FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
SACD SAU/SI DVD AUDIO

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
LORINLEONTE



Conectat la: 01 Ian 2004
Mesaje: 12

MesajTrimis: Vin Ian 02, 2004 9:44 pm    Titlul subiectului: SACD SAU/SI DVD AUDIO Raspunde cu citat (quote)

Sa traitzi!

Dragi domni shi doamne,CETATZENI!

Mi-am permis sa lansez acest subiect in rubrica HOME THEATRE pentru ca ambele arome suporta "multichanel" shi pentru ca am inceput o colectie din ambele suporturi.

Cre' ca ar fi interesant sa ne impartashim parerile shi experientzele pe aceste noi "meleaguri".

Lansez o invitatzie oficiala tatzilor noshtrii de la revista:

" Dragi domni GURU in ale sunetului,nu va sfiitzi,luminatzi-ne! "

Saru'mana.

Cu respect,

Lorin Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Ian 02, 2004 9:44 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Joi Ian 08, 2004 1:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr'un articol despre CES 2004, publicat ieri de site'ul celor de la Stereophile, s'a ridicat o intrebare: Is high-rez digital a dead issue?, care poate fi un posibil raspuns la problema ce te framanta... Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 08, 2004 2:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am avut si eu o tentativa de a afla pareri in ceea ce priveste batalia SACD / DVD-A, care a cam esuat.

http://www.hi-fi.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=305
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Costin



Conectat la: 14 Iul 2003
Mesaje: 970

MesajTrimis: Joi Ian 08, 2004 3:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant, scripta manent !

Ultima modificare efectuata Costin la Mie Ian 04, 2006 12:17 pm, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucian



Conectat la: 20 Noi 2003
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 08, 2004 3:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de ce nu Linn Unidisk?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Costin



Conectat la: 14 Iul 2003
Mesaje: 970

MesajTrimis: Joi Ian 08, 2004 3:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant, scripta manent !

Ultima modificare efectuata Costin la Mie Ian 04, 2006 12:17 pm, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
LORINLEONTE



Conectat la: 01 Ian 2004
Mesaje: 12

MesajTrimis: Joi Ian 08, 2004 9:28 pm    Titlul subiectului: DEOCAMDATA... Raspunde cu citat (quote)

INCA NU INTRA IN PLANURILE MELE CHESTII PREA EXOTICE LA CAPITOLU' DVD PLAYER-E DAR PENTRU MOMENT DETZIN UN PIONEER DV-563A CARE LE CANTA CU SUCCES PE AMBELE.

NU MA POT PRONUNTZA ACUM;SUNT LA 2 LUNI DISTANTZA DE UN ROTEL RSX 1055 SHI DE UN 5.1 B&W SER4IA 600(SATELITZII VOR FI 602 S3).CUM AJUNG ACASA MA ASHTEAPTA O PLEASHCA DE 3345 DE DOLARI.
ATUNCI MA VOI PRONUNTZA MAI BINE SHI LA TEMA CUM SE POARTA VANZATORU' ROMAN CAND O SA-I SUSTZII AFACEREA CU SUMA DE MAI SUS.
PIONEER-U' ASTA A FOST VOTAT IN STATE PLAYER-U' NR 1 IN GAMA DE PANA LA 400 DE DOLARI SHI PRINTRE CELE MAI BINE PRIMITE 10 PRODUSE ALE ANULUI TRECUT;CEL PUTZIN ASHA ZIC CEI DE LA "SOUND&VISION".

SA TRAITZI.
LORIN
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Vin Ian 09, 2004 10:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
ATUNCI MA VOI PRONUNTZA MAI BINE SHI LA TEMA CUM SE POARTA VANZATORU' ROMAN CAND O SA-I SUSTZII AFACEREA CU SUMA DE MAI SUS.


Lorin stai linistit din pc asta de vedere. Baietii de la Luxtone sunt mai mult decat OK. Nota 10 din partea mea pt ei. Mi-au pus sa ascult tot ce am vrut eu in showroom inclusiv B&W Nautilus 802 care nu intra in planurile mele pentru urmatorii 2 ani....Am ascultat prcatic cam tot ce era in showroom in conditiile in care nu am pus banu pe masa sa zic: eu de aici plec cu ceva...Jos palaria!

Eu sunt curios sa stiu cine are urechi sa faca diferenta intre un dvd audio si un SACD....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
LORINLEONTE



Conectat la: 01 Ian 2004
Mesaje: 12

MesajTrimis: Sam Ian 10, 2004 8:26 am    Titlul subiectului: ASHA SA FIE... Raspunde cu citat (quote)

EU SUNT INCA IN STATE SHI MAI AM 2 LUNI PANA VIN ACASA.DUPA CE AM CONTACTAT B&W SHI ROTEL CA SA VAD CINE-I DEALER IN ROMANIA, AM TRIMIS UN MAIL LUXTONE SHI DE AICI TOTU' A MERS STRUNA.
PANA CAND L-AM TRIMIS PE FRATELE MEU SA DUCA UN ACONT CA SA POT SA AM EXACT SCULELE DORITE LA DATA DE... READY.

EL I-O SUNAT SHI MI-O ZIS CA PAREAU CAM AIURITZI ;BA NU-SHI ADUCEAU AMINTE DESPRE CE ESTE VORBA ,BA IL INTREBAU DESPRE CE PRODUSE ESTE VORBA.

CAND I-AM SUNAT EU DE AICI TOTUL A SUNAT OK;SA VEDEM .

EU SCULELE LE-AM CHINUIT AICI SHI SHIU EXACT CE VREAU SA-MI IAU.
A,ROMANU' TOT ROMAN:
EU LE SCRIU CA VREAU BOXELE ASTEA ,SUB-U' ASTA ,CENTRU ASTA SHI ROTEL-U' ASTA SHI EI.... "AUZI DA' NU TE INTERESEAZA ONKYO?"

MAI NENE,MA LASHI?!?! PAI CE EU TZI-AM CERUT UN CD PLAYER SHI CEVA SA FACA ZGOMOT?(SA NU CREZI CA DENIGREZ ONKYO) STIU EXACT CE VREAU!

SALUTARI.

LORIN
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community