FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
boxe manufacturate

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
suca



Conectat la: 11 Ian 2004
Mesaje: 3

MesajTrimis: Dum Ian 18, 2004 8:51 pm    Titlul subiectului: boxe manufacturate Raspunde cu citat (quote)

am o intrebare.... ce parere aveti de difuzoarele de aici? ce imi recomandati pt o incinta pt podea?
aici: http://www.telecomenzi.ro/?categ=4&grup=9
a incercat cineva ceva de aici? imi puteti recomanda ceva?
ma gandeam la un Idl 250, un DYG 811 sau SB-8 8OHM. ce parere aveti merita sa incerc? cam ce dimensiuni credeti ca ar trebui sa aiba incinta? sunt la inceput de drum... mi se pare cel mai greu de ales dif de basi...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Ian 18, 2004 8:51 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Dum Ian 18, 2004 11:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

alege-ti orice difuzoare vrei, dar cand il iei cere toate detaliile tehnice despre el, ca sa poti sa folosesti ACEST program pt a afla dimensiunile incintelor.
acum ce fel de difuzoare iti trebuie sau care sunt bune, nu stiu exact...cel mai bine cred eu e sa te duci si sa le asculti.

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
suca



Conectat la: 11 Ian 2004
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Ian 19, 2004 12:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pe de alta parte mi-a spus un prieten ca are niste incinte philips(de lemn) pe care mi le poate da.... sa inteleg ca in functie de incinta imi pot alege difuzorul? nici eu si nici el nu stim cu ce au fost echipate initial... ma gandeam ca nu pot sa le fac mai bine ca-n fabrica...
pe de alta parte pot sa pun niste "tuburi" de plastic(nu stiu cum se numesc in RO) care sa imi accentueze basul? am inteles ca se gasesc prin magazine diferite dimensiuni. Cum se calculeaza diametrul lor si locul unde se pun? V-am mai spus sunt la inceput de drum... pe de alta parte cat de sigur sunt ca ceea ce scrie pe cutia difuzorului e real?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Ian 19, 2004 9:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uite aici difuzoare de nu stii ce sa alegi Laughing odata
http://www.hi-fi.go.ro/difuzoare.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
suca



Conectat la: 11 Ian 2004
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 10:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asta ori e reclama ascunsa ori pui posturi degeaba ca sa castigi "stelute". Eu v-am intrebat altceva, sincer nu vad legatura, sa n-o iei in nume de rau, dar...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 6:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant ...

Ultima modificare efectuata de catre Bogdan la Vin Mar 10, 2006 2:17 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Dum Feb 01, 2004 1:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

suca si eu zic sa apelezi la cineva care se pricepe si face asa ceva de mai mult timp.
despre link-ul lui frunzila nu pot sa spun decat ca niste visaton-uri m-ar tenta si pe mine,poate peste ceva timp o sa am si bani sa investesc in asa ceva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community