FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Boxe active sonorizari nunti botezuri ect. ce recomandati.
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
sorrel29



Conectat la: 16 Aug 2006
Mesaje: 52
Locatie: Tulcea

MesajTrimis: Vin Sep 14, 2007 5:40 pm    Titlul subiectului: Pentru DNA Raspunde cu citat (quote)

Pai ce mi-ai recomanda tu la 1000 $ perechea dar sa nu fie plastic(fantastic) Very Happy
Si neaparat sub macar de 400 pe langa ele.

_________________
Nu ma gandesc la viitor. Va veni el singur.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Sep 14, 2007 5:40 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Sharky



Conectat la: 10 Apr 2005
Mesaje: 638
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin Sep 14, 2007 7:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Moderator edit - DNA
Multumesc pentru aprecieri !

Editez pt. ca nu vreau sa se interpreteze drept reclama.

_________________
????!!??!!?!?!?!??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
AdiRCF



Conectat la: 01 Mar 2006
Mesaje: 33
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Vin Sep 14, 2007 7:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Moderator edit - DNA
Multumesc pentru aprecieri !

Editez pt. ca nu vreau sa se interpreteze drept reclama.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Smin



Conectat la: 24 Apr 2007
Mesaje: 5

MesajTrimis: Vin Sep 21, 2007 8:08 am    Titlul subiectului: Re: re Raspunde cu citat (quote)

dj nicky a scris:
Ce ati cumparat mai exact Db sau RCF,au un site sa ma pot uita?



Eu ti-as recomanda RCF! Eu am ART 322 Ai (alel mele au grilaj si peste drivere) de 400 de W nominali bass pe 12" din pacate, dar nu ma plang foarte tare, si driver de 2"! Eu am fost la Sovata cu ele la o sala unde am facut un chef pentru 500 de persoane, sala mi-a permis sa pun boxele chiar inspre ring si au facut fata si nu le-am dat astfel incat sa dea pe rosu (tot timpul), decat la unele piese! Intentionez sa-mi mai cumpar ceva de la ei...
Eu astea ti le recomand...sunt active, usor de transportat, suna bine, la voce se descurca bine! Parerea mea e ca daca ai putea sa-ti cumperi satelit cu bass ar fii ideal! Dupa ce-ti cumperi da-mi pm sa-mi spui ce ti-ai luat! Bafta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sharky



Conectat la: 10 Apr 2005
Mesaje: 638
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun Sep 24, 2007 9:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA:
Eu am facut o recomandare.
DAca ii spuneam sa isi cumpere RCF ( sau mingsoung Laughing Laughing Laughing ) nu cred ca se considera reclama.

_________________
????!!??!!?!?!?!??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Lun Sep 24, 2007 11:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu se considera reclama, pentru ca nu exista nici un dealer RCF printre moderatori Smile .

Orice este interpretabil.
Daca eu ( sau prietenii mei ) recomanda produsele de care eu ma ocup, orice comentariu al meu va putea fi interpretat prin prisma interesului comercial si nu ar fi corect.
De exemplu, daca spun ca o boxa are un driver prea mic, apoi eu sau altcineva recomanda ceva facut de firma mea, instantaneu se va face o legatura intre posturi, chiar daca nu este nimic aranjat.

Dupa cum am mai spus, in multe randuri, prezenta mea pe acest forum nu are legatura cu afacerea mea. Pentru mine este doar un simplu hobby si am continuat sa raman aici, doar pentru ca am ocazia sa raman in contact cu anumiti oameni.

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dan-blaga



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 8

MesajTrimis: Lun Sep 24, 2007 6:38 pm    Titlul subiectului: mackie sau rcf? Raspunde cu citat (quote)

salut
eu as merge pe varianta cu mackie sa 1251
am 2 bucati de mai bine de 3 ani si merg fb in orice conditii,afara in soare,vant ,ceva ploaie frig etc
nu zic ca rcf nu sant bune,dar eu am mackie si sant super beton
poate dimensiunile te-ar ajuta sa iei o decizie. care sant mai mari?
o sa le porti pe la nunti, o sa le ridici des , o sa le muti des asa ca greutatea si dimensiunile ar putea conta
salut
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorrel29



Conectat la: 16 Aug 2006
Mesaje: 52
Locatie: Tulcea

MesajTrimis: Lun Sep 24, 2007 8:31 pm    Titlul subiectului: Tot eu Raspunde cu citat (quote)

Multumesc tuturor pentru informatii ca oricum imi sunt de ajutor. Chiar daca nu am mai scris de ceva vreme pe forum asta nu inseamna ca nu am citit mesajele. Am prins o oferta pe care nu am putut sa o refuz ...asa ca banii mei de boxe s-au dus in alta parte (mi-am cumparat inca un VX 2100) asta e am luat-o pentru ca imi era absolut necesara. Dar acum prioritare imi sunt Boxele asa ca la treaba sa facem bani de Boxe...
_________________
Nu ma gandesc la viitor. Va veni el singur.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Smin



Conectat la: 24 Apr 2007
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mar Sep 25, 2007 11:16 am    Titlul subiectului: Re: mackie sau rcf? Raspunde cu citat (quote)

dan-blaga a scris:
salut
eu as merge pe varianta cu mackie sa 1251
am 2 bucati de mai bine de 3 ani si merg fb in orice conditii,afara in soare,vant ,ceva ploaie frig etc
nu zic ca rcf nu sant bune,dar eu am mackie si sant super beton
poate dimensiunile te-ar ajuta sa iei o decizie. care sant mai mari?
o sa le porti pe la nunti, o sa le ridici des , o sa le muti des asa ca greutatea si dimensiunile ar putea conta
salut



Sa stii ca uneori marimea nu conteaza...eu am sonorizat pe langa 2 basi outline cu 2 boxe 322A intr-un club cu o capacitate de 300 de persoane si au fost folosite la capacitate maxima si au facu fata foarte bine si a fost muzica electronica ! La 2'' cat au driveru si 12'' basu au facut fata foarte bine avand in vedere ca bagau si bass....nu mai vb daca era scos basu de pe ele cu un cross! Pentru nunti sunt excelente din punctul meu de vedere (nu zic ca nu mai sunt si altele mai bune dacat ale mele dar sunt multumit de ele) sunt foarte practice si nu mai ai de carat statii si cabluri cu caru' si tot felu de echipamente! le pui pe stative le alimentezi si le legi la mixer si mixeru la laptop si gata!in 15 minute le-ai instalat!
ms
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sharky



Conectat la: 10 Apr 2005
Mesaje: 638
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Sep 25, 2007 11:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cabluri tot cari.
Desi sunt active tot trebuie alimentate, boxe pe baterii inca nu au aparut.
Pe langa cablu de alimentare mai ai nevoie si de cel de semnal.

Avantajul boxelor active e procesarea semnalului (limitere, filtre active, delay, etc) ce se face in acestea.

_________________
????!!??!!?!?!?!??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
dan-blaga



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 8

MesajTrimis: Mie Sep 26, 2007 4:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu cred ca am fost bine inteles.
ziceam acolo ca si dimensiunea conteaza ,impreuna cu alti factori,la niste boxe pe care urmeaza sa le cari din greu la nunti ,botezuri etc.
si oricum la aplicatii mai mici ,150-200 persoane, cu sa 1521,mackie,nu prea mai ai nevoie de sub.
p.s. exista boxe active pe baterii. cautati firma anchor.nu se compara cu mackie sau altele ,dar la o adica te scot din problema.
am lucrat cu ele si nu sant rele de loc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gl25mar



Conectat la: 11 Ian 2010
Mesaje: 1

MesajTrimis: Lun Ian 11, 2010 2:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salut!
am si eu nevoie de un sfat ... mi-am cumparat acum vreo luna doua SRM 450. am facut o proba cu ele la un salon cu o capacitate de vreo 300-400 de persoane sa zic..aprox... se aud bine in schimb am obs ca imi mai trebuie bas...ce bas sa imi iau la cele doua srm-uri sa rezolv problema.din ce am mai auzit si eu ...bas-ul activ cica nu ar da randament ...asa ca m-am gandit la un jbl mrx 528 pasiv si cu o amplif mackie FRS 1700...voi ce spuneti ?! cum s-ar auzi ?!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Lun Ian 11, 2010 8:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

gl25mar a scris:
salut!
am si eu nevoie de un sfat ... mi-am cumparat acum vreo luna doua SRM 450. am facut o proba cu ele la un salon cu o capacitate de vreo 300-400 de persoane sa zic..aprox... se aud bine in schimb am obs ca imi mai trebuie bas...ce bas sa imi iau la cele doua srm-uri sa rezolv problema.din ce am mai auzit si eu ...bas-ul activ cica nu ar da randament ...asa ca m-am gandit la un jbl mrx 528 pasiv si cu o amplif mackie FRS 1700...voi ce spuneti ?! cum s-ar auzi ?!


Ambele variante sunt ok ( și pasivă și activă ).

Ar fi mai interesant să mergi pe full activ, pentru mai multă simplitate și portabilitate. Oricum, ambele variante îți vor da suficient bass. Nu uita că pentru varianta pasivă ai nevoie de o ieșire filtrată (LPF < 120Hz/18dB/oct).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
d_cata



Conectat la: 30 Sep 2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Joi Sep 30, 2010 12:36 am    Titlul subiectului: sugestie sistem audio profesional Raspunde cu citat (quote)

salutare! Propunerea mea pentru e Muzica Store. Am avut mari probleme in a gasi sonorizare pentru o sala de aprox 400 de persoane, la un pret ok. Cineva mi i-a recomandat si m-am gandit sa incerc sa-i contactez. N-am regretat. Baietii chiar stiu sa te indrume spre ceea ce ai nevoie, au toate informatiile necesare si sunt super loiali clietilor. Daca aveti probleme de genul, va sfatuiesc sa apelati la ei: http://www.muzicastore.ro.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
COCOBUC



Conectat la: 23 Sep 2009
Mesaje: 24
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 30, 2010 12:42 am    Titlul subiectului: Re: sugestie sistem audio profesional Raspunde cu citat (quote)

d_cata a scris:
salutare! Propunerea mea pentru e Muzica Store. Am avut mari probleme in a gasi sonorizare pentru o sala de aprox 400 de persoane, la un pret ok. Cineva mi i-a recomandat si m-am gandit sa incerc sa-i contactez. N-am regretat. Baietii chiar stiu sa te indrume spre ceea ce ai nevoie, au toate informatiile necesare si sunt super loiali clietilor. Daca aveti probleme de genul, va sfatuiesc sa apelati la ei: http://www.muzicastore.ro.

Reclamă ieftină. Evil or Very Mad

Rugăm un moderator să editeze/șteargă postul.

_________________
www.djbucuresti.ro
www.forum.sonorizarilive.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
Pagina 4 din 5

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community