FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Technics RP-F800 ghost product in Romania

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
NEY



Conectat la: 08 Ian 2004
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi Ian 08, 2004 6:15 pm    Titlul subiectului: Technics RP-F800 ghost product in Romania Raspunde cu citat (quote)

Eu cred ca in Romania innebunesti daca vrei sa-ti cumperi un anumit produs care-ti place. A vazut cineva pe aici pe la noi casti Technics RP-F800? ORIUNDE in tara asta...
Tnx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Ian 08, 2004 6:15 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 08, 2004 7:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acest produs nu se aduce oficial in romania ,le-am vrut si eu dar nu am putut obtine nimic peste f400 ,incearca la persoane care mai aduc la comanda din germania.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Dode



Conectat la: 12 Iun 2003
Mesaje: 607
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 08, 2004 10:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

se gasesc la Flanco modelul 880=2.500.000. Mi le-am cumparat eu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cali



Conectat la: 14 Dec 2003
Mesaje: 125

MesajTrimis: Joi Ian 08, 2004 11:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si cum se aud? Cam in ce clasa se incadreaza?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Dode



Conectat la: 12 Iun 2003
Mesaje: 607
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 09, 2004 12:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inainte am avut RP-HT300 [defapt le mai am si acum] iar in comparatie cu ele se aud mult mai bine, inaltele sunt mai prezente [poate cam mult], castile Technics sunt cunoscute pt inalte, uneori poate exagerate si...se aud mai tare.
Eu ascult mai mult la calculator, folosind o placa de sunet Audigy2.
In combinatie cu ea parca apare o problema: lipsa basilor. In mod normal tin basul la 0 atat din placa de sunet cat si din player-e dar mi se pare insufricient asa ca il mai ridic. Am tras concluzia ca este de la placa de sunet pt ca le-am pus pe un casetofon normal [Gold Star] si s-a schimbat radical situatia, basul era la locul lui. oricum mi se pare putin ciudat acest lucru pt ca pe o placa de baza cu sunet ALC97 basul este mult mai puternic cu aceleasi corectii aplicate.
In general sunt extrem de multumit de ele, avand in vedere si pretul dat...
Finisarea este buna spre foarte buna, materiale de calitate, singurul lucru de care imi este teama, este banda auto-ajustabila, care este dintr-un material care imita catifeaua [sau poate este catifea] si care nu stiu cat de rezistent este la uzura.
Cablul are 3m si este invelit intr-un material textil destul de gros, solutie nemaintalnita pana acum la casti.
din ponctul asta de vedere, in comparatie cu castile AKG [modelele comparative ca pret] nu exista termen de comparatie, ultimele avnd prea mult plastic de slaba calitate. Acelasi lucru este valabil si pt castile Philips.
In segmentul asta de pret eu zic ca nu au concurenta.



Technics RP-F880.jpg
 Description:
 Filesize:  20.51 KB
 Viewed:  169 Time(s)

Technics RP-F880.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Vin Ian 09, 2004 12:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In practica HT300 au cam mult bas, iar inaltele sunt subtiri.
Dode, m'ai facut curios cu castile alea, sa stii!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
NEY



Conectat la: 08 Ian 2004
Mesaje: 5

MesajTrimis: Vin Ian 09, 2004 2:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am cautat peste tot pe net vreo cateva ore bune (si chiar ma pricep!) si tot ce am putut afla e ca nu semai gasesc (cel putin on-line) decat in UK si Ru. Da, dragii mei, vecinii nostri rusi stau mult mai bine la acest capitol. Nici nu mai stiu incotro sa o iau: spre vest sau est? Laughing

Dar ca sa ma intelegeti de ce imi doresc aceste casti atat de mult (chiar daca review-urile nu sunt cele mai nimerite intotdeauna) cititi mai departe:


"Positioned in the competitive sub-Ł50 category, the Technics RP-F800 is the smallest headphone in this group. But don't let this fool you. It may be the compact but this little firecracker boasts a powerful punch to ward off potential bullies.

Built to the usual Technics standard, this model features a single bar headband, which can be manually positioned. Adorned in a sleek black livery, the ear-pieces are dressed in a tough cloth and integrate 40mm drive units.

Mixing balance and poise, the design is joyfully traditional and functional. For both long- and short-term usage, the RP-F800 is great to wear. The experience is pleasant, with the only shortcoming being the lack of full ear enclosure from the relatively small capsules. It includes a three metre lead, a 3.5mm jack plug and 6.3mm adapter.

Sound Quality

Stunning, was my reaction when first hearing the F800's first performance. No matter what your musical preferences, the RP-F800 is a consummate gentlemen with them all. Bass, treble and mid-range work effortlessly together to generate a rich and sensational
listening experience. The soundstage and environment created is second to none. From jazz to hip-hop, the results were surprisingly positive with the phones passing the examination with full colours. Particularly impressive was its treatment of bass-driven material such as Cyprus Hill's Insane In The Membrane.

Technics is to be congratulated for this tasty design - not only has it a sound to die for, but it also has a commendable tariff to boot. In fact, when I originally saw the price tag, I thought they'd made a mistake."



No comment
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bedy



Conectat la: 20 Dec 2003
Mesaje: 64

MesajTrimis: Vin Ian 09, 2004 5:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DODE: Audigy2 are probleme tocmai la redarea frecventelor joase pe analog, cazul tau. Din cate vad, castile astea sunt interesante. Am avut ocazia sa compar intre ele Technics cu AKG(ieftine) si nu se compara, AKG sunt superioare indiferent ca erau mai mici, mai urate si mai de plastic in comparatie cu Technics care arata bine si sunt bine construite.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community