FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
achizitie dvd

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dany



Conectat la: 05 Dec 2003
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi Ian 22, 2004 3:05 pm    Titlul subiectului: achizitie dvd Raspunde cu citat (quote)

Caut un dvd player bun in special pentru filme si mp3 care sa citeasca orice disc: rusia, china, romania etc si sa se incadreze intr-un buget de aproximativ 10 mil. Detin deja un sistem: cd player + receiver A/V + 2 boxe.
Optiunile pietei ro. care m-ar tenta sunt:
- JVC XV - N 33 - 9 mil.
- Panasonic - S 35 - 6.3 mil.
- S 75 - 10.8 mil.
- Pioneer - 360 - 7.4 mil.
- 464 - 7.6 mil.
- 2650 - 7.5 mil.
- Yamaha - S 540 - 11 mil.
Vreau un sfat in ceea ce priveste lista de mai sus (in special privind compatibilitatea lor cu discurile "pirat") si eventuale alternative.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Ian 22, 2004 3:05 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
djradu2004



Conectat la: 14 Ian 2004
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 22, 2004 10:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sfatul meu este sa mergi pe Pioneer.Eu detin un pioneer DV-454 de un an jumate si sunt foarte multumit de el.E drept ca e luat din Germania si stii si tu chestia cu produse pentru Est si produse pentru Vest.
E alegera ta.

_________________
What one individual considers great sound can differ from another’s perspective!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Joi Ian 22, 2004 11:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu zic sa iei Pioneer 564 (sau urmatorul peste 464, nu mai stiu codul exact). Stie DVS-A si SACD si citeste si dvd facut in the house.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
djradu2004



Conectat la: 14 Ian 2004
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 23, 2004 10:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt de acord cu QD.Dar Pioneer DV-565A e mai scump de 10 milioane.E intre 14-15 mil.
Daca te zbati poate obtii o reducere.Merita clar banii acest model:

http://www.pioneer-eur.com/eur/product_detail.jsp?product_id=4748&taxonomy_id=62-84este

_________________
What one individual considers great sound can differ from another’s perspective!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 23, 2004 10:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pioneer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tudor



Conectat la: 02 Dec 2003
Mesaje: 40
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 23, 2004 1:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

panasonic s35 ( sau 75 daca vrei ceva cu mai multe optiuni ) sau pioneer 460, ambele firme fac dvd de calitate.
_________________
TC
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Soparla



Conectat la: 20 Ian 2004
Mesaje: 126
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 23, 2004 2:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pioneer dv 565A. Face toti banii, mai ales daca vrei sa faci un upgrade in viitor la o statie 5.1
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 23, 2004 3:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Soparla a scris:
Pioneer dv 565A. Face toti banii, mai ales daca vrei sa faci un upgrade in viitor la o statie 5.1
Esti cumva posesorul unui 565? Sunt interesat de "prestatia" pe SACD si DVD-A.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Soparla



Conectat la: 20 Ian 2004
Mesaje: 126
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 23, 2004 4:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inca nu, dar in curand... Smile
L-am vazut "la lucru" si mi-a placut, ce e drept pe mai multe tipuri de DVD, inclusiv arse in casa. Pe SACD si DVD-Audio nu l-am auzit cu urechile mele, asa ca nu pot sa spun nimic.
Comentariile despre el sunt insa excelente peste tot, asta e cert.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Vin Ian 23, 2004 4:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

purs, o sa-si ia un amic ff curand. Cu o statie tot Pioneer C501. Acum are 464 +301 + PSB Image 2B (Wink). Suna f bine.
Ai vreun SACD? Sunt si eu curios cum se va auzi...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 23, 2004 5:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

QD a scris:
Ai vreun SACD? Sunt si eu curios cum se va auzi...
Am deocamdata 3 si astept inca 5 pe la inceputul lui februarie.
Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon
John Pizzarelli - My Blue Heaven
Patricia Barber - Modern Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community