FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sony STR-DE595.E bun de ceva?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 27, 2004 10:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asa este !!!! boxele sunt amplasate langa peretii laterali.
Am observat eu ca in centrul camerei se aud mai bine....De curand le-am mutat la mine in camera, la parintii mei, unde am parchet laminat cu un absorbant sub el(nu mai e parchet natural ca dincolo) iar camera este mai mica. S-a schimbat sunetul radical ! M-am indragostit de boxe acum....suna asa neutru si neobositor, doar basul a ramas cam puternic.
Boxele sunt slabe dar acustica din camera face enorm....de aceea mi se pareau mie boxele rusesti excelente....doar ca sunetul parca are nevoie sa respire, parca are nevoie de un spatiu un pic mai mare, in rest camera este foarte buna.
Am ajuns la concluzia ca e bine sa creezi pe cat posibil o camera izolata fonic, neutra si sunetul va castga enorm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Ian 27, 2004 10:59 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 27, 2004 11:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

subwooferul e bun doar la filme, sa reproduca exploziile, la muzica nu este nevoie de frecvente asa joase, de vibratii. Aici e nevoie de un bas cu frecv un pic mai rdicata si care sa fie bine definit, precis, exact.Subwooferul nu este exact, el continuiind sa rezoneze si dupa ce semnalul a incetat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gabid



Conectat la: 22 Ian 2004
Mesaje: 14
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 28, 2004 1:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok, am mai invatat cate ceva de la voi.multumesc. Pe boxe ascult si muzica si vad si filme, dar daca se zice ca e mai bine fara sub, atunci fara subwoofer, da? Pentru ca sa fiu sincer, 13 mil parca nu-mi stau rau in buzunar!As vrea sa va rog sa imi dati si mie cateva scheme corecte de amplase in camera a boxelor 5.1. Shocked
_________________
"Only those crazy enough to believe that they can change the world are the ones who do."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community