FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Alegere TV CRT 72 cm
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
sonymike



Conectat la: 02 Sep 2005
Mesaje: 8
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 08, 2005 4:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La Panasonic din Unirea etaj 3 acelasi model e oferit la 24.990.000 lei cu standul oferit cadou!!!!?
Intrebare: Se poate folosi intrarea RGB fara pierderi semnificative de calitate fata de intrarea component oferita la modelul de mai sus?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Sep 08, 2005 4:46 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
sonymike



Conectat la: 02 Sep 2005
Mesaje: 8
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 08, 2005 4:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de la pagina 2 mai precis...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jericho



Conectat la: 08 Sep 2005
Mesaje: 13
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 08, 2005 5:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am citit parerile voatre si as vrea sa va spun ca la ora actuala pentru mine samsung sunt numarul 1...nu stiu ce au facut galbejitii astia de coreeni dar, in ultimul timp, au facut mari progrese...eu am un samsung, am avut si sony si panasonic...cert e ca samsungul se comporta excelent! samsung rulez!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Joi Sep 08, 2005 6:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iata inca un punct de vedere ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 08, 2005 6:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...si inca unul extrem de pertinent...Rulez baietii, rulezzzz Very Happy
_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Joi Sep 08, 2005 6:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma intreb daca o fi cineva care sa aibe o marca de plasma acasa si sa spuna ca o alta marca este cea mai buna... Wink
Sus
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Vin Sep 09, 2005 12:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Nokia



Conectat la: 02 Noi 2004
Mesaje: 241
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 20, 2005 3:15 pm    Titlul subiectului: TX29PM11P Raspunde cu citat (quote)

Acum am vazut topicul asta si din pacate am deschis altul cu acelasi subiect. Tocmai am luat un TX29PM11P la fericitul pret de 15 mil si sunt super incantat de el. Sunetul este intr-adevar bestial si pe difuzoarele lui dar eu il trec printr-un amp. Technics SU V500, GE 90 si boze T200. Simt ca m-i se inmoaie urechile. Eu ma uit mult pe sat la italieni si germani si va spun sincer ca intepenesti ce imagine este si ce sunet. Te uiti si asculti ca prostu` chiar daca nu te intereseaza. Nu exista termen de comparatie intre imaginea de la RT4 sau RTL sau tele5 si ce ce dau astia pe cablu, nu se compara nici chiar cu dvd. Ca intrari nu am simtit diferenta intre scart, scart-rgb si s-video. Personal il recomand cu caldura. Pretul a scazut in mag. la 17 mil pentru ca in nov apar modele noi. Noi ca denumire si design, cu cateva chichite in plus dar la 24 mil. De fapt atat a fost si asta pana la sfarsitul lui august. In alta ordine de idei daca reuseste cineva sa gaseasca un tv cu caracteristicile astea la pretul asta.......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Mar Sep 20, 2005 3:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Banuiesc ca nu e de 100Hz...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ahegyes



Conectat la: 30 Oct 2003
Mesaje: 969
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mar Sep 20, 2005 3:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tocmai ca e de 100HZ
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 20, 2005 3:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Nu exista termen de comparatie intre imaginea de la RT4 sau RTL sau tele5 si ce ce dau astia pe cablu, nu se compara nici chiar cu dvd.


Sa nu fim chiar atat de radicali Very Happy

_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Nokia



Conectat la: 02 Noi 2004
Mesaje: 241
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 20, 2005 3:39 pm    Titlul subiectului: Imagine Raspunde cu citat (quote)

mariusO. am sa te invit intr-o zi sa vezi si tu ce inseamna transmisiune digitala, nealterata de cabluri de proasta calitate, splitere, etc Si o sa-ti schimbi parerea, ai sa vezi. Asta daca nu cumva ai si tu ant de sat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Mar Sep 20, 2005 3:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AbsoluteAudioFan a scris:
Banuiesc ca nu e de 100Hz...

*
CD-ul sigur nu... Rolling Eyes
Acum serios, mai bine un program bun pe 50 de HZ, decat unul prost pe 100... (ma refer STRICT la calitatea tehnica a emisiei/inregistrarii, nu la continutul artistic al acesteia...)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Nokia



Conectat la: 02 Noi 2004
Mesaje: 241
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 20, 2005 3:55 pm    Titlul subiectului: Semnal Raspunde cu citat (quote)

Tv-ul e la 100hz. Acum, asa cum s-a mai discutat, poti sa ai mama televizoarelor daca jegul de cablu e de rahat, sau studiourile din garsoniere (OTV) cu aparatura SH transmit cum transmit.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 20, 2005 4:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nokia, sa stii ca suna tentant invitatia ta...Eu vreau sa-mi trag o antena satelit cat de curand....si m-ai facut curios Very Happy
_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
Pagina 3 din 6

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community