separat !
Avocatul e de parere ca pot sa invoce drept motiv de divort ca nu a fost consumata casatoria !
Eu am asistat la discutie fara sa vreau , si sunt prieten cu nasul !
Am crezut ca o sa se bata , noroc cu bodyguarzii nasului ca se incaierau .
La nunta a fost foarte frumos si chiar nu ma asteptam sa se certe asa de tare !
Cred ca daca ar sta unul langa altul si-ar scoate ochii !

Ea il acuza pe el ca i-a ascuns ca a avut o relatie in paralel cu o pustoaica , care ieri a anuntat ca a ramas si gravida !

El o acuza pe ea ca are imagine de curva , iar ea se apara spunand ca a fost virgina si ca ar fi trebuit sa-l reclame pentru viol deoarece a strans-o de gat si a penetrat-o cu salbaticie , ca sa vada cine e barbatul !

Ea a spus ca nasul este doar un camatar infect care ar trebui sa nu mai iasa din puscarie ( a dat numai 5 000 de euro in loc de zece mii cat se asteptau sa dea si a divortat rapid de sotie convingand-o sa se desparta ( era cu un picioar in puscarie si sotia nu a luat decat datoriile ) , fiind cununati de nas si fosta amanta devenita nevasta cu acte in regula si cununie religioasa !
Tot ea crede ca el a vrut banii ei , ( ea fiind singura la parinti ) si de aceea a strans-o de gat inainte sa o violeze , avand in vedere faptul ca tatal ei i-a dat cadou de nunta o Toyota Yaris T-Sport nu o Toyota Land Cruiser asa cum a zis .

Eu m-am trezit vorbind si am spus ca a strans-o de gat ca sa-i desfaca picioarele nu ca sa-i ia banii !

Nasu , foarte mirat a declarat ca cine stie cunoaste si ca astea-s amanunte nesemnificative care trebuiau rezolvate cand erau calde , nu trebuie sa scapam in amintiri , trebuie sa vedem cum iesim din casatorie si cum impartim bunurile de comun acord , fara sa ne certam si sa nu acuzam fara probe !

Ea nu stia de masina dar el stia , si a avut urme pe gat si un deget rupt si doua lovite in urma intamplarii neplacute !

Eu m-am uitat sa vad urmele de pe gat iar ea a desfacut putin picioarele spunand daca vreau sa verific toate acuzatiile !

Nasu crede ca daca ea nu s-a dus la IML nu se pune si nu s-a intamplat nimic deosebit !

Eu ( in gand de data asta , ca stateam langa fina ) cred ca e destul de interesant cum o acuzatie de viol s-a transformat in intamplare neplacuta !

El este de parere ca ea a vrut doar banii lui ( se pare ca la sfarsitul lui ianuarie 2008 el avea 500 000 euro cash , bani provenind din niste vanzari anterioare , 4 masini in stare buna de functionare , [ acuma are cinci , a cincea fiind o Mazda preluata de la un nene care mai avea zece rate de platit la ea si pe care am vrut sa o cumpar eu ieftin dar nu s-a putut ] , un apartament cu 3 camere in valoare de 60 000 de euro , vila in constructie in Craiova intr-o zona buna , si un teren in Baneasa de 900 MP , in zona P+3 , plus alte bunuri de valoare si 2 firme care in 2008 au avut un profit real de 32 000 lei si 138 000 lei ) .

Ea spune ca are 45 000 de euro cash , averea unei matusi care a trecut-o pe numele ei , un apartament cu 2 camere in Bucuresti , mobilat , care este inchiriat unui var cu 300 de euro pe luna , ca a pus 15 000 lei la nunta , nunta fiind facuta de parintii ei , si ca mai are si doua firme care au avut in iunie 2009 un profit real de 4 320 lei , plus ca doua treimi din invitati au venit din partea ei .

El raspunde ca intradevar au venit 2 treimi din invitati , dar la aproape 80% au ramas obligati si ca o sa le restituie banii dati !

Nasu crede ca asa se intampla cand te insori cu o curva infecta care e cu ochii numai dupa bani , si ca sa fie fericita ca daca nu se gasea Gica mai prost putea sa moara virgina .

Ea nu comenteaza pentru ca nasu face parte din categoria " pumnii mei minte nu are " si nu s-a maritat cu nasu !

El ii spune lu nasu ca numai el l-a convins sa se insoare cu curva asta , acceptand , ba chiar insistand sa-i fie nas !

Nasu ii spune ca noua sotie a insistat , el fiind de parere ca mai bine se insura cu pustoaica aia , care era si bogata si il si iubea pe fin , plus ca stia sa o suga , nu ca fina , avand si o sora buna de pla !

Ea este indignata de natura pe care a luat-o discutia si spune ca nu a facut niciodata sex oral si nici nu intentioneaza , dar nasul o consoleaza spunandu-i ca asa cred toate prima data , dar ajung sa se obisnuiasca si sa le placa !

Nasu e de parere ca toate femeile sunt curve si ca se putea sa nimereasca si mai rau !

Eu nu avusai pareri , doar asistai la discutie , si nu inteleg de ce un consilier financiar ( contabil de meserie ) trebuie sa asiste la discutii de genul asta ! Pe avocat il inteleg ca asta este meseria lui !

Parerea mea : nasu a probat-o pe sora pustoaicei cu care finu a avut o relatie paralela , ca prea o cunoaste asa bine !

Nasa nu are pareri si nici reactii vizibile , probabil asteapta sa se mai invecheasca in functie , avand in vedere faptul ca nasu mai are 7 copii , din care numai trei provin din prima casatorie !

Nasu e de-o seama cu mine si bulversat de situatie , crezand ca la mijloc sunt si ceva farmece ( n-as vrea sa fiu fosta sotie ), pentru ca ei s-au inteles pana acuma din moment ce s-au hotarat sa faca nunta !

Ei intr-un glas au declarat imediat ca nu s-au inteles !

Alta parere de-a mea : Cred ca fata asta , proaspata mireasa ar trebui sa devina expert contabil si(sau) expert evaluator, pentru ca se pricepe la evaluari ! Dupa cate si-au spus nu cred ca o sa se impace , dar mai dureaza pana cand divorteaza !

Avocatul crede ca nu trebuie sa fie decat doi martori si ca nu trebuie mentionate evenimentele neplacute , trebuie doar declarat ca partile nu s-au inteles cum sa investeasca banii si unde sa petreaca luna de miere , ca stau cu chirie si casatoria practic nu s-au consumat !

Ea o sa stea la Timisoara unde avea matusa o afacere in domeniul alimentar si el la Bucuresti unde se ocupa de import-export !

Avocatul crede ca in cel mult o luna - doua o sa fie divortati , dar pe mine m-a mancat sa-i spun ca este vacanta judecatoareasca si ca este un snapan , dar foarte calm mi-a spus ca el doar face un ban si clientul plateste si tot el hotaraste ! La ultimul divort a avut o vatamare corporala grava , sotul dandu-i sotiei cu farfuria in cap si procesul l-a castigat !

Nu-i inteleg frate pe cate unii de ce dracu s-au casatorit daca nu se inteleg !

Parintii copiilor nu sunt de acord cu divortul , pentru ca trebuie sa ne gandim si ce zice lumea !

Eu am fost martor fara sa vreau la scandal si am privit uimit cum cei ce ar fi urmat sa-mi fie viitori nasi , sau sa le botez un viitor copil ( nasul lor avea parerea asta ) , au cam divortat !

Daca nu divorteaza , nu stiu cum o sa se inteleaga , ca nu prea pareau prieteni !

Problema care se pune este ca trebuie sa imparta banii , dar nu ma bag , pentru ca de asta avocatul ala cere 2 000 de lei !

Cam mult dupa parerea mea , avand in vedere faptul ca daca nu divorteaza ramane cu jumate din bani , adica 1 000 de lei , bani dati de nasu !

El i-a casatorit , si tot el ii divorteaza !

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Joi Apr 21, 2011 10:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intra o blonda draguta la farmacie si intreaba farmacista:
- Aveti prezervative foarte mari de vanzare?
- Desigur ca avem, vreti sa cumparati?
- Nu, dar va suparati daca am sa astept aici pana intra cineva sa cumpere?
**

Doi scotieni:
- Pe tine te cheama Vincent, asa-i?
- Da.
- Atunci de ce semnezi intotdeauna Vin?
- Pentru ca la fiecare semnatura economisesc un cent!

**

Un barbat se prezinta la doctor.
-Doctore, sotia mea are un complex de inferioritate. Cum sa procedez ca sa nu si-l piarda?

**

Exista 3 feluri de barbati care nu inteleg femeile: cei tineri, cei maturi si cei batrani

**

Comentariul ei dupa noaptea nuntii:
Englezoaica: - John sper ca mi-am indeplinit perfect obligatiile
conjugale...
Nemtoaica: - Hans, fa-mi o cafea ... sau nici asta nu poti?
Frantuzoaica: - Pierre , da-mi un pahar de sampanie sa-mi clatesc gura...
Poloneza: - Tadeusz, daca si data viitoare o sa fie la fel, o sa fac o
excursie in Romania !
Romanca: - Ioane, Ioane ... daca si salariul l-ai avea tot atat de mare

**

Secretara catre patron:
- Am doua vesti: una buna, alta rea.
- Incepe cu cea buna.
- Nu esti steril.

**

Niste turisti la tara :
Ea: - Iubitule, peisajul asta ma lasa muta.
El: - Perfect, campam aici.

**



Daca o persoana ajuta un hot inainte de a savarsi un furt, se numeste complice si va plati pentru asta.
Daca o alta persoana ajuta un hot dupa ce a savarsit fapta, se numeste AVOCAT si este platit pentru asta.

**

In momentele dificile ale vietii, trebuie sa ridici capul, sa bombezi pieptul si sa spui cu hotarire:
....."Acum chiar ca-s in rahat pina-n git!!"

----------------------------------------------------------------------------
Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele ... prinde-o de fund !!!

----------------------------------------------------------------------------
Psihiatrii afirma ca una din patru persoane are o deficienta mintala.
Daca esti cu inca trei prieteni si nu ai observat nimic ciudat la ei, atunci ...cel ticnit esti tu !

----------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------
Daca esti in stare sa zimbesti cand ceva merge rau ..... este pentru ca ai gasit un tampit pe care sa arunci vina.

----------------------------------------------------------------------------
Ca sa-ti atingi obiectivele, trebuie sa fii capabil sa visezi ... Asa
ca nu mai pierde vremea, trimite totul la dracu' si du-te sa te culci !!!

----------------------------------------------------------------------------
Daca inca n-ai gasit persoana ideala ...distreaza-te cu cea pe care o ai la indemana !

----------------------------------------------------------------------------
Daca intr-o zi simti un mare vid, mananca........... sigur ti-e foame!!!!!

----------------------------------------------------------------------------
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

----------------------------------------------------------------------------
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.

----------------------------------------------------------------------------
Judecata buna vine in urma experientelor rele, iar acestea vin in urma judecatii rele.

----------------------------------------------------------------------------
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii: nu li se intampla prea des.
----------------------------------------------------------------------------
Este mai usor sa obtii iertarea decat permisiunea.

----------------------------------------------------------------------------

Constiinta este cea care sufera atunci cand restul partilor fiintei tale se simt atat de bine.

----------------------------------------------------------------------------
Daca trebuie sa alegi intre doua rele - alege-l pe cel pe care nu l-ai mai incercat pana atunci.

----------------------------------------------------------------------------
Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare.

----------------------------------------------------------------------------
Experienta este un lucru minunat: iti permite sa recunosti o greseala atunci cand o repeti.

----------------------------------------------------------------------------
Da-i unui om un peste si el va avea ce manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andyc



Conectat la: 14 Dec 2005
Mesaje: 520
Locatie: bucuresti ex_nick: andy_barosanu

MesajTrimis: Mie Apr 27, 2011 3:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)


_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 27, 2011 3:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cea mai tare a fost: "The good news is, the CD player is still works !" ROFL
_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luk234



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 131
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 27, 2011 10:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Super tare, de mult n-am mai ris singur atit de mult... hopaaa, deja intru la idei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 174, 175, 176
Pagina 176 din 176

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community