FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
George Angelescu MonteOro

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alexander Maxim



Conectat la: 07 Sep 2004
Mesaje: 88
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iul 29, 2005 1:37 pm    Titlul subiectului: George Angelescu MonteOro Raspunde cu citat (quote)

Cine a ascultat vreodata George Angelescu MonteOro? Eu nu ma mai satur...
Mai putin albumul "The spanish days of Ernest Hemingway", din care nu-mi place decat prima melodie. Prelucrari folclorice romanesti pentru oboi si sintetizator/orchestra, prelucrari simfonice pentru oboi si orchestra/sintetizator... E extraordinar
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Iul 29, 2005 1:37 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 30, 2005 9:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am ascultat si eu muzica lui MonteOro, in special un album caruia momentan imi scapa numele, dar care a aparut initial prin Germania la BMG, fiind adus apoi si in Romania de Zone Records prin '97, daca tin bine minte (in Germania, a fost un veritabil hit la vremea aceea). Oricum, este vorba despre o muzica placuta, cu multe trimiteri la folclorul romanesc, care iti provoaca o stare de liniste si calm...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Alexander Maxim



Conectat la: 07 Sep 2004
Mesaje: 88
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 08, 2005 3:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Brighty a scris:
Am ascultat si eu muzica lui MonteOro, in special un album caruia momentan imi scapa numele, dar care a aparut initial prin Germania la BMG, fiind adus apoi si in Romania de Zone Records prin '97, daca tin bine minte (in Germania, a fost un veritabil hit la vremea aceea). Oricum, este vorba despre o muzica placuta, cu multe trimiteri la folclorul romanesc, care iti provoaca o stare de liniste si calm...

Da, se numeste "Muzica Stelelor". Pacat ca nu l-am gasit decat pe caseta... Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Linna



Conectat la: 07 Oct 2006
Mesaje: 1
Locatie: Miami

MesajTrimis: Sam Oct 07, 2006 5:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna,
intamplator am intrat pe site-ul acesta. Si tot intamplator George este unchiul meu. Sunt mai multe albume scoase de el pe piata, nu stiu exact daca in Romania.Este un mare nume pe plan mondial, a concertat de zeci de ori cu Deep Purple, Gheorghe Zamfir, este un oaspete de seama al filarmonicii din Viena, cunoscut peste tot in lume, mai putin in Romania, din pacate.
Apropos de caseta mentionata, se numeste " Secretul stelelor" si a aparut doar sub forma de caseta in Romania. Ma bucur sa vad ca muzica sa incepe sa fie auzita si in Romania.
Va doresc o zi buna,
Linna
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexander Maxim



Conectat la: 07 Sep 2004
Mesaje: 88
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 10, 2006 8:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da intr-adevar, este vorba despre "Secretul stelelor", am incurcat un pic borcanele Embarassed
Cum putem face rost de acest album pe CD? Eu unul sunt foarte interesat...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community