FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Avalon Eidolon Vision, pret?
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Shtef



Conectat la: 14 Ian 2005
Mesaje: 389
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 9:54 am    Titlul subiectului: Avalon Eidolon Vision, pret? Raspunde cu citat (quote)

Ar fi cineva interesat de clone de Avalon Eidolon Vision?

Boxa asta costa 33000E, si cred ca s-ar putea clona cu 3500-4000$!
Din cate am inteles foloseste: Eton 11-581/50 Hex, Accuton C12-6 Ceramic 1" Dome Tweeter, Accuton C79-6 Ceramic 3" Midrange.

Merita?


Ultima modificare efectuata de catre Shtef la Sam Dec 03, 2005 3:19 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 9:54 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 10:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cel mai mult se merita (pentru cine vinde) o clona de Avalon Eidolon Vision la 33000 euro!...sau poate si o mica reducere! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

PS - sfat: chiar daca aduni toate difuzoarele, faci si o cutie la fel tot nu iti iese pentru ca nu ai borcanelul cu ulei de sarpe. Marea China se chinuie de mult sa copieze TOT! Ei reusesc sa le scoata aspectul insa sunetul....pauza!
Sus
Shtef



Conectat la: 14 Ian 2005
Mesaje: 389
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 11:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da' ce nu se merita?
Iti dai seama ce bani fac aia de la Avalon?
de 15 ori pretul materiei prime!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
grig



Conectat la: 04 Aug 2005
Mesaje: 640
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 11:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru cine e interesat de Avalon Eidolon sau alte marci de high-end, vedeti oferta de pe
www.highend-broker.com

_________________
„Fiecare are gusturile lui în muzică... N-are cum să asculte toată lumea numai Schopenhauer.”
-- Costi Ioniță --
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 11:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Shtef a scris:
Da' ce nu se merita?
Iti dai seama ce bani fac aia de la Avalon?
de 15 ori pretul materiei prime!

*
Adica materia prima+contravaloarea materiei cenusii, din pacate DIY-erii nu obtin nici prima transa... Rolling Eyes
Deja sa gasesti la Mioritika pe cineva care sa cumpere boxe de 3000 E este "mission=Impossible", iar aceia nu isi iau "no-name"-uri... Rolling Eyes
Oricum... succes Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 12:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sorin6, nu fi asa de sigur ca nu ar exista bizoni si aici care au 30 mii de euro sa-i dea pe un moft de boxe! Pesemne ca nu ai fost demult in vizita sau te-ai luat dupa peisajul populat cu zdrentze!
Dar hai sa-ti zic un "secret": cu cat intr-o tara din lumea larga vezi mai multi oameni saraci si in zdrente pe strada cu atat acolo gaseti mai multi nababi care pot plati averi fabuloase pe o ba_ina, un moft, etc!

Dar un adevar este ca bizonii aia nu scriu/citesc aici... pentru un simplu motiv: au terminat scoala dupa 4 clase si nici nu stiu exact la ce foloseste un PC. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sus
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 1:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, dar aia doresc sa scrie "SONY" cu litere de 10 cm... Rolling Eyes
La Romanika nu am mai fost de 5 ani, si oricum vizitele s-ar limita strict la zona de vest... pana una-alta imi trimit insa "iscoadele" Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 1:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da! aici ai observat corect, vor SONY insa unii mai intreaba si chelnerul la restaurant asa ca afla de BOSE! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sus
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 1:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

momolo a scris:
da! aici ai observat corect, vor SONY insa unii mai intreaba si chelnerul la restaurant asa ca afla de BOSE! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

*
Sau "MitsuPishi" ca seamana cu Jiipu' Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Costin



Conectat la: 14 Iul 2003
Mesaje: 970

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 1:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant, scripta manent !

Ultima modificare efectuata de catre Costin la Lun Ian 09, 2006 5:22 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 1:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sa le vezi mutra incantata cand le bubuie XXXbasul in cap de la "mitzupishi"! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Dar unii au noroc, vin cu nevasta imblanita si este posibil sa le placa chestii cu beculete albastre; in general criteriul este "sa mora lumea de necaz cand vine in vizita!"...si sa coste NEAPARAT muuuult! ca sa spuna la toti cat a dat!

Bong & Olfuzen din cate am inteles se da cu tot cu fetele alea inalte!...asa ca probabil se merita! Laughing
Sus
Costin



Conectat la: 14 Iul 2003
Mesaje: 970

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 1:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant, scripta manent !

Ultima modificare efectuata de catre Costin la Lun Ian 09, 2006 5:22 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 2:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da! dar vei avea un mare cucui in cap cu zambetul pe buze! Very Happy
Sus
cristimm



Conectat la: 15 Mar 2005
Mesaje: 1110
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 2:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

momolo a scris:

Dar un adevar este ca bizonii aia nu scriu/citesc aici... pentru un simplu motiv: au terminat scoala dupa 4 clase si nici nu stiu exact la ce foloseste un PC. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Asa este si ca sa folosesc o expresie care imi place: "au cu 2 clase mai mult decat TRENUL!".
Sau "Au mai putina scoala decat am eu vacanta!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 5:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Exista oameni care au avalon eidolon in Romania. Pe unul dintre ei l-am prezentat chiar in revista.
Doar ca, din motive lesne de inteles, ei nu prea stau pe forum.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul
Pagina 1 din 13

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community